• 6 temmuz 2022 saat 18.42 an itibariyle yayın yasağı getirildi. diyecek bir şey bulamıyorum.

üst edit: maalesef doktorumuzu kaybetmişiz. yakınlarına sabır diliyorum...

üst edit 2: olayın olduğu odanın görüntüsü +18
    üst edit 3: doktor takvimi'nde doktor hakkında yazılanlara bakın birkaçını buraya bırakıyorum:

-enerjik, dikkatli, insanları ve işini seven bir doktor... gelecek vadediyor... sağlığıma kavuşmamdaki dikkatı ve emeği için minnet borçluyum.
    -güler yüzlü hastayı çok güzel motive ediyor çok iyi bir kişi iyi olanı güzel olanı başka nasıl ifade edebilirizki anca cook iyi olarak başka bir söze gerek yok bence herşey için çok teşekkür ederiz hocam basarılar mutluluklar hep sizinle olsun
    -süper bi hocadır kendisi alanının uzmanı hakkaten işini iyi bilen ve iyi teşhiş koyan teşekkürler hocam

dünya bir şerefsizden kurtuldu umarım doktorun durumu iyidir. artık bu tarz şiddetlerin önüne geçmek için caydırıcı bir ceza uygulanır yoksa bu böyle devam edecek.

--- spoiler ---

konya şehir hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı doktor ekrem karakaya’yı bir şahıs silahla vurarak ağır yaraladı.

saldırgan aynı silahla kendini vurarak intihar etti.
    --- spoiler ---

kaynak
  • doktor maalesef kaybedildi.
  • konya şehir hastanesi'nde bir şahıs, kardiyoloji doktorunu silahla yaraladıktan sonra intihar etti.

link

allah belanızı versin

edit: doktoru kaybetmişiz, üzülerek söylüyorum ki bugün almanca çalışan doktor ve doktor adayları için bu tarz haberler motivasyon kaynağı oluyor. en son pakistanlı hasta bakıcılara yaptırırız sağlık hizmetlerini.
  • hesabını aylardır grev yapan sendikalar vermeli diye düşündüğüm, konya'da gerçekleşen olay.
    edit: dm den yazdığınız küfür kadar aşağılıksınız
    edit 2: hükümetin yaptığı yanlışlardan dolayı faturayı halka kesen, doktorların hiçbir hakkını koruyamayan, güvenliklerini sağlayamayan sendikalara karşı yazmış olduğun bu yorumdan dolayı doktor düşmanı ilan edildim. kesinlikle yapılan bu vahşi cinayeti desteklemiyorum. doktorların hakkını savunamayan sendikalara sözüm.
  • katilin, tetiği çeken kişi olmadığı saldırı. doktora, eğitimli vatandaşa karşı halkı bu kadar kışkırtanlar asıl sorumlular.
  • sağlık hizmeti herkese verilmemeli.
  • ...ve hala doktorların güvenliği için önlem alınmıyor.

edit: ben bunu söyledim ve her doktora polis mi konulmalı gibi absürt öneri geldi. bazılarının güvenlik anlayışı polisleri arttırmak herhalde. başka bir şey akla gelmiyor maalesef.

güvenlik konusunda efektif çözümler vardır. bu çözümleri uygularsanız riski minimize edersiniz. yine şiddet olduğu takdirde de cinayeti işleyen bir daha gün yüzü göremez. uygulamak isteyen her türlü uygular, hak vermek isteyen her türlü hak verir suserlar. ayrıca süresiz grev yapmayan tıp sendikalarına da ben de çok kırgınım.

edit 2: bazı kaynaklara göre doktoru vuran kişi kendini vurmamış. polis onu vurmuş. öyleyse eline sağlık o polisin.

twitter kaynağı
  • meraktan soruyorum. ciddi ciddi tıp yazan var mı hala?

umarım doktor sağlığına kavuşur.
  • silahla hastaneye girebiliyor abi.

yemin ederim her gun hastaneye girerken bugun bir sey olacak mi diye giriyorum.

biz neden yapalim bu isi ya neden?
    ulan havalimaninda piercing cikartiliyor
    avmde herkes telefonu bile cikariyor
    hastaneye adam savasa gelir gibi geliyor.

bu is artik cigrindan cikti.

bitti ya
  • doktor siddetini devlet istese onleyemez mi? vereceksin agir cezayi, yaptirimlari, sagliktan men hakkini bak bakalim boyle kolay at kosturulabiliyor mu insanlar?

bu doktorun ve siddet gormus diger her doktorun ahi buna goz yumanlarin uzerinde. hepsi beter olsun.
hesabın var mı? giriş yap