şükela:  tümü | bugün
  • trt 1'de yayımlanacak olan adından da anlaşılacağı üzere tarih konseptli bir yarışma. sunucusu (bkz: engin altan düzyatan) olacakmış.
    kendisinin sunuculuğunu şahsen beğenirim, yalnız tarihi bir dizinin oyunculuğundan yine tarihi konu alan bir yarışmaya transfer olması ilginç olmuş.

umarım kalite kokan bir yapım olur.

tanıtım videosu.
  • trt 1'den ziyade trt okul'a yakışacak içeriğe sahip bir program.

çünkü kimse tarihin o kadar detayı ile ilgilenmiyor ve bu tarz ağır bir sunuma sahip olan program prime time'da kimsenin ilgisini çekmez. gerçi amaç milleti bilgilendirmek ise ve para dert edilmiyorsa bilemem ama ikinci bölümü geçtim, üçüncü bölümün bile görüntülenmesi "biraz" zor görünüyor bana.
  • tarihe çok büyük ilgi besleyen biri olarak konseptini beğendiğim yarışma fakat akp güdümünde bir program olduğu çok belli.
  • sorularıyla sac baş yolduran yarışma. tarih buysa ben okumuyorum.
  • bilgi yarışmalarına katılan tipleri özel bir türden mi seçiyorlar diye merak ettiren yarışma. bilmediği halde salak salak konuşup rezil olmak isteyenler katılıyor sanırım yarışmalara.
  • dekorasyonu ile bir arap ülkesi programı bu yahuuu dedirten yarışma. sakallı antipatik sunucusu da var. engin altan'mış. zengin yere kapat atmış yine.
  • konsepte uygun olarak mı osmanlıca soz obegi secmisler bilmiyorum da neden (bkz: mutabık mıyız) cumlesinde mutabık oldunuz? hoş, konsept de tarih sonucta, osmanli tarihi degil.

dekor hos ama. yamulmuyorsam selcuklu mimarisini yansitmislar.
  • boktan bir yarışma, hitap ettiği kitleye uygun.
  • programı açar açmaz besmele çektim. bu nedir hocam ? tarih programı mı, yoksa divan-ı hümayun mu belli değil.

stüdyonun dekoru filan tam osmanlı tarzı. arkada bir yerlerde abdülhamit han resmi görecek miyiz diye biraz izleyim dedim dayanamadım kapadım. bakalım ne zaman tepki çeken sorular soracaklar merakla bekliyoruz.