şükela:  tümü | bugün
  • başlığı nasıl açsam bilemedim neyse konuya giriyorum direk.

şimdi cebimizdeki 60.000 tl parayı forex piyasasına sokuyoruz. kumar oynamak isteyen arkadaşlar bunun yerine direk çöpede atabilir. bizim amacımız düzenli gelir elde etmek.

ortalama olarak aylık %2 getiri yetiyor.1200 tl yapar. ama siz enflasyonu felanda işin içine katın %3 diyelim ona.

böylece 60.000 tl ile her ay cebimize ortalama 1200 tl giriyor.

bir yıllık kirayı bir köşede biriktirmek şart tabi. çünkü her ay düzenli olarak getiri sağamak zor. bir iki ay hiç kazanamayız zarar ederiz. diğer ay hedefin 3 katı kazanırız. bu işler böyle.

tabikide teknik analiz, risk yönetimi piyasa bilgisi , piyasa takibi şart. en önemliside yurtdışındaki güvenilir firmalar ile çalışmak şart.bunlara zamanı olmayanlar, teknik bilgiye sahip olmayanlar piyasada sinyal satan profosyonellerle çalışıp bütün süreci telefondan kolayca yönetebilirler.

ben bunu bir seneden fazladır kaldığım öğrenci evinin kirasını ödemek için yapıyorum. çok değil gerçi 300 tl.
    4000$ gibi bir para piyasada bir seneden fazladır benim kiramı ödemek için çalışıyor. çoğu zaman başka yerlere harcadığımda oluyor ama o konu başka teknik olarak o para geliyor. demo süreci gibi düşünüyorum bunu :)

dünyanın en başarılı traderları ayda yüzde üç yapıyor, bu piyasada yüzde 80-90 kaybediyor, bu iş kumar diyen arkadaşlar çıkacaktır onlar için üşenmezsem tek tek açıklarım. şimdi biraz üstünkörü yazdım.

edit:öncelikle aşağıda birkaç fav almak için maymunluk yapan arkadaşları şöyle alayım https://kudago.com/…eb0c4f20f7075e350a8b6508dd6.jpg

edit 2: nbafan entrysini silmiş ben şöyle ekleyeyim yeniden.
    https://yadi.sk/i/pjbim8p53vnswv

nbafan isimli yazar sağolsun doğru düzgün bişeyler yazmış ama keşke okuduğunuda anlayabilse.

1) yazının hiçbir yerinde 60.000 liram var demedim. 4000$ ile her ay 300 tl ödeme yapıyorum. bu arada 4000$ yaklaşık 16 17.000 tl civarı birşey yapıyor. senin için açıklama gereği duydum.
    2)her ay yüzde 2 kazanmak çok çok zor demişsinn ama lütfen bak bende yukarda zaten öyle yazmışım.evet bunları yapabilecek piyasa bilgim var ancak elimdeki birikimim bukadar ve öğrencilik hayatımda zaten bitmek üzere.yeterli sermayem olsa tabikide birncil iş olarak bunu yaparım.
    3)reklamcımıdır nedir diye etiketlemeden önce geçmiş entrylere bir bak bakalım bir tane reklam kokan enrty varmı.
    4)köşe yazısını okumadım ama sen yazdıklarımı oku bi bir tane bile türk firmasının adı vs geçiyormu.güvenilir yabancı şirketler demişim dimi.

beton mustafa adlı yazarada bir kaç bişey yazalım.

"sonu stop out ve eldekinin de kaybı ile eldeki 60.000 tl’den “kurtulma” ile sonuçlanacak formüldür. "

neden stop out oluyoruz peki bir açıklama yaparmısın.

"teknik analiz, risk yönetimi piyasa bilgisi , piyasa takibi şart. en önemliside yurtdışındaki güvenilir firmalar ile çalışmak " gibi şartlar öne sürmüşüm. bunları bildiğimiz halde neden stop out oluyoruz çok merak ettim.senelerce global bir forex firmasında analist olarak çalışmadığınız belli.
  • 60.000 lirayı 10 tl'lik banknot olarak bozduruyorsun. üst üste yapıştırıp cadır bezi yapıyorsun.

sokakta bulduğun bir agaç dalını toprağa dikip üstüne yaptığın cadır bezini atıyorsun.

cadırında ömür boyu kira ödemeden yaşayabilirsin.

edit: gece gece üşenmedim senin için tekniğini anlattım ama sen tl kullanacaksın $100 seni bozar. biz zenginler 100 dolarlarla yapıp en son kamp ateşinde yakıyoruz paraları.

gövde tasarımı
    kubbe tasarımı
  • formülü veriyorum not edin:
    60.000-60*1000=0
    60 ayda evden atılıp hem kiradan hem de paradan kurtulabilirsin. bunu başarabilirsin.
  • kafalar yine zehir.
  • >şimdi cebimizdeki 60.000 tl parayı forex piyasasına sokuyoruz.
    >parayı kaybediyoruz
    >fakirlikten evden atıldığımız için kira ödemekten de kurtulmuş oluyoruz.
  • sonu stop out ve eldekinin de kaybı ile eldeki 60.000 tl’den “kurtulma” ile sonuçlanacak formüldür.

foreks firmalarının kazanma yüzdelerine bir bakın. “yatırımcıların” yüzde 85 civarı kaybediyor ki bu açıklanan ve rakamlar ile oynanılan sonuçlar.

senelerce global bir foreks firmasında çalışmış biri olarak, kaybetmekten dolayı üzüleceğiniz parayı forekse yatırmayın. işe sadece döviz alım satımı olarak da bakmayın.... kaldıraçlı işlemin ultra mega riski, swap, aracı foreks firmasının her türlü pislikleri ve dezavantajlı işlemlerini de hesaba katın.
  • maalesef okudum.
    özet olarak yazar "eldeki 60 bin liradan kurtulmanın formülünü" anlatıyor.
  • eski bir karavan almak.
  • 60 bin tl ye bugünkü günlük fiyatıyla altın alınsa 330 gr gibi bir altın yapar. günlük altın yükselişini ve düşüşünü takip edin zaten günde 1-2 lira değişiyor gram başı. bu da günde ortalama 400-500 tl kâr edebileceğiniz anlamına geliyor. bakın günde diyorum. üstelik risk de sıfır.