• (bkz: erdoğan'ın maşallah dediğinin 3 gün yaşaması)

venezuela'da halk açlıktan kırılırken maduro'nun nusret'te ziyafet çekmesi ile maduro'nun zaten yerlerde olan imajı sıfırlandı. nusret bildiğin uluslararası politikaya yön vermeye başladı.

2019 bereketiyle geldi. darısı diğer diktatörlerin başıma.
  • umarım gerçektir, umarım venezüela halkı bir diktatörden kurtulmuştur dediğim başlık.
  • maduro’ nun karşısında kim var bilmiyorum ama onda yöneticilik vasfı yok bi kere.
  • biraz daha bekleselerdi canım ayıp olmuş, tüm halk kırılıp şöyle güzel bir savaş çıkarsaydı ondan sonra azledilseydi...
  • umarim dogrudur. haberi okurken bile bir serinlik geldi.
    (bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)

bir de venezuela meclisinin böyle bir karar verebilme yetkisinin olmasi beni sasirtti. bu diktatör tam olmamış nıç
  • ülkemiz solcularının geri zekâlılıklarını bir kez daha ortaya koymalarına fırsat vermiş olay

meclisteki muhalefet çoğunluğundan ötürü yeni bir meclis kurup akrabalarını yandaşlarını atayan
    ülkesindeki bazı marketler parayı değersizliğinden ötürü ağırlığını ölçerek değerlendirirken canının istediği yerde tatil yapan
    kötü gidişat nedeniyle zayıflayan halkın ilgili duruma maduro diyeti adını takmasıyla maduro diyeti sizi sert yapar diye acizce dalga geçen
    seçim sandığında insanları yemek kuponlarıyla kandırıp oy çalmaya çalışan
    krizden kurtulma önerisi tavşan üretimini arttırıp piyasadaki et arzını arttırarak halkı doyurmak olan
    lise dahi bitirmemiş adamı

amerika karşıtı, sosyalist diye savunabiliyorlar

yemin ediyorum islamcılar siz kendini aydın sanan yobaz sürüsünden daha fazla kullanabiliyor aklını
  • maduro kimdir ?
    halkı fakirlikten bozulmuş etleri yağmalarken, kendisi nusrette antrikotları mideye indiren kişi mi ?
  • halk açlıktan kaldırım taşı kemiriyor, ülkede eli kalem tutan integral alabilen herkes arjantine vs kaçmış amk cihangirlisi gelmiş olası bir muhalefetin başa gelmesi ülkeyi chaves öncesi duruma götürür diyor.
  • komünizm bir virüs gibidir, bu ideolojinin devlet ideolojisi olmasıyla birlikte, devlet çürümeye başlar. yolsuzluklar, hırsızlıklar, otoriterleşme ve nepotizm ayyuka çıkar. tıpkı sovyetler, bulgaristan, venezuela, kuzey kore ve pek çok başka dikta rejiminde olduğu gibi.

demokratik, şeffaf, hukukun üstünlüğü ilkesinin geçerli olduğu tek bir komünist rejim göremezsiniz. bir tane yoktur, bir tane bile.

hala gelip de burada maduro'yu sırf ideolojik nedenlerle savunan yavşaklar var ya, en çok da onlara kızıyorum. sorsan demokrasinin altını oyduğu ve muhalefeti susturduğu için erodğan'a karşıdır. ancak beşinci sınıf bir diktatörü sırf "yoldaş" diye destekleyecek kadar da aptaldır.

not: komünizmden kastım devletin yönetim şekli değil, devletin resmi ideolojisidir.
  • venezuela'nın hali ortada. maduro nusret'te şov yaparken halk sürekli yapılan elektrik kesintileri nedeniyle bozulan etleri sırf ucuz diye almak zorunda kalıyor. haber umarım doğrudur.
hesabın var mı? giriş yap