şükela:  tümü | bugün
  • ıçişleri bakanımız sayın süleyman soylu'nun anayasa mahkemesi'nin aldığı bazı kararlara yaptığı eleştiriler. polislerin bin yıllık "biz yakalıyoruz mahkemeler bırakıyor." siteminin en üst makamdan dile getirilmesi.

--- spoiler ---

burada aym'nin özgürlükçü akılı devreye girebilir tabi her zaman olduğu gibi.
    aym'nin almış olduğu bir çok karar mücadele ile ilgili iştahımızı alt üst etmektedir. bizi gönülsüzleştirmektedir.

ben şuan siberde sörf yapıyorum... kim yanlış yapmışsa bunu getiriyorum. şimdi yeni bir karar almışlar... onu da reddediyorum. 'ölme eşeğim ölme...' sosyal medyada bir provokatif paylaşım görürse bunu alıp savcılığa müracat edip, ilgili kararı alıp buna müdahale etme fırsatına sahip. şimdi yok. bunun tespiti için de gidip karar alacağız. gidip geleceğiz, tekrar gidip tekrar geleceğiz... siz bu yavaşlıkla hareket ettiğiniz sürece... o zaman 'lekelenme hakkı' gibi bir hakkı neden getiriyorsunuz? öyle çelişkili kararlar veriyorlar ki, şuramızdayız...bunu da söyledim. ben lafı ağzımda tutan bir insan değilim. iki arada bir derece çıkan kararlar kamuoyunun gözünden çıkmasın. bu kararları aym başkanı ile de görüştüm... hukuk nasihati alıyoruz. bunu biz söylemezsek... sahada biz mücadele ediyoruz.
    --- spoiler ---

https://www.hurriyet.com.tr/…i-aciklamalar-41478415
  • topuzunu bozduğunuz kantar gün gelir sizi tartar.

erdoğan'a küfür eden, hakaret eden bakanın açıklamaları.
  • kısmen haklı olduğunu gösteren eleştiriler.
  • yargıya müdahale anlamına gelen söylemler de hukuk devletinde yargılanma sebebidir. fakat muz cumhuriyetinde yaşanınca, "flaş flaş flaş! içişleri bakanından skandal sözler" uyarısı ile duymuyoruz artık.
    bu haberin sıradan bir haber olması bile yargıya güveni alt üst etmeye yeter.
  • (bkz: adalet herkese lazım)
    (bkz: herkes için adalet)

zamanında erdoğan için "seeen kim menderes kim" diyen, "eğer tertemiz bir adamsam, eğer dürüst bir adamsam, arkamda bir tek kara leke olmadan karşınızda duruyorum. tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenden hesap sormazsam namerdim" diyen eski muhalif, günümüz iç işleri bakanı açıklamasıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=ekwy4l_r0lu&t=6s
  • kafasına göre karar alması mahkemeler tarafından engellenen kişinin yargıya alenen müdahale etme içeren açıklamasıdır. "bırakın istediğimizi yapalım tadımızı kaçırmayın" demiş resmen.

kendi meydanlarda dönemin başbakanına hakaret ederken pek sesi çıkmıyordu. şimdi siber suçlardan bahsediyor.
  • söz konusu soylu'ysa, muhtemelen aym haklıdır.

suç olmadığı halde malum şahsa yapılan her eleştiride insanları aylarca hapislerde sürüm sürüm süründüren kişilerin, aym bunu önlemeye çalıştığında ağlamasıdır.

bunu yaparken bir yandan tecavüzcüleri, torbacıları vs bilimum suçluyu cezasını çekmeden salıveren zihniyet söylüyor bunu bir de... şaka gibi.