• merhaba. bir rezalet haberi ile karşınızdayım.

rezalet de değil aslında, rezalet olabilmesi için bilen birinin sizi kazıklaması gerekiyor.

özet :

kipa'da çalışan danışmanlar, bozuk ürünü nereye kargolayacaklarını bilmiyorlar! bu ürün öyle sunny, goldmaster gibi köprüaltı ürünü değil, bildiğiniz has toshiba harddisk.

uzun anlatım :

kipa'dan 15.09.2015 tarihinde toshiba marka bir harici harddisk almıştım. 1 tb. bu çok fazla kullanılmamasına rağmen "kafa atma" sorunu yaratmaya başladı. yani harddiskin içinden tik tik tik tik sesler gelmeye, bilgisayara takılmasına rağmen görmeme problemi oluştu.

tamam, olabilir. elektronik cihaz. napalım dedik. kipa'ya gittik. kuşadası kipa danışmanlığında olan hanımkızımız "kuşadası'ndaki toshiba servisine götürün, onlardan bir rapor almam gerekiyor. gerekli rapor çıkarsa birebir değişim, hatta para iadesi bile yapılır" dedi. bunu google'dan bakarak söyledi. götürdük. kuşadası'nda bulunan toshiba servisi "abi ben sadece glimalara bahayom" dedi.

ben tekrardan soluğu kipa'da aldım. derdimi anlattım. hatta beni oradan oraya (yaklaşık 20 km) sürükledikleri için de biraz fırçaladım. herneyse "arızalı ürün" formunu doldurdum. "nereye yollayacaksınız?" soruna "bilmiyorum, araştıracağım, ilk kez başımıza böyle bir şey geldi. 3 yıldır burada çalışıyorum ne yapacağımı bilmiyorum" dediler.... özür falan dilediler. iş sonunda tatlıya bağlandı ama can sıktılar. bütün günümü yediler. 2 saat trafikte bir harddisk için çebelleştim durdum.

sonuç:

eve varınca toshiba yetkili servisi olan "akbilişim"i aradım. kendileri yardımcı oldular...
    sayın kipa yetkilileri.
    eğer toshiba harddiski bozulan bir müşteriniz olursa şu adrese kargolamanız gerekiyor:

inönü mahallesi, maslak çeşme caddesi
    no: 211
    küçükçekmece / istanbul..

aynı zamanda sürat kargo'dan ücretsiz bir şekilde bozuk cihazınızı "1038248174" kodunu kullanarak bu adrese postalayabilirsiniz. bireysel ürün postalamada şunlara dikkat etmemiz gerekiyormuş:

* fatura'nın fotokopisi olacak (orjinaliyle birlikte)
    * cihazın sorunu yazılacak.
    * adres - isim ve iletişim bilgileri yazılacak.

kendime açık mektup:

bir daha kipa'dan herhangi bir elektronik cihaz alırsan en adi orospu evladısın oğlum.
  • olmamış rezalet.
  • 2/10 verdiğim rezalettir.
    öncelikle kipa ile kuşadası merkez arası nasıl bir trafik olabilir de 2 saat yol sürer, söke kipaya gidip gelsen 1 saat sürmez, o izmir kipa olmasın?
    sonra arkadaş muhattap da bulmuş, kızcağız ilgilenmiş, işlemini de başlatmış. biz yapamayız, ilgilenemeyiz, kendiniz halledin dememiş.
    bazı şeyleri çok abartmamak lazım.
    (bkz: allah başka dert vermesin)
  • kipadan elektronik alet almak bile başlı başına bir rezalet zaten. arkadaşi kipadan meyve al, sebze al, ne bileyim kuru gıda malzemesi al, niye elektronik alet alırsın. mahalle bakkalından hallice bir zincir işte. elektronik marketler gırla dolu anasını sattığımın ülkesinde oralara git. hiç kasaba gidip abi senden meyve aldım ama bozuk çıktı ne yapayım dersen adam "abi ne bileyim 40 yıllık kasabım ilk defa başıma geliyor" der. aynı durum burada da geçerli işte.

olmamış 0
  • içimizi ısıtan rezalet. oralar sıcaktır şimdi.
  • birkaç yıl önce 5m migros ile yaşadığım benzer bir olayı hatırlatmıştır.

satın aldığım dizüstü bilgisayarın touchpad'inde arıza vardı ve soluğu migros'ta aldım.
    elektronik ürünlere bakan arkadaş "abi şu adreste bunun servisi var, bir götür bakayım. hatalı üretimse biz iade alırız" deyip başından savmaya kalkınca benim kayış kopmuştu.
    (evet, daha 1 saat önce aldığınız arızalı ürünün peşinden siz koşturacaksınız)

sonuç: mağaza ortasında çıkan hararetli bir tartışma, zor bela migros'un cihazı teknik servise kendilerinin göndermesi ve rapor sonucu para iadesi.

suç adamlarda değil aslında, gidip salatalık, makarna, deterjan satan yerden elektronik satın alan bizlerde.

teknoloji marketlerde bile satış sonrası hizmetler daha oturmamışken marketten elektronik ürün satın almak size rezaletin hasını yaşatır.
hesabın var mı? giriş yap