• restorasyon yapmak için getirilen malzemeleri içeriye sokmak için tarihi duvarı yıkmak. tek cümlelik fıkralara pek tadında bir örnek.
  • etrafta osmanlı osmanlı diye höyküren tiplerin bu tarz haberlerde nereye kaybolduklarını merak ettiğim hadiselerden bir tanesi.

ulan tarihe de sizden daha çok sahip çıkıyoruz, vatana da, dine de...

ama çapulcu da ben oluyorum, terörist de, ahlaksız da...

şimdi o ak troll buraya gelecek, benim gelişime karşı olduğumu, orada restorasyon yapıldığını vs. anlatacak duracak... benim de ne osmanlı düşmanlığım kalacak, ne vatan hainliğim.

(bkz: inşaat ya resulallah)

bir insanın ideolojisi tak çıkar olur mu ya?
  • bu rezalete konu olan restorasyon işi yabancı bir bir ülkenin mühendis ve mimarlarına emanet edilseydi national geographic belgeseli çıkardı oradan:

- çalışma başladıktan 18 gün 2 saat sonra tim ve ekibi beklenmedik bir sorunla karşılaşıyor. elle taşınamayacak malzemeleri getiren kamyonların geçebileceği bir geçit ne yazık ki yok. bunların vinç ile içeri taşınması planlanmıştı ancak vinç şu an kendi programının tam 5 saat gerisinde olduğu için tim ve ekibi vinç yardımı olmadan bu ekipmanı içeri taşıyacak bir yol bulmak zorunda... (sonra mühendisler, ustalar kafaya kafaya verip "yuh" dedirtecek bir yol bulur, hayat bayram olur)

bizde;

- ahmet usta bunların içeri taşınması lazım, bize bir yol aç, patron sabahtan beri kafamı sikti, yetişmeyecek diye.
    - hemen şefim! laaaaaaauuuuu sülooooo! gel hele gel, hele şorayı gamyon geçirecek gadar yıkın hele.
  • yikarak degil insa ederek de vandalizm olabilecegini gostermis harekettir, restorasyonmus.
    siz ışid'den de betersiniz yemin ediyorum.
  • tepki gösterilmesini anlamadığım durumdur. büyüklerimiz daha yenisini yapmak üzere köhne, atıl duruma gelmiş virane bir duvarı yıkmışlar. 400 yıl ne ya. depreme karşı da dayanıksız üstelik. iyi olmuş daha sağlamını sıvayla betonla yapar bizim yerli ustalar.
  • külliyen saçmalık.
  • (bkz: bizim ecdadımızzz...)

kendisini evlad-ı fatihan olarak tanımlayanların, osmanlı ile böbürlenenlerin artık rutinleşmiş eylemlerinden biri.
  • (bkz: gün geçmiyor ki bu ülkede bir anormallik yaşanmasın)
  • en anlamadığım şey, bu işleri yapan ekibin başında restoratör, mimar, mühendis kimse yok mu arkadaş. bir kişi de "biz ne yapıyoruz olmaz böyle" demiyor mu? ben mi çok çıkıntı bir adamım sadece arkadaş.
  • eğitim şart.şimdi bu kararı veren adamı bulur işten atarlar, bir şekilde ceza verirler belki ama neyi çözer ki
hesabın var mı? giriş yap