• trt 1'den ziyade trt okul'a yakışacak içeriğe sahip bir program.

çünkü kimse tarihin o kadar detayı ile ilgilenmiyor ve bu tarz ağır bir sunuma sahip olan program prime time'da kimsenin ilgisini çekmez. gerçi amaç milleti bilgilendirmek ise ve para dert edilmiyorsa bilemem ama ikinci bölümü geçtim, üçüncü bölümün bile görüntülenmesi "biraz" zor görünüyor bana.
  • tarihe çok büyük ilgi besleyen biri olarak konseptini beğendiğim yarışma fakat akp güdümünde bir program olduğu çok belli.
  • sorularıyla sac baş yolduran yarışma. tarih buysa ben okumuyorum.
  • dekorasyonu ile bir arap ülkesi programı bu yahuuu dedirten yarışma. sakallı antipatik sunucusu da var. engin altan'mış. zengin yere kapat atmış yine.
  • boktan bir yarışma, hitap ettiği kitleye uygun.
  • türkçe öğretmeni olarak yıllardır öğrenciler öz türkçe kullansın, diline sahip çıksın diye uğraşıyorum.
    adam yarışmacıya “mutabık mıyız?” diye soruyor!
    (bkz: nasıl delirdim?)
  • yarışmanın kalitesini şurdan anlayabiliriz:
    kabaca guernica kimin tablosudur soru.
    şıklarda picasso var van gogh var ve iki kişi daha var. su şuan için onemli değil. yarışmacı picasso olamaz o sürrealist tablo yapar dedi ilk olarak. van gogh da olamaz o da sürrealist dedi.
    neden diğerlerinden biri olması konusunda da atıp tuttu.
    ve ordaki "profesör" : sanat bilginizin çok iyi olduğu belli. tebrik ederim vs tarzında yarışmacıyı övdü.
    gelem yarışmacıların tarihi çok iyi öğrettiği için "ertuğrul"a teşekkür etmeleri de cabası.
    allah müslimanlara yardım etsin
    allah kefirlerin belasini versin
    kahrolsun amariga allahu akbar
  • tarihi kazananlar yazar iyi kazananlar da sunarmış. tarih , yarışma falan iyi de eskiden yarışmacılarına kitap veren sunucusunun da eve otobüsle döndüğü formatı aramıyor değilim. engin bey in bölümbaşı ücretini düşünmekten ekrana sürekli soruyu tekrar alabilirmiyim diyorum. evet alabilirsin denmesinden değil de paramın yetmemesinden korkuyorum.
  • sunucusunu görünce koşarak uzaklastigim yarisma.
hesabın var mı? giriş yap