şükela:  tümü | bugün
  • trt 1'de yayımlanacak olan adından da anlaşılacağı üzere tarih konseptli bir yarışma. sunucusu (bkz: engin altan düzyatan) olacakmış.
    kendisinin sunuculuğunu şahsen beğenirim, yalnız tarihi bir dizinin oyunculuğundan yine tarihi konu alan bir yarışmaya transfer olması ilginç olmuş.

umarım kalite kokan bir yapım olur.

tanıtım videosu.
  • şuan trt 1’de yayınlanan yarışma programı. engin altan düzyatan sunuyor. bir de soruları yorumlayan hoca var valla değişik, ilgi çekici göründü gözüme. linç yemeyeceksem öneririm izleyiniz.
  • tarihe çok büyük ilgi besleyen biri olarak konseptini beğendiğim yarışma fakat akp güdümünde bir program olduğu çok belli.
  • sorularıyla sac baş yolduran yarışma. tarih buysa ben okumuyorum.
  • bilgi yarışmalarına katılan tipleri özel bir türden mi seçiyorlar diye merak ettiren yarışma. bilmediği halde salak salak konuşup rezil olmak isteyenler katılıyor sanırım yarışmalara.
  • dekorasyonu ile bir arap ülkesi programı bu yahuuu dedirten yarışma. sakallı antipatik sunucusu da var. engin altan'mış. zengin yere kapat atmış yine.
  • konsepte uygun olarak mı osmanlıca soz obegi secmisler bilmiyorum da neden (bkz: mutabık mıyız) cumlesinde mutabık oldunuz? hoş, konsept de tarih sonucta, osmanli tarihi degil.

dekor hos ama. yamulmuyorsam selcuklu mimarisini yansitmislar.
  • ilk bölüm itibariyle bir adet türgevli
    bir adet sümeyye
    ve bir adet akp esnafı içeren program

cumhuriyet ile alakalı tek sorunun da sorulmadığı programdır ayrıca
  • boktan bir yarışma, hitap ettiği kitleye uygun.