• ulan acayip bi entry nick uyumu olmuş. helal valla.
    doğru tespittir.
  • doğru düzgün tanım yapmaktan bihaber şovenist klavye delikanlılarını üzen hadise.
    iki gün sonra sözlük hakaretten dolayı ip bilgilerini verince de "sözlük bize bokmiir" diye ağlar sızlanır bundan şikayetçi olan.
    az buçuk kendini küfürsüz hakaretsiz ifade edebilen adam için muhalif barındırabilen en büyük mecra sözlük şu anda. yarın öbür gün bu hakaretlerin yuvası olarak algılandığında klavyeden şov yapma imkanını da hiç bulamayabilirsiniz.

adam "malı hangi torbacıdan aldın bakanım" entry'si için başlık açabilecek kadar komik durumda. sonra sözlük neden bozdu.
  • sırf ekşi sözlüğün sansüre çanak tutmasından dolayı debe listesini kaldırdılar.

debe listesine giren birçok entry hükümet karşıtı olduğu için bundan rahatsız oldular ve tek çare debeyi kaldırmak oldu.

zira debe listesine girip de sildikleri entryler göze battıkça bir çok yazar hesap sormaya başlamıştı.

böyle daha iyi oldu.
    ekşi sözlük oldu aksözlük.
    sorsanız sansüre hayır derler.
  • hep böyle başlarmış ya zaten. korkarak ve kaçarak bize en çok zarar veren bu zihniyeti de ciğerimize yazarız merak etmeyin
  • burası ciddiye alınacak bir platform olmaktan çıktı. çok takılma bu tür şeylere, eğlen, taşak yap, arada siyaset tamam. ama yukarıda yazıldığı gibi "kutsal" bilgi kaynağı fasafisosuna inanıp bilgi almak için girme, içinde bilgi verilmeyen bir ton başlık var.
  • (bkz: hatalı entry örnekleri)
    (bkz: legal entry örnekleri)
    (bkz: başlık açarken dikkat edilecek hususlar)
    (bkz: sözlük yazarlarının uçurulma sebepleri)
    (bkz: sözlükle ilgili büyük yanılgılar)

işte bunlar eskiden hep formattı, şimdi hoyrat.

edit: sansüre ben de karşıyım, hele hele zamanında sansüre en çok karşı çıkanlardan olan ekşisözlük'ün sansür uygulamasına ayar oluyorum. ama bir gerçek de var ki formatın anasını siktiniz, eylediniz viran. formatın anası bellenirken dirayet gösterseydiniz, öyle göte böyle yarrak konumuna düşmezdik.
  • abuk subuk ergen beyinlilerin 20 iq ile yazdığı ve baştan sona küfür olan entryleri okumaktan bıktım!
    "bilgili ve görgülü insanların yazdığı, yorum içeren, mantıklı, açıklamalara yer veren,kaliteli, ufuk açan entryler neden okuyamıyorum? " diye düşünüyordum ben de!
    yazar olduğuma sevinemiyorum, yardım kampanyası için başlık açtırıyorum, yeni olduğum için hata yapmaktan korkup kendim bile açmıyorum ama dangıl dungul ve yazım hatası dolu başlıklar gündem oluyor.
    böyle olmayacak, kaliteli yazarlarla ayrı bir sözlük mü açsak ne yapsak?
    anam darbeci diye suçlanırım şimdi de bak.
    evet cuntacı suserlar mı olsak ne yapsak?
    bu arada (bkz: elif toprak için adalet istiyoruz)
  • geçen sene koru hastanesi olayında yazarlar uçurulduğu zaman sözlükte kıyamet kopmadığı için oluyor bunlar. bir sürü yazar uçtu gitti. bir sürü entrym silindi. mimarisvili nickli yazar geçenlerde hayvan sahiplendirmek için açtığı başlığı gündemde tutmak için sık entry girdiği için çaylak yapıldı. kendisiyle konuştum. söylediği şu oldu: yazarlık önemli değil kedi kurtuldu dedi. böyle yazarları uçur ya da dokun ama trollere dokunma! bu mu adalet bu mu vicdan!
hesabın var mı? giriş yap