• sevgili media marktın, kendisi ile geçirdiğimiz iki aylık servis maceramızın sonucunda bir adet kullanılmış veya teşir ürünü logitech g603 cihazı bana sıfır cihaz diye kakalamaya çalışmasını anlatan rezalet hikayemizdir. hoş geldiniz arkadaşlar.

lütfen naçizane rezaletimizi detaylıca inceleyip puanlayınız, desteklerinize müteşekkir olur şimdiden teşekkür ederim. zira bu tarz durumlarda siz sevgili ekşicilerin demir yumruğu bu tarz aymaz markalar karşısında biz tüketicilerin az sayıda dayanaklarından biri.

olayı anlatayım,

şubat ayında media markt maltepe piazza şubesinden 400 liraya logitech g603 model bir oyuncu mouse'u aldım. iki ay önce de bu arkadaşın orta tuşu kafayı yiyip abuk sabuk komutlar algılamaya başladı. ben de her sıradan çinkokarbon vatandaşın yapacağı gibi mouse'u alıp satın aldığım piazza şubesine götürüp servise verdim.

bi yirmi gün sonra telefonuma; mouse'un hazır, tamirini bakımını yaptık, dipçik gibi oldu, gel al hacıabi diye mesaj attı bunlar.
    ben de mal gibi sevinip, ehehe tamir olmuş benim cihaz hihoho diye, iş çıkışı gidip mouse'u aldım ve yine aynı şekilde mal gibi geri döndüm eve.

buraya kadar her şey normal.

şimdi bu arkadaşlar gerçekten de cihazın orta tuşunu tamir etmişler. fakat bu sorunu çözerken, nasıl başardıkları hakkında hiçbir fikrim olmamakla birlikte, hayretler içinde farkettim ki bir şekilde mouse'un fiziksel yapısını deforme etmişler. mouse bildiğin ayakları yamuk masa gibi sağa basınca sağa, sola basınca da sola yatıyor!
    şaka gibi gerçekten.
    anasını satayım ya mouse'un götü üsküdarda başı hadımköyde oyuyor! bir insan-ı adem belli bir amaç için tasarlanmış, sert maddeden yapılma bir cihazı bu hale getirmek için ne yapmış olabilir ki ya? gerçekten merak içerisindeyim... neyse.

ertesi gün tekrar cihazı alıp götüm götüm media markt piazza şubesinin yolunu tuttum tabii.
    bu mouse size ne etti de bu hale getirdiniz cibabam yav diyip geri verdim ve haliyle ürün artık ayıplı mal statüsüne düştüğü için değişim talebinde bulundum.

zavallı mouse tekrar servise gitti.
    bir ay sonra mesaj attılar ürününüz hazır gelin alın diye. evet, mouse'u düz bir zemine koyup sağa sola oynatmaları tam bir ay sürdü gerçekten.

şimdiye kadar 26 defa hakem heyetine başvurmuş olması gereken bendeniz gerizekalı da, meme emcüklemeye anasının peşine giden it eniği gibi gittim yine mediamarkt piazza şubesine.

hazretler ayıplı ürün durumu oluştuğu için değişim hakkımı kullanmak istediğimi belirttiğim halde iade buyurmuşlar.
    fakat sorun şu ki bu günün dolar kuru ben ürünü aldığımda olduğu yerinden kalkıp ebesinin erekesine kadar gitmiş durumda.
    şubat ayında aldığım fiyat 400, şu anki fiyat internet sitelerinden gördüğüm kadarıyla ortalama 750.

haliyle anlaşamadık yine. ürünün değiştirilmesini talep ettim, ellerinde olmadığını yalnızca teşir ürünü bulunduğunu söylediler.
    bir derdin varsa onları ara diye elime bir numara tutuşturup topu da servise attılar sevgili media markt piazza çalışanları.
    durumu kabul etmediğimi, hakem heyetine başvuracağımı söyleyerek götüm götüm eve döndüm yine.

ertesi gün servisi arayıp bu mouse size ne etti de bu zulmü ettiniz diye tekrar derdimi onlara da anlattım, servistekiler de media markt'tan ürünü bize gönderdikleri kargo takip numarasını alıp bize ver, biz de ona göre kaydı bulup sana derdini anlatman için bir mail adresi verelim diye siktirettiler başlarından.
    yani muhattap bile bulamadım burada da.

yılmadan azimle sonuca ulaşmak için çabalamaya devam ettim. media markt müşteri hizmetlerinden bahsi geçen kargo numarasını talep ettim, ileteceğiz gün içinde piazza şubesinden sizi arayıp bilgi verirler dendi.
    neden sonra media markt piazza şubesinden arandım da gerçekten ama kargo takip numarası yerine bana ürününüz, kutulu sıfır ürünle değişim yapılacak geldiğinde haber vereceğiz bilgisi geldi. ben de mal gibi sevindim yine ehi ehi tamam sorun çözüldü diye.

diyorum ya gerizekalılık bende, düpedüz sike sürülecek aklım yok hatta.
    sevgili media markt piazza çalışanlarının bir gün önce temin edemedikleri, ellerinde yalnızca teşhir ürünü bulunan cihazı hakem heyetini duyduktan hemen sonra ertesi güne yepisyeni açılmamış kutulu olarak temin etmeleri sence de garip değil mi sevgili gerizekalı diye hiç sormadım kendime.

bu konuşmanın geçtiği günün ertesine de hemen arayıp cihazınız geldi, gelip alabilirsiniz diye haber verdiler.
    ve tabii ki artık olayın gidişatından da tahmin edebileceğiniz üzere bendeniz ı. mal değneği elinde tuzlukla koşarak hiçbir boktan tereddüt etmeden gidip kutulu cihazı aldım. kutunun etrafındaki eziklerden, açma kapama yerlerindeki köşelerin yıpranıp yırtılmaya başlamasından falan da hiç şüphelenmedim.
    bu yaşıma kadar iyi hayatta kalmışım yine.

neyse az önce eve gelip kutuyu bir açtım ki mouse bildiğin kullanılmış. altı çizik içinde, tabanın kauçuk kısımları aşınmış, üstünde lekeler var, bilgisayar alıcısı bile pislik içinde. yani bunun bir adım ötesi kutunun içinden hıyar çıkması olurdu anca...

çok geveledim ciddiyete dönüp toplayayım,
    velhasılıkelam media markt çalışanları tarafından tüketicinin aleni olarak aptal yerine konulması, dolandırılması söz konusu.
    insanların garanti kapsamında teslim ettikleri ürünleri mahvedip, iki ay bekletip üstüne bir de yalan söyleyip dolandırmaya çalışamazsınız. bu yaptığınız aleni suçtur, terbiyesizliktir. marka itibarının yerle bir olması kısmına girmiyorum bile.

neyse sevgili media markt, ben insanlar hakkınızda alışveriş yapacakları zaman hatırlayacakları bilgiler edinsinler diye başımdan geçeni buralara bıraktım.
    bir de hakem heyeti dilekçesi yazacağım ürünün misliyle değiştirilmesi talebiyle, onu da bilahare gönderirler zaten size.

artık hırsım geçene kadar up'lar up'lar dururum başlığı.
  • bu logitech markalı bazı gamer mouse'larda orta tuş problemi kronik bu arada. bazı streamerların 2-3 mouse değiştirmelerine rağmen aynı problemle karşılaştıklarını kendi kulaklarıma duydum. bir ürün satın almadan önce azıcık internette kullanıcı deneyim ve şikayetlerini araştırma alışkanlığı edinin yahu artık.

mediamatkt'a gelirsek; üzdün mediamarkt. türkiye halen daha çok basit problemlerde dahi tüketicinin yanında durmayı öğrenemedi. bir tüketicinin mağduriyetini gidererek güven (= müşteri) kazanacağına, bir mouse zarar etmemek için 100.000'lerce müşteri kaybediyorlar, farkında değiller... şimdi bu başlık altında 100'lerce olumsuz entry yazılacak ve 10.000'lerce kişi de bunları okuyacak. işin daha kötüsü; artık bu satırlar ve diğer yazılan olumsuz her şey, sonsuza kadar da kalacak.

bir de senden reklam ajansına ayırdığın yıllık bütçeyi düşünmeni rica ediyorum... çünkü bugün tüm o parayı kendi ellerinle çöpe attın. niye?.. 1 adet mouse için!.. aferin mediamarkt.

bana itibar etmiyorsan, sana yazdıklarımı tek cümleyle özetleyen tanıdık birinin sözünü bırakıyorum, belki onu okuyunca daha kolay ikna olursun.

"insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim."

robert bosch
  • yukarıda bahsedilmiş ama bilgi amaçlı belirteyim.

ürün ayıplı ise, misliyle değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

bu da aynı içerikteki ürünü fiyat farkı ödemeden alabileceğiniz anlamına gelir.
  • yeri gelmişken tüketici hakları ile ilgili bilgi de vereyim.

bu tarz sebeplerle veya ürünü satın aldığınızda ilgili firma taahüt ettiği sürede teslim edemezse ürün ayıplı mal durumuna düşer.
    bunun için de 6502 sayılı kanunun 11. maddesinde belirtilmiş tüketicinin karar vereceği seçenekler vardır. ve buna siz karar verirsiniz. firmalar değil.

ürünü iade edebilir, değişim talep edebilir, hasar onarımı isteyebilir veya ürünün misliyle değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

hangi hakkınızı kullanmak isterseniz hemen tüketici hakem heyetlerine e-devletten başvuru yapın. ihtar çekilince mum gibi hizaya gelirler. hangi hakkınızı kullanmak isterseniz kullanırsınız.
  • bahsi geçen servis için:
    (bkz: penta bilgisayar)
  • rezalet puanım 5/10, 5 puanı çok uzun ve gereksiz kelimeler kullandığın için kırdım.
  • bir mouse için müşterisini yokuşa sürmek medimarkt'ın genel satış politikası mı yoksa sadece o mağazanın müdürü dandik olduğu için mi öyle öğrenmek isterim doğrusu.
  • media marktt in sıfır bi mause ve kulaklık ve mause pad hediye edip olayı tatlıya bağlamasıyla sonuçlanması muhtemel başlık.
  • real market çalışanlarının tazminatını ödemeyen metro marketin kuruluşu olarak beklenen bir davranıştır. ha bir de, utanmadan hakkını arayan işçilere dava açan bir firma metro market-media markt.

işçiler göz açtırmıyor neyse ki bu "ticari ahırlara", sizler de göz açtırmayın, media markt'tan alışveriş yapmayın.

http://nakliyatis.org/…rda-direnis-alanlarinda.html
  • öncelikle geçmiş olsun. tüketici hakem heyetine online başvuru yapılabiliyor e-devlet üzerinden. bence yazar bunu bir değerlendirsin (kullandım oradan biliyorum. önümüzdeki günlerde bir haciz şoku başlığı da benden geliyor).
    rezalet ile ilgili bir kaç da destekleyici doküman yüklense biz de puanımızı versek.
hesabın var mı? giriş yap