smokinle kopruden atlayan adam

  • 1316
  • 26
  • 4
  • 0
  • 3 gün önce

trafikte en temkinli yaklaşılması gereken araçlar

arabayı sürerken aynı anda elinde cep telefonu olup mesaj yazmaya gayret eden insanların sürdükleri.

birisi şuna çözüm getirsin. resmen katillik bu. zil zurna alkollü araba kullanmak neyse bu da eşdeğerdir.

sürekli böyle insanlar yüzünden tehlike atlatıyorum, en son birkaç gün önce orta şeritte 80 civarı seyrediyorum, yol düz olduğu için sıkıntı yok. viraj kısmına geldik ben de kıvırmaya başladım direksiyonu doğal olarak. fakat sağ şeritteki arkadaş benim üstüme geldi, hızlı fren yapıp kornaya asıldım çünkü benim frene bastığımın bile farkında değil hala sola gitmekte geri zekalı. sol şeride kadar gidecek mümkün olsa. ben kornaya basınca sağa sola sallandı şeridine geri gitti. bastım yanına geçtim ve gördüm ki elinde telefon olan bir ablamız, bir de muhtemelen korkudan altına sıçmış vaziyette.

basıcan cezayı, alacaksın 2 sene ehliyetini. gitsin dolmuşa, otobüse binsin. buna neden araba veriyorsunuz?

bundan sürüsüne bereket var istanbul'da, işin kötü tarafı o. kendi sağlığınızı düşünmüyorsunuz, tamam ölürseniz doğal seçilim deriz; fakat başkasını öldürmeye kimin ne hakkı var?

***araba kullanırken telefondan mesaj yazmaya çalışmak; telefonla konuşmaktan çok daha tehlikeli, aşırı alkollü araba kullanmakla eşdeğer tehlikede bir harekettir. iletişim çok acilse arayın, ya da aracınız durur vaziyetteyken mesaj atın ve mesaj bitmeden gaza basmayın ve/veya gaza basmanız gerekiyorsa telefonu kenara koyup önünüze bakın.

devamını okuyayım »
17.11.2014 22:04