şükela:  tümü | bugün
 • perspektifinizi geliştirmeye yardım edebilecek türden matematik konularını ve tartışmalı teorileri; başarılı görsel ve grafiklerle, anlaşılır biçimde açıklayan takip edilesi bir youtube kanalı.

  birkaç örnek:

  riemann zeta fonksiyonu nu anlamak: https://youtu.be/sd0njbwqlyw

  pi ve e sayılarını anlamak : https://youtu.be/f_0yfvm0uou
 • linear algebra serisi inanılmaz başarılı olan youtube kanalı. lisansta, linear algebra dersi aldığınız gibi açıp bu seriyi dersinizle paralel olarak izleyin mutlaka.

  ha izlemeden de math dersini geçersiniz ama sonrasında mesela kontrol ve robotikle uğraşacaksanız bu görsel anlamıyla kafanızda yer etmesi çok ama çok avantajlı olacaktır. (muhtemelen başka disiplinlerde de faydası olacaktır.)
 • essence of calculus serisi, matematiğe ve özellikle kalkülüs'e ortalama miktarda ilgisi olan herkesin keyif alabileceği, kafa açıcı bir seridir. anlatımı sırasında grafikleri muazzam kullanır.
 • hem derinlemesine anlatıp hem de hedef kitleyi bu kadar geniş tutmak oldukça zor bir iş, ve bu kanal bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor. matematikten çok anlamayan birinin dahi pek çok konunun arkasındaki hayranlık uyandırıcı mantığı görmesini mümkün kılıyor. liselerde çocuklara hababam işlem yapmayı/soru çözmeyi öğreteceklerine bu videoları izletseler matematik konusunda sınıf atlarız bence.
 • benzer egitim siteleri icin
  (bkz: massive open online course)
  (bkz: #68590726)
 • lisans dahil her kademedeki eğitim sistemi bu videoları kullanmaya başladığında matematik, fizik ve benzeri bölümlerde okumak çok güzel olacak. gelecek nesiller bu açından çok şanslı. eğitim bilimleri alanının bu eğitim materyalleri youtube yayıncıları kadar etkin kullanacağı zaman bir an önce gelmeli.