• dünyanın en aptalca yasağının geri gelmesi.
  • dünyada eşi benzeri görülmemiş bir toplumsal deneyin ortasındayız. hakikaten üzerine hukuki tez yazılacak cinsten bir durum bu. ortada bir mevzuat yok (varsa söyleyin avukat olarak ben bulamadım) , yetkililerin "doğrudan" alkol yasağı olduğuna dair bir söylemi yok ; sadece toplumsal olarak böyle bir söylem var ve toplumun neredeyse tamamı bunu kabul ederek bu yasağa uyuyor ya da varlığını kabul ediyor. kitlesel histeri yoluyla kanun uydurup buna uyan dünyanın ilk toplumu olarak tarihe geçtik sanırım.
  • hangi konuda yanlis bilgilendirme oldugunu soylememis .
    bence alkolle alakli degil... tamamen ucu acik.
  • alkol yasağının geri gelmesi yanlış bir tabir olmuş.

zaten kaldırmadılar ki? içişleri bakanlığı hiç bir açıklama yapmadı. açıklama yapan tek kişi tekel bayileri bilmemnesi başkanı. bu adamı referans göstererek sabahtan beri sol framede yasağın kalktığını konuşuyorsunuz.
  • böyle güzel bir gerginlik yaratma unsurundan kolayca vazgeçilmesine çok şaşırmıştım zaten. elinde sadece baskı mekanizmaları kalan bir güç unsuru, hiçbir şekilde taviz vermemesi gerektiğini bilir ve bu hep de böyle oldu zaten. yazık bize
  • aslında bir devlet olsa böyle olmazdı dedirtmiştir.
  • (bkz: özgür aybaş)

bak hafta sonu marketlerdeki satışları da yasaklatan bu dayının dilekçesiydi, şimdi de olmayan yasak kalktı diye duyuru yapıyor.

kapa çeneni be adam.

bak bu abimiz ne güzel izah etmiş, sana ne oluyor be adam.
  • golu yiyen az sacli bakan'in sartlari zorlamasi. yasakla az sacli bakan... akebe dusunsun.

ahvagahanakkaa
  • bence satışı yapılsın, içmek yasaklansın. evlere baskın pcr testi ve alkol muayenesi yapılsın.
    negatif alkolluler takla atsın.
    pozitif alkollulere rakı hediye edilsin.
    evinde alkol olduğu halde alkol içmemiş negatifler dislansin.
    evinde alkol olduğu halde alkol içmemiş pozitiflere ozel aracında seyahat izni verilsin.
    evinde hiç alkol bile olmayan negatif ve pozitiflere patates hediye edilsin.
  • zaten sizin olmayan bir şeyi kaybetmek gibidir. ben de çıkıp "ülkeye laikliği geri getirdim" diyebilirim ama tabii ki de bunun doğruluk payı sıfırdır. her yazılana sazan gibi atlamayın. hiç bir resmi merciden yasağın kalktığına dair açıklama yapılmadı ki. kendini bilmezin biri internette her şeyi yazabilir ama diğerlerinin inanmaması gerekiyor. insanları kandırmak cidden çok kolay.
hesabın var mı? giriş yap