• kanımca bir açıklama yapmak zorunda olduğum maçtır.

evet amk, benim bir zamanlarin azimli yazari şu maçtan önce atıp tutan kişi.

entry'i sildim evet lakin caps alınmış bana da paylaşıp konuşmak yakışır,
    maçtan önce ben şöyle bir entry girdim http://b1302.hizliresim.com/16/t/khtm1.jpg
    onlarca mesaj aldım falan derken maç 4-2 oldu evet sildim.
    bu amına koduklarım anında caps almış. yememiş içmemişler.
    bildiğin sözlük çöktü üstüme, yüzlerce mesaj.
    entry'ler üzerinden paylaşılan capsler yapılan yorumlar.
    çıkayım açıklayayım;

maç 0-2 oldu güldük eğlendik 4-2 oldu sustuk. yapacak başka bir şey yok.
    demek ki neymiş? erken öten tavuğun götü sikilirmiş. bu kadar basit.

kabul ediyorum arkadaş, temiz göt olduk.
    böyle maçlar şampiyonluğu getirir, bunu iyi bilirim.

bu senenin şampiyonu galatasaraydır. tebrikler.

son olarak, o çenemi sikeyim emi.
    mesajda atmayın işte ibneler.

o son hahahayı yapmayaydım iyiydi.

gelen yüzlerce mesaj üzerine edit: lan olm o kadar açıkladık lan işte hala daha niye mesaj atıyorsunuz ibneler.
  • an itibariyle 3-2 olan maçtır.

dönmez diyen, paralel evren takılan arkadaşlar vardı, sahi ne oldu yahu.

caps almazmıyım, hiammına

http://s13.postimage.org/65os2tajr/gsord.jpg
  • bu maçın oynandığı statta tv'den seyredenlerin bilmelerinin mümkün olmadığı şeyler yaşadı.

hem taraftar hem de oyuncular hakemin o stada neden geldiğini ilk yarı anlamıştı.hakem penaltı verdi vermedi,kartı es geçti gibi aptalca tartışmalardan bahsetmiyorum. şöyle düşünün orduspor arena'da barcelona gibi muamele gördü hakemden. en ufak temas ile faul kazandı,tüm tartışmalı kararları ordu lehine verildi, galatasaray'ın en ufak hatasında gözünün yaşına bakmadan cezayı kesti hakem. oyuncularına kartlar,teknik adamlarını tribünlere yollamalar..düşünün ki sneijder ve drogba gibi profesyonller bile orta hakemin ne yapmak istediğini anladı ve isyan etti. belki de hayatlarında ilk defa bunu yaşıyorlardı.

tribünler ilk yarı boyunca "bugün benim istediğim gibi bitecek bu maç" diyen hakemin (bunu hasmane bir şekilde söylemiyorum, o hakemin oraya kimin yolladığını sahada ki 22 oyuncu dahil herkes net olarak biliyordu) tüm çabalarını uyuşukluk içinde seyretti. pazartesinin ağırlığı mı yoksa havanın soğumasından mı bilmiyorum artık.bir şeyler vardı işte..

ama ikinci yarı o stad "hayır bu maç bizim istediğimiz gibi bitecek" dedi.hem rakip takım hem de hakem paralize oldu adeta. önümde maçı izleyen kızlardan bile çıkan sesi duymalıydınız..

bu gece drogba galatasaraylı oldu.bu gece sneijder nasıl bir ülkeye geldiğinin hangi mücadelenin parçası olduğunu hissetti. şike sürecinde temiz kalan galatasaray'ı kendi çamuruna çekmeye çalışan bir gücün türk futbolun da hüküm sürdüğünü hepsi anladı. artık biliyorlar. bu yüzden artık yenilmeleri mümkün değil. çünkü drogba son dakika da bile kafasını yaralanmadan korkmadan sakınmadı..

bunun önünde artık kim durabilir ?
  • tüm gollerin olduğu kalenin arkasında izlediğim maç. tüm yorgunluğumla iki kelam etme hakkını kendimde buluyorum.

-önce taraftarlar için bir şey söylemek istiyorum. ne schalke ne de fener maçında coştu bu kadar bu insanlar.
    -hakemin sürekli rakip lehine olan kararları insanı çileden çıkardı. çok kötüydü serkan çınar. oyunu biçti. rezaletti hatta. futbolun katili türk hakemleri.
    -talihsiz bir gol yiyerek başladık maça. hatta bir 5 dakika anlamadı insanlar ne oldu diye. nasıl lan diye boş gözlerle baktık.
    -penaltı pozisyonu ve yorumu için madde 2.
    -ikinci yarı galatasaray'ın hırsı galibiyeti getiren şey oldu. fatih terim'in tribüne yollanmasından sonra da bariz bir şekilde oyuncularda bir kendine gelme oldu.
    -didier drogba ile çarpışan david barral'a geçmiş olsun. toplasın kendini. bir ambulansımız eksikti, o da oldu.
    -burak yılmaz ne yapıp edip atıyor ve ben anlayamıyorum bu adamı. şapkamı çıkarır saygı duyarım.
    -wesley sneijder, biz de öyle.
    -terim'in tribünden oyuna bağırıp çağırıp müdahale etmesi çok güzel görüntülerdi.
    -son olarak da yeter yıldırım demirören yeter. siktir git çık futbol hayatından ülkenin. gençliğimin amına koydun.
  • bazı şikebahçeliler yazmış yok ofsayt ühhhüü ühhhü yok terim toplantıya çıkmadı ühhüü ühhüüü. cuper kulubüden çıkmadı ühhhüü ühhüü.. yasak yasak takıma mudehale ediyor ühhüü ühüüü.

1- ofsayt: ligtv maratonda gösterdi pozisyonu. ordu sporlu futbolcu 16cm daha önde. kapak 1.
    2- terim toplantıya çıkamadı çünkü tribüne gönderilmişti. yönetmelikte tribüne gönderilen t.direktörler toplantıya çıkamaz yazar. kapak 2.
    3- hektor cuper'ün terimin tribüne gönderilmesinden sonra, tepki olarak kulubeden çıkmamış. terim hakemi koridorda alkışladığı için tribüne gönderilmiş belirtiyim. ortada küfür yok. kapak 3.
    4- yönetmelik derki, maç esnasından tribüne gönderilen teknik direktörler, disiplin kurulu tarafından yargılanmadan tribüne gönderildikleri için. yani o an için suçlulukları kesinleşmiş değildir. yönetmelikten doğan boşluktan dolayı bu tip durumlarda t.direktörler maça müdahele edebilirlermiş. kapak 4.

bunlara kafa yorcağınıza gidin aykutu falan izleyin. azizi alkışlayın ne bileyim.
  • türkiye'de şikenin eş anlamlısı olan ve istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'nde yargılanarak 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan bir kulüp başkanının müritlerini osurtan maç..

ha bu arada.. ne demişti o başkan size: boşuna kıçınızı yormayın..
    yalan da değil hani..
    boşuna kıçınızı yormayın, burda kral galatasaray..

(bkz: fener ağlama)
  • iyi ki galatasaraylıyım diye şükür ettiren maç.

en çokta bu yüzden;

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/…5164_754646248_n.jpg
  • ya kimse fark etmeyecek kadar salak ya da ben iyice aptallaştım.
    maç daha bitmedi kuş beyinliler siktirip gidin şimdi hahaha yazan entry'ler silersiniz maçtan sonra.

edit : galatasaray o kadar büyüktür ki bu entry'i z.ö. yaptırır adama.
  • bundan yaklaşık 7-8 yıl evvel ali sami yen'de ilk maçıma gittim.
    pek maç heveslisi de değildim, arkadaş gazıyla gitmiştim.
    sonra hiç maça gitmedim..

bugün yine "aynı" arkadaşın gazıyla, tt arena'da hayatımın ikinci maçına gittim :
    -kendi kalemize gol attık (literatüre girecek kadar saçma bir gol)
    -penaltıdan gol yedik
    -ilk yarıyı 2-0 mağlup kapadık
    -teknik ekip sahadan atıldı
    -ikinci yarı 4 gol attık
    -rakip takımdan bir oyuncu sakatlandı, sahaya ambulans girdi
    -taraftar kafayı yemiş gibi takıma destek oldu

ben bir 7-8 yıl daha maç izlemesem olur.
    bu gece, bu maç yeterli oldu.
  • izlemedim, sadece 0-2'den 4-2 olduğu söylendi.
    şampiyonların kazandığı tür bir maç olmuş.
    bu gibi geri dönüş maçları, hele hele iç sahada herkese mesajdır.
    galatasaray 6 puan farktan daha büyük farkla şampiyonluk iddiasını dile getirdi bu gece.

ben galatasaraylı değilim, puantaj açısından puan kaybedilse elbette üzülmezdim, ama sonucun gelişme şekli, sezon sadece galatasaray bırakırsa şampiyon başkası olur şeklinde tescillenmiştir.
    bu işler böyledir, beğen beğenme.
hesabın var mı? giriş yap