• bastım tekmeyi kapısına, girdim kremlin'e. eeeey putin dedim, bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.
  • ama kafamız nasıl güzel.
  • istediğiniz şey putin yüzünüze baka baka türk askerlerinin orada olduğunu bilmiyorduk, türk askerinin orada olmaması gerekiyor dediğinde kalkıp da burada bay kemale bağırabildiğiniz gibi yo hayır biz askerlerimizin yerini bildirdik ve siz bunu bile bile vurdunuz, bir daha olursa gereğini yaparız diyememekse evet istediğinizi gayet güzel aldınız!
  • siyaha beyaz demek ile eşdeğer bir başlık.

neticede rusya ve suriye net bir kazan-kazan yapmış.

en kötü barış en iyi savaştan iyidir; o yüzden ateşkese sevindim de...

1- dış işleri bakanımıza “suriye arap cumhuriyetinin bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü” dedirttiler. “rejim”e ne oldu?

2- “rejim” (suriye arap cumhuriyeti) toprak kazancıyla döndü, biz çatışma öncesi sınırlardan geriye itildik.

3- terörist gruplar yok edilecek. (hatay ve gözlem noktalarımız arasında kalan ve birlikte savaştığımız gruplar.) bu güzel haber de baştan neden bu grupları kolladık?

4- siviller yerlerine dönecek. bu da güzel haber.
    de... terörist grupları temizlesek zaten sivillere zarar verilmesine gerek kalmazdı.

burada aziz nesin’e kulak verelim:

--- spoiler ---

“köyün ağası traktörüne binmiş, kasabaya pazara gidiyor. yolda köyün çobanı memet’e rastlamış. memet yürüyerek gidiyor kasabaya.

ağa, memet’i traktöre çağırmış. bir süre sonra, ağanın aklına bir muzırlık gelmiş, biraz eğlence olur diye düşünerek traktörü durdurmuş ve memet’e dönmüş. ‘ula memet’ demiş, ‘şu yolun kenarındaki mayısı gördün mü?’ (malum, köylük yerde hayvan bokuna ‘mayıs’ da denir)

‘he gördüm ağam’ demiş memet…

ağa devam etmiş, ‘ula memet’ demiş, ‘şu mayısı yersen bu traktörü sana veririm’..

memet şaşırmış, afallamış. içinden ‘yav’ demiş.‘ ömrü hayatımda böyle bir şeye sahip olamam, gözümü kapatıp yersem, bu traktörün sahibi olurum’ diye düşünerek ‘olur ağam, essah mı dediğin?’ diye ağanın teklifini garantiledikten sonra, traktörden inmiş, yolun kenarındaki mayısı bir çırpıda yutmuş.

ağanın maksadı aslında memet’le dalga geçmekmiş. ama olanı biteni görünce o da şaşırmış ve sözünde durarak direksiyondan kalkıp traktörü memet’e teslim etmiş. akşama doğru işleri bitince köye dönerken traktörün yeni sahibi memet, ağayı da alıp köye doğru yol almışlar. ama ağanın da canı sıkkın, memet’in de. ağanın canı sıkkın çünkü, biraz eğleneyim derken gül gibi traktörü çoban memet’e kaptırmış; memet’in canı sıkkın, çünkü mayısı yediği köyde duyulunca nasıl aşağılanacağını düşünmüş.

bu düşüncelerle giderlerken, birden traktörü durdurmuş memet, ağaya dönerek, ‘ağam’ demiş, ‘bilirim ki senin de canın sıkkın benim de. bak şu yolun kenarındaki mayısı görürsün, o mayısı yersen, traktörü geri sana veririm’ demiş. ağa zaten büyük pişmanlık içinde, içine oturmuş traktör, hemen atlamış yola ve gözlerini kapatarak bir çırpıda yemiş mayısı.
    sonra direksiyondan memet kalkmış, ağa oturmuş.

köye yaklaşırlarken ağa, memet’e dönüp
    ‘ula memet, bu traktör kasabaya giderken benimdi değil mi?..’

‘evet, senindi ağam’ demiş memet…

ağa devam etmiş ‘kasabadan dönerken de benim değil mi?..’

memet, ‘senin ağam’ demiş…

‘peki, o zaman memet.. biz bu boku niye yedik?’ diye bitirmiş ağa…”

--- spoiler ---

işte... tüm bunlar savaşmadan da elde edilirdi...

o zaman biz vatan savunması değilken neden çocuklarımızı şehit verdik ağam?
  • - tuzluğu uzatır mısın?
    + tabii.
  • 1)sochi hatlari iptal oldu bu ugurda can veren yigitlerimize yazik, rejimin ele gecirdigi bolgeler ise yalan oldu.
    2)esad ordusuna toparlanmasi, cephe hatlarini kuvvetlendirmesi icin zaman taninmis oldu.

neyse allahtan hatayi vermeden donduler.
    bu anlasma post-modern sevr'dir ve bu anlasmayi savunmak evvela sehitlerimie ihanettir.
  • - putin'in ayağına gittin mi? gittin.

-idlip'te zaten ateşkes vardı. ona rağmen rus destekli rejim saldırılarına maruz kaldı, onca şehit verdik. günün sonunda bunun hesabı soruldu mu? sorulmadı! taziye iletmekle olmaz bu işler.

- konu tekrar başa döndü. aynı saldırı tekrar yapılsa en fazla karşılık verme hakkı doğmuş. ya kardeşim kimse karşı tarafta ölecek olan adamı siklemiyor, bizden 1 tane bile evlada zarar gelmesin istiyor. bunun garantisi alındı mı? alınmadı. rejim soçi kapsamında geri çekiliyor mu? çekilmiyor! ne oldu "o zaman gereğini yaparız!"cılar?

- hava desteği aldın mı masadan? almadın. iha'larını rus teknolojisi ile vuran radarları kapattırdın mı? kapattırmadın. şehitlerin hesabını sordun mu? sormadın. putin diyor biz saldırılan yerde türk askeri yok sanıyorduk bize söylenmedi; tsk diyor ki ilk saldırı sonrası ikaz ettik ama dinlemediler. kim yalan söylüyor? cevap yok.

kalkmış bir de zafer çığlıkları atıyor. bir de akpli değilim diyor. ya sabır 15 gram beyinli arkadaşım ya sabır.

-
  • bende 5 as var
  • “ulan birşeyi de beğenin “ demek ne demek ? amkoduğum çocuğu 35 vatan evladımızı öldürenlerin ayağına gidip bir bok almadan geri dönüyoruz. rejimin tüm aldığı yerler elinde kaldı senin elinde ne kaldı ?
    “ bütün suriyeyi alsa iktidar yaramamazmış “ ibine önce sen süleyman şah türbesini neden kaçırdın o nu söyle ? vatan toprağını kaybettin ! bütün suriye bi tarafa kalsın bir karış toprak al oy vermezsem yavşağım.
hesabın var mı? giriş yap