• özellikle esbap serdim sicime
  • ismail altunsaray dinlerken playliste karıştı sonra dedim ki (bkz: bu grup bi harika dostum)
    kesinlikle tavsiye ederim.
    grubun adı sadece quartet olsaydı daha iyi anlam verebilirdim sanki.
    (bkz: gideyim ben ingilizcem bitti)
  • stüdyo tını'da kayıt yapan güzide müzik grubudur. türkü ve sanat müziği ağırlıklı eserlere can verirler. youtube kanalları mevcut. bu arkadaşları dinlemeye başlamamla birlikte çektiğim aşk acısı anlam kazandı. anlam kazandı çünkü anlamını yitiren, biten bir ilişkinin ardından boşa dökülen gözyaşları hiç olmazsa bu duru seslerle ve müzikle ruhuma iyi geldi. böyle temiz müzik böyle güzel sesler adamlar hissederek söylüyor. dinleyin dostlar, dinletin.

şuradan ulaşabilirsiniz

milyon kere dinlesem yetmez denen şarkılar

(bkz: huzur veren sesler)
  • aralarında abdurrahman tarikci ve emre oral burç'un da bulunduğu, güzel müzik icra eden güzide bir grup. özellikle germir bağları, uyandım sabah ile ve suya gider allı gelin favorilerim. ayrıca suya gider allı gelini söyleyen abla galiba oyuncu, ama sesi de çok iyimiş.
  • harika işler yapan insanlar:

edremit'in gelini
  • zamanın güzide trt türkü programlarından imece'de tanıdığım abdurrahman tarikçi hocamın yanılmıyorsam kendisinin stüdyosu olan stüdyo tını'yı takip ederken, ilk önce 2 sene kadar önce bir kayıtlarını dinlediğimde de dinlettiğimde de hasta olmayan kalmamıştı gruba. ilk paylaştıkları neyleyim köşkü neyleyim sarayı kaydını kaç kere döndürüp dinledik sayısı yok. o zamanlar bağlama, lavta'da ahmet gökhan coşkun var, hatta o aralar meltem yılmazkaya ile bir suya gider allı gelin kayıtları var ki ekrana öyle bakakalı dinlersiniz ancak ki bir de bu kayıtlarda klavyede tarkan ergün hoca var, tamam diyorum 5. de oldu bir de sürekli dinleyebileceğimiz bir albüm olsa ne efsane olacak olaylar. ama sonradan bir şekilde öğrendiğim kadarıyla grubun beşinci üyesi kameranın önünde değil kameranın arkasındaymış, hocalar stüdyoda takılırken abdurrahman hocanın eşi yahu bunları bi kaydedelim de anı/hatıra olsun diye yola çıkıyor sonra işler gelişiyor. (dediğim gibi hikayeyi nereden öğrendim hatırlamıyorum bu nedenle kefili değilim)

herneyse efendim çok uzattım anıları, gitarda şeyhmus fidan ki kendisiyle güzel bir masada keyifli bir sohbet etmişliğimiz var çok eğlenceli adamdır, akustik basta abddurahman tarikçi ki kendisinin bir kere konserine gidebildim istanbul'a az geldiği için, adam müziğe aşık hocam, üç tellide ilk defa tanıdığım emre ay hocam ki kendisi ahuzar içerisinde de yer alıyormuş cahilliğime yanayım ve vokalde yine yanılmıyorsam müzik öğretmeni olan emre oral burç ile öyle bir albüm çıkardılar ki evvelsi gün, iki gündür ağlaya ağlaya dinliyorum albümü döndüre döndüre. hadi albümün başındaki unutama beni'yi anladık hocam zaten yapısı itibariyle beni bi baştan dinle ki şöyle ortamı hazırlayım diyor fakat hemen arkasından yağsın yağmur öyle mi düzenlenir öyle mi söylenir, bu genç yaşımızda bu kadar acı çok değil mi, bize de yazık değil mi?

moda sahnesindeki albüm lansman konserinin de biletini aldık tabi ki hemen bakalım bu dönemde o konseri nasıl çıkaracağız. albümün adı 2 de 1 dijital platformlardan da dinleniyor, şu da spotify linki: https://open.spotify.com/…um/5y7zmz9dyrhvuc21wtjjox fakat uyarıyorum gün içerisinde albümü en fazla 1 kere dinleyin hocam, içiniz dağlanıyor.

albümde emeği geçen herkesin ellerine sağlık gerçekten eli öpülesi insanlarsınız.

edit: albüm aynı zamanda stüdyo tını'nın youtube sayfasında da kayıt esnasındaki görüntüleriyle yayınlanmış, çok güzel olmuş, o andaki duygularını hocaların yüzlerinden okuyabiliyorsunuz. son olarak, yağsın yağmurlar düzenlemesi içimizi perişan ederken, a istanbul'un 02:14'ünde giren hüsnü şenlendirici'nin klarinetinde insan artık koyvermekte.
  • seher oldu türküsüyle beni mest etmiş grup.
  • çok kaliteli müzik yapan grup. enstrümanlar, düzenleme ve yorum hepsi çok duygulu ve ahenk içinde. inşallah canlı dinlemek de nasip olur.
hesabın var mı? giriş yap