• çok yetersiz zamdır.
    bir kısa marlboro minimum 30 tl olmalıdır.
    insanın kendini ve çevresini zehirlemesi bu kadar ucuz olmamalı.
  • herkesin kent blue içmesini sağlayacak zam.
  • bu kadar seçim harcamasını ceplerinden ödeyecek değiller ya. kim ödeyecek peki?

1.sigara içenler
    2.alkol kullananlar
    3.utanmadan kıyma alıp yiyenler
    4.terbiyesizce evine sebze sokanlar (en tehlikeli güruh bu)
    5.arabasına benzin alan ahlaksizlar
    6.traktörüne mazot alan çiftçiler
    7.
    8.

diye gider bu liste.
  • sigara içmedigimden mütevellit çok ta sikimde olmayan zamdır.
    pardon zam değil güncelleme olacaktı.
  • günde 2 parliament içen kişinin 4 lirayı sikleyeceğini sanmadığım zam.
  • az bile yapmışlar. şöyle 50 - 60 tl yapsınlarda kullananlar bıraksın sigarayı.
  • puuu rezalete bak! beni puu’layan teyzelere çevirdiniz en sonunda. yeter artık canıma tak etti bırakıyorum! dermişim.
  • ömrüm boyunca 1 dal sigara bile içmeyip, devlete haraç vermediğim için, hiçte sikimde bile olmayan zam. o kadar umurumda değilki, keşke 50 lira zam olsa.
  • 3 günde bir paket sigara içtiğim için beni ilgilendirmeyen zamdır.

ayrıca akaryakıt zamlarına üzülen ama sigara zammına sevinen orospu evlatları umarım sizin ihtiyaçlarınızın hepsine %50 zam gelir.

gelen mesajlar üzerine edit: birçok mesaj aldım bu entry ile ilgili yukarıda küfür ettiğim için kendimden utandım ama yine olsa yine küfrederim. çünkü daha zamma sinirlenemeden bu sözüm ona yeşilaycı ılık götverenlere sinirlendim.

yahu arkadaşım evde, arabada, parkta, çocukların yanında, sigara içmeyenlerin yanında sigara asla sigara içmiyorum. yani zararım kendime. diyorlarki soluduğumuz havayı kirletiyorsunuz, ona bakarsanız fosil yakıtlar çevreyi daha çok kirletiyor. akaryakıt fiyatları 200tl olsun, fosil yakıtlı arabaya binmek yasaklansın. sadece elektrikli otomobil ve otobüsleri kullanalım. sonuçta kontağı her çevirdiğinizde başkalarını zehirliyorsunuz!!!

bir diğer sığır sgk yükünden bahsetmiş o zaman içki içmeyin çünkü ilerde sgk masrafı olabilir. veya kaza yapabilirsiniz?

bir diğer konu bu hayvanoğlu hayvanlar avrupa ülkelerindeki yasal esrar satışını medeniyet göstergesi olarak lanse ederken burada zammı alkışlıyorlar.

son olarak annelerizden özür dilerim. cinsiyetçi küfür için de özür dilerim ama götünüze ayağım girsin :)
  • pazarkule kapıdan 3 karton ome yi 30 euroya alıp üzerine 2 litrelik ouzo 7 yi de hediye aldığım için gram umrumda olmayandır. imkanınız varsa free shop, yok ise sarma sigara romalılar.
hesabın var mı? giriş yap