şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni bir fatih aker projesi gibi. zamanla nedir ne değildir hep beraber göreceğiz.

  (bkz: http://www.59saniye.com/)

  edit: zamanla nedir ne değildir gördük, görmez olaydık...

  edit2: yeni tasarımında imleç ile ses ayarı kovalıyorum sağ kolum osbir kası yaptı.

  edit3: ekşicinin ahından korkacaksın moruk.
 • kendisinin* bir tweetinde belirttiğine göre "proje yarıda kaldı. her an yeniden canlanabilir."
 • yeniden canlandirilmis proje. guzele benziyor, hadi hayirlisi.
 • 2012 ekim ayında tekrar aktif hale gelecekmiş.
 • bugün öğlen ilk videolarını yayınlayacak.

  içerik olarak ne çıkacağı henüz bilinmese de, süreyi baz alarak türkiye'deki insanların video izleme / video tüketme alışkanlıklarını iyi analiz etme bir çalışma olduğu söylenebilir. video seçimleri keyifli bir jüri tarafından yapılırsa ne ala, eğer tek koşul 1 dk süre ise, işte o zaman gerek yoktu, zira youtube'dan filtreleyebiliyorduk onu biz.
 • biraz önce geri sayım bitti ama sıfır sürekli olarak kendi kendini geri saymaya çalışmakta.

  geri sayım bittikten sonra bir de site kendini yenileseymiş, tam olurmuştu.

  editsiz edit: siteyi yenileyince geri sayımın 20 dakikadan tekrar devam ettiğini görüyoruz.
  adamlar başarısız bir giriş yapıyorlar gibi ...
 • üye olunca "üyeliğinizi rezerve ettiğiniz için teşekkürler. ilk üye olandan başlayarak test kullanıcısı davetiyenizi 10 gün içinde göndereceğiz." diyen bir yazı çıkıyor. 10 gün ne lan! 10 gün sonra aklımda 59 saniye nokta kom mu kalacak?
 • ismi de logosu da apartma kuruluş. isim olarak richard wisemanın 59 seconds kitabı alınmış, türkçe'ye de yeni cevrildi hatta 59 saniye diye.

  hele logosundaki apartma iyice aleni, fontunu bile degistirmemisler! ayıptır yahu!

  logonun orjinali: pic.twitter.com/rhzjf7ji
 • bir kitabın veya sanat eserinin türkiye'de yayinlanmaması/gorulmemesinden mütevellit ondan haberdar olunamayacağı iddiasına ne desem bilemedim. hele ki işi internet üzerinden içerik paylaşımı yaptırmak olan birinin bunu demesi sadece trajikomik. "kitaptan haberimiz yoktu" demek daha doğru ve mantikli bir aciklama acikcasi.

  logo konusunda internet linki vermek gerekiyorsa ben de vereyim hemen:

  http://www.google.com.tr/…aq&biw=1024&bih=644#biv=i|4;d|i-I5A_SuQtcFmM:

  gozlerinize inanın, evet bunlar birbirinden gayet farklı ve ilgisiz logolar. nasıl, siyah ile beyaz gibi zıtlar değil mi? .koyu mavi tondaki kitabinki, acik mavi olan siteninki. ya da tersi miydi? amaaaan, gozlerim sasiyor valla bakmaktan.

  şimdi gelelim kitaptan arak meselesine! orda sanırım ben yanılmışim, çok özür diliyorum. meğer daha özgün bir kaynak vamış! meğer daha önce aynı bu konseptte bir kısa film estivali varmıs! ve sıkı durun adı ne: project 59 seconds! logosu ise bizim 59saniye.com sitesinkinin birebir aynisi nerdeyse! terbiyesizler!

  http://www.project59.org/59seconds/

  çok orjinal proje hakkaten, kesinlikle özgün. istatistiksel yaklasımların bu özgün cıktısını kutluyorum! bu topraklardan bir mike zuckerberg çıkmasına az kaldı!

  bir gün bir kitalçıya yolunuz düserse lütfen "59 saniye" kitabıni elinize alın ve yazarin neden kitabın adını "59 saniye" koyduğünü anlattığı sayfayı okuyun. hemen, önsöz bölümünde. sonra da bu sitenin kurucusunun açiklaması ile karşılaştırın. hiç benzemiyor değil mi konsept olarak? elnette benzemez, bizim site orcinal zira. sapına kadar orcinal hem de
 • en son tiviti:

  ilginç, komik ve heyecanlı anlar tek noktada buluşacak http://www.webrazzi.com/2012/08/28/59saniye-com/ @webrazzi aracılığıyla

  beni kaybetti