• sokaga cikacagimizdan degil ama bu mudur ya bunun yolu, cuma 00:00'da mi aciklanir bu. isi olan, yola gidecek olan, otobus bileti alan, doktor randevusu alan, annesine babasina nasilsa haftasonu acik her yer siz evden cikmayin ben alisverisinizi yapar getiririm diyen insanlar ne olacak.

siz ne is bilmez insanlarsiniz, biktik yahu... biktik kardesim; yediginiz, ictiginiz, kaymagini goturdugunuz, yandasiniza peskes cektiginiz talan ettikleriniz sizin olsun. bu millete daha fazla zulmetmeyin artik. ulan 70 yil yasayip gidecegiz su dunyadan nerdeyse 3te 1ini milletin bogazina dizdiniz, omrunu caldiniz insanlarin be.
  • avmler cafeler neden açıldı o zaman abi?
    virüs resmen beş gün çalışıp iki gününü izne ayırıyor
  • karaktersiz, şerefsizler. ulan açın cafeleri dediniz açtım. zaten kuruş para kalmadı cepte. 8 çalışanım var. 8 aile. hepside bitik durumda paraları kalmamış. çoluk çocuk sahibi. haftasonu yasak yok diye açıklama yaptınız pazartesinden beri ne iş olsa dükkana malzeme alıyoruz. çalışan herkeste pazartesi bize harçlık versen yeter hele bi dükkanımız otursun dedi. sizin yapacağınız işin ta amına koyayım. ne diyecem şimdi ben bunlara. lan madem öyle ne diye açın dediniz. bunlara kasa kasa domates mi verecem ya da mozarella mı verecem alın evinizde yersiniz diye... lan adisiniz adi. şerefsizler oyun oynuyor ya bildiğin. ızdırabını siktiklerim. açtırma hiç açmayın de ona göre hareket edelim. hem açıklama yap yasak yok diye sonra son dakika çıksın. gelde delirme. bezdirdiniz lan insanı.. aldığınız ahlar canınızdan çıksın. eğer allah varsa sizin böyle etiniz kurtlanmadan, bokunuzda boğulmadan ölmemeniz lazım. allahınızdan bulun ne diyim....
    edit: iptal edilmiş. yapacağınız işi sikiyim. müşterim geldi ben haftasonu çıkmam, bi var diyorlar bi yok diyorlar kesin bi bokluk var diyor bana. kansızsınız kansız..
    büdüt:ankara da belediyeden kiralık devren satılık cafe 1500 m2 kullanım alanlı full ekipman ve personele olan borçla devredilecektir. 3 ay birikmiş faturaları vardır toplam 15bin tl tutarında...
  • yarın haber vereydiler. böyle erkenden demek olmuyor.
  • ne gerek vardı hani normale dönmüştük. 1 hazirandan beri herkes dışarıda zaten haftasonu mu bulaşıyor virüs sadece.
  • büdüt: yasak iptal edildi. ağam bizimle eğleniy...

(bkz: yaran fıkralar/#108358780)

adamın biri bir ülkenin başına musallat olmuştur. adeta koltuğuna yapışmış ve halkın kaderini belirlemektedir.

bir gün dünyada salgın hastalık boy gösterir. bu adam ekonominin anasını öyle bir bellemiştir, ülkeyi yandaşlarına öyle bir ipotek ettirmiştir ki salgın falan dinlemez. talimatla vaka sayılarının düşürülmesini sağlar.

vaka sayıları kağıt üzerinde düşerken yatak başı 1.5 milyon liraya mal edilen "pandemi" hastanesinin yapımı ise sürmektedir.

komşu ülkede normalleşme sürecinde eski vaka sayısının 3.5 katı vaka açıklansa da sınırları açar, kapanan restoranların, spor salonlarının, otellerin açılmasını, şehirler arası yasakların kaldırılıp uçak ve otobüs yolculuklarının tekrar yapılmaya başlamasını sağlar.

ülkede her şey kağıt üzerinde dört dörtlük gider.

ancak bu adamın canı sıkılır ve döner yaverine der ki:
    salgın hastalık önlemi olarak haftasonu sokağa çıkmayı yasaklayın...

(bkz: vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülke)
  • sevgili fahrettin koca, daha dün basın açıklamasında bu hafta sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak demedin mi güzel bakanım sen? ben çok merak ediyorum acaba ne işe yarıyorsun, bilim kurulumuz hafta sonu sokağa çıkmada herhangi bir sorun teşkili etmiyor dediğini aktarmıştın oysa. merak ediyorum t.c sağlık, izolasyon ve tedbir bakanlığı görevinden bir an gurur yapıp istifa falan edecek misin* atama vermediğin diş hekimlerinin ahı çıkıyor sanırım.

özelden geldi bazı caz yapan arkadaşlar olmuş yok öyle demedi şu bu diye.
    basın toplantısı
    21:15 dakika olarak sayın bakanın cevabı da burada
  • yani neden son dakika açıklanıyor bu kararlar anlamak imkansız. bunu hafta başında açıklamak çok mu zor? hafta başında açıklansa insanlar da kendilerini ona göre ayarlardı. yarın yine marketler ana-baba günü olur.

kaynak
  • 80 gündür market-pazar ve acil durum hariç asla çıkmadığımız 80 gündür işsiz aşsız ailelerden gelen 3/5 kuruş ile idare ettiğimiz evimizden yazıyorum.hayatınız yala be sizlerin.yevmiye ile çalışan eğlence sektörü emekçileri 80 gündür aç aç.normalleşiyoruz dediniz bizlerde diyoruz ki heryer açıldı 15 güne kalmaz işlerimize döneriz inşallah.sonra 1 gece de yine hafta sonu yasağı geliyor.siz bizimle oyun mu oynuyorsunuz ? vaka sayısı yalan
    faturalar gelmeyecek dediniz yalan
    corona sebebiyle işsiz kalanlara destek olacağız dediniz yalan
    ben 3 aydır ev kredimi ödeyemiyorum hayatımda ilk defa gıda kolisi aldım belediye sokağa getirdi aşağıda teslim etti evime utana utana taşıdım hüngür hüngür ağladım eve girince.ben hakkımı asla helal etmiyorum günlerdir içimde yaşadığım çaresizlik hissini sizlerin de yaşaması ümidiyle.
  • bu virüsle tüm dünya 8 aydır boğuşuyor ama hala kafanız basmadı anlaşılan. virüs sadece haftasonu ve resmi tatillerde bulaşıyor. onun harici tamamen inaktif, kenarda öyle bekliyor. neyini anlayamadınız bu kadar gerçekten hayret.
hesabın var mı? giriş yap