• açık kasa kamyonetin taşıdığı tarım işçilerini taşıyan kamyonete tırın çarpması sonucu gerçekleşmiş kaza.. 15 kişi, 15 can, dile kolay.. tarım işçisi, servise gerek yok, ticari mal gibi kasada veya römorkta gider.. görürsünüz kimsede bir tepki uyandırmaz bu kaza.. bu tür kural ihlalleri en ağır şekilde cezalandırılmalı ki, kimse cesaret edemesin bir daha.. ne diyim, olduğum yerde kalakaldım..
  • güzide ülkemizde insan hayatına verilmeyen değeri bir kez daha göstermiştir. ha ölen işçi mi? fıtrattır o fıtrat olmasa duramazdık.
  • allah rahmet eylesin.üzmüş kazadır.daha yeni bu durumda işçi taşıyan kamyonet gördüm. şikayet edemedim.çünkü hayat 88-89 diyene kadar çok hızlı akıyor.plakası ya yoktu ya kapalıydı yine de fotoğraf çekeyim desem tuş kilidi açarken trafiği tehlikeye düşürmekten korktum.denetimlerin artması ya da her arabaya kamera şart
  • bu tarz taşımacılık ve facia haberleri sırasıyla, hindistan, pakistan, ve türkiye tarafından biliniyor. durumu avrupada dile getirince, bizde hayvanları bile böyle taşımazlar cevabı alınca, nasıl bir ülkede yaşıyoruz sorusunu defalarca kendime sormama sebep oluyor.
    hayvan ederi kadar değeri olmayan insanların ülkesinde yaşamak her anlamda zor. yazık ! 3 kuruş paraya tarım alanlarında teşeron işçi olarak hayata tutunmaya çalış, bir kamyonet kasasında ömrün son bulsun. buna sebep olan sistemin koruyucuları allahından bulsun, ölenlerin toprağı bol olsun.
  • kanuna göre iş kazasıdır.
    (bkz: iş kazası)
    (bkz: 5510 sayılı kanun)
  • amk yolundan milyon kere geçtim her seferinde tır ile çarpışma tehlikesi atlattım
  • manisa'da sabah 7.45 sıralarında yaşanmıştır, tarım işçileri (15 kişi) hayatını kaybetmiştir...
  • tek gidiş tek geliş olan bir yolda gerçekleşmiş kazadır. akhisar-salihli kestirme olarak kullanılan bir yol ve gölmarmara da bu yol üzerinde . o kadar işlek olan yol yillardir genişletilmedi. kamyon tır yoğun olan dar yolda bir de traktörler varsa bu kazalar çok normaldir.
  • kayıt dışı çalışan tarım işçileri oldukları için ölen hiçbir işçinin ailesinin hak iddia edemeyeceği eğitim seviyesinin yerlerde olduğunun göstergesi olan kazadır. ilk değildir son da olmayacaktır bütün yaz tarım işçileri kamyonet kasalarında römorklarda tarlaya gitmeye devam edecektir ve ne taşıyanlar ne de çalışanlar buna itiraz edip canımı sokakta bulmadım diyebilecektir.
  • dar yollarda uyuklayan bir tır şoförünün kusurlu olduğu açıklanacak kaza. insan kusurunun yanı sıra devlet buralarda pek yok. belediye, yol, sağlık hizmetleri de iktidarın belediyelerine verilmiş. 15 genç kadın, imsak vaktinden sonra eline beş on kuruş geçerse çocuğuma istediği oyuncağı alabileyim diye, okul harçlığım, pazar harçlığım çıksın diye öldükleri yine üzerinde durulmayacak bir şekilde yitip gittikleri kaza (!) kalkınma böyle bir şey mi, 3.dünya ülkesinde nefes tükettiğimiz yine ortaya saçıldı.
    gölmarmara belediye başkanı kamil öz, koskoca adam, ağlamaktan konuşamadı. bu ayıbın biri değil bini değil.

düzeltme, evet yine sorumlu kimse ona kızıyoruz. yol yapım, belediye bütçeleri kim ne kadar alır, iktidarın elinde bir belediye değilsen o 30 km yol 10 senede geçse yapılmıyor, bitmiyor neden bir düşündün mü? burada bile kendini belli edenlere dert olmaz nasılsa.
hesabın var mı? giriş yap