• kadın iftira atmış olabilir veya o kalabalıkta yanlış anlamış olabilir. hemen ahlak bekçileri linç girişiminde bulunmuş. tabii ki, çok fazla sapık var ortada, ama öyle net bir durum yoksa eğer polis çağırırsınız işlem yapar. bu linç kültürü nedir? o ufak tefek adamı dövünce en namuslu siz mi oldunuz amına koyduklarım.
  • kim haklı kim haksız bilmiyorsun hatta ve hatta kime inanacağını da bilmiyorsun. tam bir muallak dediğim durumdur.
  • allah düşürmesin denesi toplu taşıma aracında gerçekleşmiştir.

bizdeki yargısız infazın 1 tık üstü latin amerika ülkerinde var. bir tık altı da sanıyorum afrika'da.
  • linç kültürünün sebebi, adalete olan güvensizliktir.
    yapılması gerekenin yapılacağına inansalar polise teslim ederler.
    herkes adaletini kendi sağlama peşinde.
    ülkemizi de yıllardır isminde, adalet yazan bir parti yönetiyorken.fazlaca ironik bir durum.
  • (bkz: metrobüs yolcularının psikolojik olarak yıpranmış olması)
  • ülkemizde gelişmeyen iki şeyin bir araya gelerek ortaya çıkardığı vahim olay.
    toplu taşıma ve adalet. maalesef ülkemizde henüz gelişmemiş, bir temeli ya da kültürü oturmamış ve ya geçmişte sahip olduğu değerler zaman içinde sarsılmış, yapısı olumsuz bir yönde ilerlemekte.

metrobüs gibi bir yerde kimsenin kimseye değmemesi imkansız. böyle bir durum yaşandıysa şüpheli kişi, mağdur kişi ve varsa tanıklar araçtan indirilir, polis çağrılır ve gerekli tutanağı tutarak olay adli makamlara sevk edilir.

edit: adaletten şikayet etme sebebim, ülkede ne tacizci ne de linç uygulayanlar hiç bir idari yaptırım almadığı için doğal bir kargaşa yaşanıyor. taciz eden gerektiği gibi ceza almıyor, linç ediliyor. linç kültürü de gelişmemiş ülkelerdeki adalet sistemini simgeliyor.
    (bkz: iki ucu boklu değnek)
  • serengeti'de sıradan bir gün
  • kadın erkek toplu taşıma araçları neden ayrı olmalı bize göstermiş olay. şahsen yakınımda kadın varsa uzaklaşıyorum, düşüp bayılsa gidip de yardım etmem gebersin, güven mi olur bu manyaklara.
  • anamız bacımız var amına koduğumun çocuğu şeklinde bağıran bir barzo içeren olay.
hesabın var mı? giriş yap