• fethullahçı ve erdoğancı şasırmışları afallatmış direniş, bir iki kürtçü vardı evet. ilk günden devlet bahçeli gibi erdoğan saflarında durmuş, ulusalcı darbeyi görmüşlerdi.

türkiye'nin başına gelmiş en güzel şeydir gezi.
  • keklik entryleri okumak zevkliymiş :)
  • ne günlerdi yahu...
    dönem ve mekan olarak o günlere yetişebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum.
    ‘68 ayaklanmasına yetişemedim belki ama; buna yetiştim ...
  • siyasi görüşümün değişmesine, keza biraz da uyanmama neden olan olaylardır. hayatımda yeri büyük. özellikle medyanın ne denli kontrol edilebilir olduğunu görmek beni sarsmış, naçizane tüm tarih bilgi birikimimi gözden geçirmeme sebebiyet vermiştir.
  • direnişin 7. yıl dönümü yaklaşırken ben de bir şeyler karalamak istiyorum.

şimdilerde akp diktatörlüğünden müzdarip bir çok kişi (bkz: selahattin demirtaş) o zamanlar (bkz: gezi’de darbeyi gördüm) diyordu. o zamanlar, bizleri terörist ilan eden muhafazakar muhalif tayfa bile şimdilerde akp diktatörlüğünde eziliyor.

gezi parkı direnişi bu ülke için bir dönüm noktası oldu. orada tüm türkiye sahip çıksaydı, şu an akp böyle at koşturamazdı. halen bile insanlar ağzını açıp konuşabiliyorsa; bunu gezi parkındaki insanlara borçlular.

gezi parkı direnişlerinde, mutlu ve hür bir türkiye için can vermiş, bedel ödemiş tüm insanlara...
  • hükümetin polisinin kurşuna dizerek, gaz kapsülü atarak katlettiği ali ismail korkmaz, berkin elvan, ethem sarısülük, abdullah cömert, ahmet atakan unutulmayacaktır.
    "fetönün piçleri yıldıramaz bizleri!"
    o gün de bugün de aynı kişiler rahatsız olur bu slogandan. biz sizi çok iyi biliriz çok. bıyığını siktiklerim.
  • 31 mayıs’ta başladı diye kalmış aklımda. şaşırdım. demek ki ben de ilk üç gün desteklemişim.
  • direniş değil eylemdi
  • gencligimizin son guzel yaziydi. bir daha hic hicbir sey eskisi gibi olmadi.
hesabın var mı? giriş yap