• dört yıl bu işin okulunu okudum. yetmedi üzerine iki sene yükseğini okudum. onlarca kitap yüzlerce makale, tez inceledim. lakin anlamsız bu geceki dolar kurunun yükselmesinin hiçbir açıklaması yok ekonomik olarak. pariteler stabil seyrederken birden hisseler dibe vurmaya, dolar kuru yükselmeye başlıyor. küresel düzeyde dolar hayvani değer kazanıyor. bana şunun mantıklı açıklamasını yapacak farklı bir perspektif sunacak yeşillendirsin lütfen.
  • amme hizmeti olarak teknik bilgisini vereyim efendim;

edindiğimiz bilgiye göre dow vadelide kapanış sonrası satış geldi özellikle apple %8 kayıp yaşadı , bu durumda oluşan zarar nedeni ile yatırım fonu zararı hedge yapmak için tl varlığını açığa sattı. aynı anda japon yeni değer kazandı aud dolarida dalgalandi, bizim para birimi kırılgan olduğu için bu hedge isleminde en çok kırılganlığı ve zararı biz gördük. daha detaylı bilgileri zaten yarın öbür gün sizde öğrenirsiniz.
  • küresel piyasalarda oluşan belirsizlik özellikle asya ekonomisinde elde edilen verilerin gittikçe zayıflayan ekonomiye dönmesi, abd'nin kendi içinde yaşadığı finansal sıkıntılar yatırımcıların temkinli davranmasını sağlıyor. piyasada fazla dolaşım sağlayamayan doların tepkisi yükseliş trendine giriyor.

asıl enteresan nokta risk almak istemeyenler güvenli liman olarak japon yeni ve altını tercih etmeleri oldu. japon yeni,ileride süpriz bir artışa neden olabilir.
    edit:imla
  • geldi gene dış mihraklar bir tane daha brunson vermemiz gerek evinde brunson ı olan bozdursun
  • önce salıyorlar doları yukarı sonra indirecekler gene suni bu işler yüksekten satıp düşükten alıp cebimizden çalacaklar
  • ne oyunmuş 17 yıldır sandıkta bozulmadı belki belediye seçim bozarız
  • insan vücudu her zaman en fazla çıktığı ağırlığa yönelme eğilimindedir. mesela 100 kg'a kadar ulaşmış biri internetten baktığı bilgilerle kilo verirse ilk fırsatta yeniden 100'ü görür. doğrusu, planlı ve sağlıklı biçimde diyet yapmaktır. ideal kiloya gelindikten sonra dahi yenilene içilene dikkat edilmezse eski kiloya dönmek an meselesidir.

dolarla ne alaka derseniz, doların da böyle bir tarafı var. en yüksek çıktığı noktayı unutmuyor. hep o zirveye tekrar çıkma derdinde. özellikle kalıcı olmayan çözümlerle ancak geçici azalma yakalar, ilk fırsatta doların yeniden pik yapmasına sebep olursunuz. tek çözüm uzun soluklu ve kararlı para politikasıdır. hedefe ulaştıktan sonra dahi her adım dikkatlice atılmalıdır. aksi takdirde obez olmuş bir birey gibi zincirleme bir sağlık kriziyle boğuşursunuz.
  • sadece 1 saat 43 dakika içerisinde 2124 dolar kazanmamı sağlayan kurdur.

şaka lan şaka, forex demo hesabımda kazandım bu parayı, reelde 2500 dolar sattım 5,65’ den. 5,40 dan geri alabilirsek işte 115 dolar kazanacağız.

tanım: ocak 2019 ikinci yarısından itibaren yeni zirvelere gebe olan kurdur.
  • yine firladi zaar
  • gecenin bir vaktinde artışının hiç bir gözüken mantıklı nedeni olamayan ilk önce artan sonra düşen kur. bir kaç gündür yaptıkları oyunlar iyice sırıtmaya başladı.

ilk önce mahfi eğilmez hakkında yalan dolar 7,50 tl olacak haberleri, gece 1 den sonra az hacimle ortada fol yumurta yokken 5,38 ten 5,70 getirip insanların sabah uyandılarında doların daha da artabileceğine inandırmaları ve bankalardan sabah piyasa açılınca dolar almalarını sağlamak.

bu hareketleri yapanlar yiyorsa türkiye ve abd piyasası açıkken bu sert işlemleri yapsınlar, eline verirler direkt adamların. geçen seneki çıkışlarda hep böyle gece 1 sonrası abuk subuk zamanlardaydı.

şöyle düşünmek lazım 2 yatırımcı var biri tl mevduatta. bir döviz mevduatta bu gece hareket sonrası dövizde olan hayatta bozmaz döviz hesabını ,ulan gece 5,70 oldu der bekler bir kaç gün yada ha hafta sonra 5,70 vaya daha fazlası çok rahat olur diye düşünür , tl de olanları da kekledikleri miktarda döviz almalarını sağlarlar bu kadar basit oyun .

devletin yapması gereken basit sabah tl mevduatta stopaj indirimini pat diye 6 ay uzatmak, para politikası kurulundan da tcmb faizini saat öğlen 14.00 beklemeden direkt sabah 9.30 da avrupa amerika açılmadan faizleri %25 yapmak. bakın bakalım öğleden sonra ne oluyor böyle şok hamleler bu cebinizdeki paraya göz diken asalakları direkt felç eder.

yatırımcıların psikolojileriyle oynamak bu gecenin ana amacı oydu. etkilerini sabah her birlikte göreceğiz.
hesabın var mı? giriş yap