• birbirinden bagimsiz hareket eden vagonlardir..
    istanbul trafiginde ayni anda kac tane olabilecegi tahmin edilemez..
  • bir gun 500t ile levent'ten topkapi'ya giderken, tam da soforun arkasindaki koltukta oturuyorum. muavin ve sofor aralarinda muhabbet etmeye basladilar, kalabaligin paralari alinip verildikten sonra. merak ettim ne konustularini ama; kulakliklarimi cikarmadim kulagimdan. onlari izledim yol boyunca. kafamda ne konustuklarini canlandirdim. bir yandan birileri inip biniyor, bir yandan koyu bir muhabbet devam ediyor. belki ordan burdan, oylesine...ama yine de turk kahvesi kivaminda. kaydetmek istedim: 500t otobusunun bu sahsina munhasir sofor ve muavinini. olmus sanirim, hala ifadeleri beynimde. nasil etkiledilerse beni!
  • (bkz: t-1000)
  • mükemmel şöförleri, sizi sıcacık bir gülümsemeyle karşılayan muavinleri ve kitapsız yapamayan elit yolcularıyla büyüleyen yalnız ve güzel otobüs hattı.
  • sol frame de görünce kaldırıldı sandığım otobüs hattı. 500t allahın kullarını sınama biçimlerinden biridir.
  • kokan otobüs. hatta hat. sürekli kokan otobüs geçe geçe tüm hat boyunca bir koku koridoru oluşmuştur. güzergah boyunca yürüyerek, navigasyon aleti ve levhalara bakmadan hedefe ulaşabilirsiniz. ama şoförleri ve muavinleri çok aristokrattır.
  • 4. levent'te her seferinde "oha" ifadeli bakışlarla izlediğim otobüs hattı. gerçi 41e'nin de pek aşağı kalır yanı yok yani
    (bkz: 41e)
  • binmek zorunda olanlara önerebileceklerim;

1-asla muavin veya şoförle tartışmaya girmeyiniz, sonu kötü olabiliyor, ne derse desin he diyip geçiniz.
    2-genel olarak otobüs kötü kokar buda bünyesindeki insanlardan kaynaklanır, inşaattan yeni çıkmış ameleler doldurabilir etrafı. buna önlem olarak mentollü selpaklar, naneli şekerler taşınabilir cepte yada çantada.
    3-yeni almış olduğu çakma ayfonundan-iphone- size arabesk, kürtçe, damar gibi tarzlarda müzik ziyafeti sunmak istiyenler olabilir, neme lazım diyerek bir adet kulaklık getirilmesi feci şekilde önerilir.
    4-apaçilerle her türlü-camı kapasana,niye saçın uzun, niye kız arkadaşın var- diyalog sonucu kavga çıkabilir, bunun içinde önerim cep telefonunuzun arka kapağına bir adet jilet yerleştirmenizdir.
    5-gitçeğiniz durağı iyi takip edin vay efendim görmedim,uyuyodum demeyin duraktan geçtikten 1 saniye sonra bile o kapı açılmaz. mazallah kozyatağı yerine kavacıkta inersiniz.
    6-arka beşliden uzak durun, nerde başıboş dünyanın ziklemediği ne yapacağı belirsiz insan varsa oradadır. önerim yer varsa muavin karşısı,yer yoksa orta kapıya en uzak ortada cama yakın bir yerde ayakta beklemek.
    7-muavinin arkaya ilerleyelim sözünü dikkate almayınız, çünki: bu laf ağızdan çıktığı an otobüsün maksimum kapasitede olduğu andır. nefes darlığı,astım veya fobisi olanlar bu laftan sonra gideceği yere taksiyle gitmelidirler.

herşeye rağmen seviyorum 500t yi.
  • hani bir resim var ya, hindistan'da trenden sarkan adamlar var. heh işte 500t o dur..
  • çift biletle istanbul'un bir ucundan diğer ucuna tur yapılabilinen, yolcuların genelde yer vermekten kaçındığı ve sıcaktan ölseler de cam açtırmadığı tuzla- cevizlibağ arası sefer yapan otobüs hattı.
hesabın var mı? giriş yap