• artık bu tarz haberleri okuyamıyorum.. bir yerden sonra boğazım düğümleniyor.. eğitim sektörünün en önemli eksikliği bence eğitimcilerin sağlıklı bir şekilde denetlenmemesi.. çocuklarımız kimlere emanet deneyimlemedem öğrenemiyoruz. milletçe akıl sağlığımızı kaybettik, güvensiziz. çünkü biliyoruz ki adalet yok. daha bugün çocuğunun okul kaydını yaptırmış ve referans aldığımız erkek öğretmenden eğitim almasını talep etmiş bir anne olarak, şuan panikle yaptığım ilk şey, okulu arayıp, öğretmen tercihimi değiştirmek oldu.okullardan ve eğitimcilere tek talebimiz, çocuğumuzun sanatla, bilimle ilgilenmesini desteklemek değil, güvenliğinin sağlanmasını istemek oldu ve malesef çocuk tacizi türkiye gerçeği oldu..
  • 25 cocuga tecavuz eden orospu cocugunu sewrbest birakan hakimin.....
  • gerçekten merak ediyorum, nasıl oluyor da serbest bırakabiliyorlar ya da canlarının istediğini yıllarca içeride tutabiliyorlar. kanunlar bu kadar esnek mi? bu kadar göreceli mi?

25 çocuk ve aileden bahsediliyor, hiç mi yaptırımı yok bunca insanın şikayetinin?
  • aynı sınıftan 18 çocuk -ki şerefsiz öğretmen sadece kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğuna göre bu 18 çocuğun hepsi kız- öğretmen bize böyle ayıp şeyler yaptı diyorsa daha ne delili aranıyor ki? eski dönemlerle birlikte 25 olduğu da söyleniyor. dosyaları da birleştirilmemiş. önceki yıldan da benzer şekilde şikayete konu olmuş. aile ve sosyal politikalar bakanlığı duruma el atmamış. milli eğitim bakanlığı ne yapmış haberde belli değil.

oldukça garip durumlar. derinlemesine incelenmesi gereken bir konu.
  • karar vericilerin, bir gün kendi başlarına böyle bir olay gelmeyeceğini düşünmelerinden ileri gelmektedir.

ya da bizim bilmediğimiz, anlayamadığımız farklı planları var ki tacizcilere, tecavüzcülere fırsat veriliyor.
  • sınıf camlarını kapatarak öğrencisi olan çocuklara cinsel tacizde bulunan bir yaratık nasıl serbest bırakılır ?
  • daha ne kadar süre adalet kamuoyuna paralel ilerleyecek? 25 masum çocuğun hakkını savunabilmek için bile birlik olup tepki göstermeye ihtiyaç duyulduğunu gözler önüne seren taş devri olayı.
  • 25 çocuğun geleceğini çalan, insanlara güvenini artık bitiren , ilerde her konuda kendini suçlayacak ve hiç bir zaman doğru iletişim kuramayacak çocuklara sebep olan, içeri atılıp asla çıkmaması gereken sapık öğretmenin tahliye edilmesi kadar tiksindirici korkunç bir şey olamaz. gündemde tutalım .
  • bu öğretmenin de, bu öğretmenin tacizlerinden haberdar olup da saklayanların da, öğretmene tahliye kararı veren hakimlerin de allah belasını versin.
  • gözlerim doldu. daha 9 yaşındaki bir çocuğun oyuncaklarını, arkadaşlarını, çizgi filmlerini, boyama kitaplarını düşünmesi gerekirken iğrenç bir yaratığın onda yarattığı yıkımı düşünüyor ve bununla yaşıyor. " anne diyor üzerime karanlık bir şey geliyor" bu karanlıklar ülkenin karanlığı bu pislik yuvasının, bu geç işleyen hatta hiç işleyemelen adaletin karanlığı. 9 yaşında ulan 9 yaşında ne istiyorsun onun bedeninden, küçücük masum ruhundan. sana ne verebilir daha çocuk o çocuk. nasıl serbest bırakılıp bir de teşekkür edebiliyor o vicdanla nasıl geziyor. neyin yetersizliği o yaştaki bir çocuk neyi bilecekte böyle bir şey uyduracak. 18 çocuk bunları yaşadı ve delil yetersizliğinden o pislik gezebiliyor. adaletini seveyim yalan dünya. neresinden tutsan elinde kalıyor. akıl alır gibi değil.

*imla
hesabın var mı? giriş yap