• gerçekleşir mi, içi doldurulur mu iyi şekilde, bilemem ama ilkokuldan sonraya yabancı dil senesi koymaları kesinlikle iyidir.

7 yıllık anadolu liselerinden mezun bir nesiliz biz ve yabancı dili öğrenmenin en iyi çağının 11-12 yaştan itibaren olduğunu düşünüyorum. yabancı dili liseye bırakınca, çok ekstra okullar haricinde, çocuklar üniversite telaşından yabancı dili salladı hep benim gördüğüm.
  • oyun hamuru mu bu eğitim lan? deneme yanılma yöntemiyle eğitim sistemi mi değiştirilir? o zaman lisedeki hazırlık duraydı be arkadaş. yine de eğer kıvırabilirlerse yabancı dil için daha iyi olacaktır.
  • futbol sahasında uygulanabilirliği olsa her maçı kazanırız. 4 forvet hiç fena durmuyor. eğitim alanında zaten yap boza dönen sistemin yeni bir versiyonu. ümitli değilim.
  • eğitim sistemi değil futbol takımı sanki anasını satayım. sürekli taktik değiştiriyorlar. 4+4+2 yapın bence her zaman gideri var.
  • önliberosuz eğitim bir boka benzemiyordu. her eğitim sistemine böyle bir çapa lazım.
  • yabancı dil eğitimin deli gibi gerekli olduğunu düşünüyorum. ancak bunun okulla olmadığını da düşünüyorum. ilk okula başladığım günden beri ingilizce eğitim alıyorum, hala tatillerde turist gittiğim yerlerde insanlar sorduklarımı anlamıyorlar, artistik kaç senedir orada olduğunu sorayım derken, sorduğumu zannederken o yaşını söylüyor filan.

o yüzden en kötü ihtimalle çocukken yani 5. sınıftayken 1 yıl bu eğitimin verilmesini çok doğru buluyorum.

aslında onu bırakın, siktir edin ölçme değerlendirme bile yapamayan sistemimizi. sanırım şöyle birşey olsa, olacak gibi.

algoritma-hızlı okuma- hafıza
    dil
    bir müzik aleti
    dans
    yemek ve spor. ardından da daha lise den sonra çocuğu bir süre yurtdışına göndermek.

geçmiş olsun. hiç sınava ölçmeye ya da değerlendirmeye gerek yok

sonrasında okullarında ki üniversite eğitim farklılıklarını avantaja çevirmek için uygulamalı mühendis, numerik, öğretim elemanı diye ayır. yani şimdiki gibi adam x okulunda sikse 15 alamazken aynı bilgiyle cehennemde ki okulda 95'le geçmesin. öğretim elemanlarını kontrol edebil. üniversiteye kampüs kavramını sok.

p.s. izmirliler alınmasın, çok sıcak oğlum sizin bu memleket. yaz okulu neymiş.

sonra yine yaparsın öss'ni çok dert ediyorsan. bunların bir kısmını verdiğin çocuk zaten temel bilimleri kitaplardan patoz edip siker atar. mesele temel bilimler değil. mesele başka.
  • "fransızlar 4-2-3-1 ile dünya kupasını kazandı, bir de bunu deneyelim bence*" düşüncesiyle üretilmiş olabilecek sistem.

edit: çaylak traşı.
  • sırf ilk yaptıklarının doğruluğu tartışılırken onu haklı cikaracak bir değişikliğe gitmemek için gelemeyecek sistemdir.
  • ben hep `ln(4+1)*(µ^-2)/e^arctan$` lik eğitim sistematize ettirdiğimden beni ilgilendirmiyor, kim köpek lan bu sistem.
  • milli eğitim bakanının yılmaz vural, ya da hikmet karaman olması gereken sistem.bu ne amk hadi ismail kartal yapsa neyse de eğitime uygulayınca çok abes duruyor.
hesabın var mı? giriş yap