• (bkz: mapark) son 1 yıldır maltepe belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen bir sistem yüzünden meydana gelen rezilliklerden birtanesidir. maltepe belediyesi son 1.5 yıldır kafasına estiği yeri(buna hastane acil servislerinin önü dahil) bir tabela dikip paralı otopark yaptı. sıkıntının asıl kaynağı ise belediye otoparkçı diye bir sürü ipsiz sapsız herifi da işe aldı. ben ilk 2-3 ay mecbur olduğumu zannedip para veriyordum daha sonra bunun yasal olmadığını öğrenince para vermemeye başladım son 2- 3 aya kadar bir sıkıntı yaşamadım ama nedense son iki üç aydır mapark personelleri para vermeyeceğimi anlayınca ne koparırsak kardır deyip "abi bari 5 lira çay parası ver" diye yapışmaya başladı. yine para vermeyince bir şey demeden gidiyorlardı. ama bu gün olanlar artık yuh dedirtti. atatürk caddesine arabamı bırakıp gidecekken yine bir sözde otoparkçı yanıma yaklaşıp "plakaya yazma olayı bitti şimdi peşin 5 lira veriyorsunuz" diyerek aklınca alacağı parayı cebine indirmeye çalıştı. be ise otopark tabelasında halen dakika üzerinden ücretlendirildiği yazdığını gösterdiğimde açıklama yapmadan 5 lira almakta ısrar etti ben zaten para vermediğimi söyleyince ısrarla para istedi bende "ulan bu tinerci kılıklı şimdi 5 lira için arabaya zarar verir " diyip aracımı başka bir yere park ettim. şimdi buradan maltepe belediyesine sesleniyorum zaten hukuksuz bir uygulama yapıyorsunuz bari şu personellerinizi adam akıllı seçin de hem sizden para çalmasınlar hemde milletin başını belaya sokmasınlar.
hesabın var mı? giriş yap