• yaklasik 1 ay kadar sonra 301. kisa dönem olarak askerligimi tamamlayacagim birlik.
    belki aradan 5 ay geçti ama ben en az iki yildir buradaymisim ve sonu gelmeyecek gibi düsünüyorum kendimi.
    bu birlikte kisa dönemlerin baska yerlerde oldugu gibi ayricaligi yoktur.askerliklerinin sonuna kadar çapraz nöbete giderler.
    kisa dönemlere verilen çavusluk rütbesine çok fazla deger verilmez.sadece içtima saatlerinde veya bir vukuat çiktigi zaman hesap sormak amaciyla çavuslugumuz hatirlanir.
    hem askerler, hem de rütbeliler, daha üst rütbelilerden aldiklari cesaretle kisa dönemleri çok fazla sevmez.sadece sansli bir- iki bölükte üst komutanlar sayesinde kisa dönemler fazla zarar görmeden askerliklerini yapabilirler.
    genelde bir çok birlikte kisa dönemler izin kullanmadan askerligi yapip dönerler, fakat buradakilerin yarisindan çogu dayanamayip moral depolamak için izin kullanmislardir.
    eger burada askerlik yapan yakininiz varsa onun için bol bol dua edin , buna çok fazla ihtiyaçlari olacaktir, emin olun.
  • gittikten sonra burası cehennem değil tımarhane olsa gerek diye düşündüğüm yer.. kimseyi askerlikten soğutmak istemediğimden ayrıntılarını anlatmak istemediğim yerdir ayrıca..

yararlı edit: buraya düşen bir iibf mezunuysanız yemin töreninden sonra askerlik şubelerine dağılacak 22 şanslı kişiden biri olabilirsiniz*. ancak şunu unutmayın şanslı kişiler önceden asal tarafından belirlenmiş yani değiştirelemez. benim dönemimde 4 ve 6ıncı bölükler şubeci olmuştu.
    ancak yinede belirli yetenekleriniz varsa mutlaka bunlardan bahsedin ve size orda doldurtacakları kağıtlara yazın. mesela müzisyenseniz karargah bölüğüne, bilgisayar manyağıysanız muhabere bölüğüne düşüp bir nebzede olsa rahat olabilirsiniz..
    buranın kantininde fazla bi çeşit yoktur. hatta bazen en gerekli olan şeyler kalmayabilir.. gitmeden önce yanınıza bol bol kilit ve kilitlenebilir kutular almayı unutmayın terliğinizi bile kitlemeniz gerekebilir.. ayrıca mümkünse kilitler çin malı olmasın..
  • içinde sinema, postane, 2008 ocak ayı itibariyle henüz açılmamış internet erişim merkezi, kantininde günlük gazete, digitürk, masa tenisi, kütüphane, kütüphanesinde satranç bulunan sürgün yeri.
  • 329. dönem yedek subay sınav sonuçlarına göre 6 ayımı geçireceğim alay. hasdal'da metris cezeevinin karşısındaymış diye duydum. bunun dışında başka bir bilgim yok. kimi cennet demiş kimi cehennem son update'i yapmak bana kısmetmiş demek ki...
  • 100. günümü doldurduğum alay. an itibariyle halen asker olduğum için fazla yorumda bulunamayacağım. buraya düşmüşseniz allah yardımcınız olsun. 47. motorlu piyade alayına ulaşmak için esenler'den atışalanı'na ordan da metris kışlasına gideceksiniz. bindiğiniz araca atışalanı lisesinin ilersindeki mezarlığın oraya gideceğim diye tarif ederseniz kolayca bulabilirsiniz.
  • öyle derler burası sürgün yeri, cehenneme hoş geldin falan diye ama alakası yok. 3. ve 5. bölüğe düşülmesse gayet iyi bir yerdir.. alay hizmet ve alay karargah, ayrıca 4. ve 6. bölük gayet rahattır.. zaten askerliği iyi ya da kötü geçirmek, nerede yaptıgınla alakalı değildir.. önce senin akıllı olmanla alakalıdır, ikincisi iyi komutana düşmenle alakalıdır.. komutanın iyisi de kotusu de her yerde vardır.. burası da sonucta diğer yerlerden farklı değildir..
  • 2008 ağustosunda da kısa dönem askerlerine cehennemi yaşatmış olan yerdi.
  • 2004 ağustos'unda dünyada cehennemi yaşatmış militarist oluşum. 10 günde 13 kilo verdiren bir nevi fitness center.
  • nefis bir yerdir. kantininde arcade makinası bilem var.
hesabın var mı? giriş yap