• araplara ve tarikatlara sakın güvenme.
  • 99 depremleri birşey öğretti mi ki bu deprem öğretecek en fazla iki hafta içinde aynı tas aynı hamam devam edecektir. bu durum yeni olabilecek deprem ve depremlerle döngü haline gelecektir.
  • korkarım olası istanbul depreminde çuvallayıp binlerce vatandaşımızı kaybedeceğiz. ilk yardım, deprem ve yapılaşma konusunda epey çalışma yapmamız gerekiyor.
  • arsa alıp, müstakil ev yapmayı. amk beton kutularından uzak durmayı. hayal tabi, bakalım...
  • enkaz alanlarına yaklaşık 7 8 km ötede oturuyorum.

hocaların dediğine göre depremi en sert hisseden kısımda.

15 saniye sallandı deniyor ya

ilk başladığında çok aşırı sert değildi. ama o zırt pırt yaşadığımız gibi hafif de değildi.

deprem oluyor dedik, 3 4 saniye sonra sağlam vurmaya başladı. ondan 3 4 saniye sonra her yerden ses geldi. masalarda, komodinlerde ne varsa düşmeye başladı.

o sersemlikle kalktım, iki vazo vardı masada, deprem hafifleyince çıkmaya çalışırken kırılıp yaralamasın diye onları koltuğa bıraktım, o ara azaldı ve bitti

15 saniye

yarısı ne oluyor, çok mu olacak, lan acaba daha artar mı derken geçti zaten. ben depremin şiddetini anlayana kadar yarısı bitti.

binalar çökmüş o arada

15 saniye lan

15
  • hayat gerçekten beklemediğimiz kadar kısa olabiliyor. yakınlarını kaybedenlere metanet diliyorum. o yükü biz de taşıyor olabilirdik... mekanları cennet olsun
  • birbirimize kenetlenmek için başımıza türlü felaketler mi gelmiş olmalı illa diye düşündüm. sosyal medya üzerinden atıp tutan cahil cüheyla soytarı tipleri kast etmiyorum elbette, ama basit bir mahallenin ufacık sokağında bile insanlar birbirleriyle battaniyelerini, çaylarını hatta eve giremeyenler için arabalarını bile açtı. felaket bir yana; bu tabloyu, samimiyeti görmeyeli ne kadar uzun zaman olmuş. yazarken dahi gözlerim doldu. millet olarak birbirimize kenetlendiğimizi görmek için sadece felakatleri beklemesek keşke...
  • inanılmaz gerikafalı gaddar ve parçalanmış bir toplum olduğumuzu öğrendim.
hesabın var mı? giriş yap