1219 entry daha
  • insan hayatı boyunca hep aynı kişidir,yaş önemli değildir,insan ve reşit olmak önemlidir.
  • 25 yaşındaki kızların 45 yaşında zengin erkekkere asıldıklarını da gördük. burada devreye biraz da para giriyor
  • değil arkadaşım normal de-ğil. denklem çok basit. adamın olgun görünüşü kızı; kızın genç ve toy görünüşü adamı etkileyeceğinden buna sadece hoşlantı diyebiliriz. bu 30/40 yaşında olan insanlar gibi bir yaş farkı değil. arada bir nesil var. 30 yaşında ki adamın beni çok sallayacağını düşünmem ama beni iyi dinle genç kız. hislerin o kadar gelip geçici ki. hele art niyetli birinin eline düşersen hayatını mahveder. sen şu yaşında 25ten fazlasına bakma. emin ol iyi ki olmamış diyeceğin günler gelicek
  • bu benim sayın genellemeci yavsaklar. eksisozluk sagolsun pedofili oldugumu ogrendim. buraya 500 satir yazardim ama siz ona degmezsiniz.
  • olgunluğu yakalayamamış ergen beylerin, kendi yaş skalalarına giren hanım kızları aklı selim adamlara kaptırıyor olmalarının haklı isyanı :) nasıl içerlemiş, kıyamam.
  • 33 yaşımdayım ve 19 yaşında sevgilim var. kimse kusura bakmasın ama 18 yaşını geçen bir insan hukuk sistemimize göre artık reşittir ve kendi kararlarını verecek kadar akli melekeleri gelişmiştir. islami açıdan ise bu 15 yaşlara kadar düşebilir(bunu tasvip ettiğim anlamına gelmez).

peki ne oluyor da bu yaşlarda olan kızlar 30'lu yaşlarda erkeklerden hoşlanıyor? belki de bunu biraz sorgulamalıyız.

20 yaşındaki bir kadının 30'lu yaşlarda bir erkekle çıkmasının bir çok sebebi olabilir. para olabilir, güç olabilir, karizma, yakışıklılık vs. vs.

ama bence ilk sebeplerden bir tanesi, kendi yaşıtları olan erkeklerin henüz ayakları üzerinde duramaması ve geleceğe dair güven vermemeleri. günümüz şartlarında kendi ayakları üzerinde durmalarını beklemek biraz fazla beklenti içine girmek olur ama güven vermiyor oluşları daha büyük etken.

diğer bir sebep ise yine bu yaşlardaki genç erkeklerin kadınları anlamaya çalışmıyor olmaları ve kaba davranmaları.

peki gelelim 20'li yaşlardaki erkekleri bu duruma iten sebeplere; bence isitisnalar hariç olmak üzere, yeni nesil biraz rahat yetişiyor ve sorumluluk almaktan korkuyor.

alternatiflerin fazla olması ve gerek sosyal medya, gerekse gerçek hayatta kadınlara eskiye nazaran daha kolay ulaşılabiliyor olması.

bu sebeple kadınlar gözlerinde daha kıymetsiz bir hale geliyor ve onları anlamaya çalışmıyorlar, kaba davranıyorlar.

bu durum, ailenin kadınlara karşı nasıl davranması konusunda gerekli eğitimi vermemesinden de kaynaklanıyor olabilir.

peki 30'lu yaşlarda adam ne yapıyor da 20 yaşındaki kadını etkileyebiliyor?

ben şöyle yapıyorum;

1) o'na kendisini bazen 30 yaşında bir kadın gibi hissettiriyorum, bazen de 10 yaşında ki bir kız çocuğu gibi şımartıyorum.

2) o'nunla konuşuyorum, onu dinliyorum ve onu anlıyorum.

3) o'na şevkatli davranıyorum, yalan söylemiyorum ve güven veriyorum.

kısacası arkadaşlar, o'na iyi davranıyorum.

gördüğünüz gibi 30-30 yaş ilişkisinden farklı tek yanı, sizin bakış açınızla sadece yaşı.
  • iki taraftan biri konuşmaya başlayana kadar çok normal görünebilir. lakin ki realite öyle değil. hangisinin genç hangisinin yaşlı olduğunun bir önemi yok; 20 yaşındaki şahıs ağzını açtığı an 30 yaşındaki şahıs "napıyorum lan ben bu tıfılla" diye düşünmüyorsa kendi zekasını ve bilgisini sorgulasın.

benim tecrübem bu yönde şahsen.
  • ben 30 yaşındayım ama 20’lik ergenlerden çok enerjim ve öğrenme merakım var. kişisine ve niyetine göre değişecek bir durum
  • gayet de olağan bir durum. her şeyi paraya bağlamanın ne lüzumu var?
  • (bkz: daddy issue)
830 entry daha
hesabın var mı? giriş yap