• film güzel, izleniyor, ağlatıyor ama fazla acıklı sahneler bir süre sonra göze batmaya başlıyor.
    bazı sahneler daha sade bırakılabilir seyircinin kendisinin hissetmesi sağlanabilirdi. yinede kötü değildir özellikle oyuncuların iyi iş çıkardığı başarılı bir film olmuştur.
  • filme dün gittim. gittiğim salon o kadar dandikti ki filmi bildiğin kapkaranlık bir şekilde izledik. aras bulut sanıyorum, babaanne çıkıyor, öğretmen sanıyorum, komutan çıkıyor o kadar karanlıktı amk.
    çalışanlara söyleyince filmin kendisinin karanlık olduğunu söyleyip filme bok attılar reklamlar da karanlıktı deyince sustu kaldı adiler.. izleyecekseniz cinemaximum'da falan izleyin benim gibi arkadaşların zoruyla daha ucuz diye dandik salonlara gitmeyin.

neyse ona rağmen film fena değildi. klişeler fazlaydı ama oyunculuklar ve müzikler göz doldurmaya yetti. herkes aras'ı konuşmuş normal olarak ama ben babaanne rolünde ki kadının oyunculuğunu ve sempatisini çok sevdim ne tontiş bir insan kendisi.

türk halkını nereden vuracağını bir çağan ırmak iyi bilir birde bu yönetmen herhalde. arabanın arkasından ova'nın koşması, ova'nın babasına sarılırken bırakmaması falan güzel sahnelerdi ama beni en çok etkileyen bir sahne var ki.. orası da spoiler

------spoiler-----

----

--

ova'nın babaanesinin melek olduğunu söyleyince aras bulut'un yanında ağlayamayıp, ağlamak için bulaşık yıkamaya kalkması ve sonra ova'nın babasının yanına gidip noldu baba derken aras'ın hüngür hüngür ağlaması.. işte bu sahne gerçekten can alıcıydı.

--

-----

----spoiler----
  • drama türünde ilk beş listeme girer. (bkz: ayla) filmi şimdilik benim için 1. sıradadır.
  • muhteşem film, izlemediyseniz hâlâ mutlaka tavsiye ederim.

cok uzun zamandır böyle hissetmemistim hiç bir filmde belki en son "babam ve oglum"da gözleri nemlenen ben koca adam karimin yanında gözyaşlarımı ne tarafa dönüp silecegimi şaşırdım.
    yapandan yonetenden ve tabiki en çok oynayandan allah razı olsun, gönül gözüm bir level daha atladı.
    "artık ben dün akşam izledigim filmden sonra kesinlikle aynı ben degilim" cümlesini bonkörce bu film için kullanıyorum. ..

gidin bir yer bulup izleyin, gidemezsenizde mutlaka izleyin,mutlaka.

kesinlikle 2.kez izleyecegim tekrar sonra detaylı editlerim.

memo rolünü oynayan aras bulut iynemli çok iyi bir oyuncu çok.
    laz reis şahane zaten kendini her rolünde ispatlayan bir yetenek.

masumdan yana tavır almak suç bile olsa masumdan yana tavır alabilme duygusunu insanın içine içine işlediği için yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.
  • filmin özeti: aras bulut iynemli türkiye'nin en iyi aktörüdür.
  • kore versiyonunu seyrettiğim ve etkisinde kaldığım önümüzdeki günlerde de türk versiyonunu seyretmeyi düşündüğüm filmdir.iyi seyirler...
  • bazı sahneler fazla abartılmış ama genel olarak güzel bir film. ova cuk oturmuş.
  • ben sevmedim. çok sıkıcı geldi bana. yani aras bulut gerçekten iyi, övmek lazım. öğretmen kadın dışında oyuncular genel olarak iyiler hatta, aras bulut özellikle çok iyi. ama senaryo mu, müzikler mi, tam olarak hangi sebepten ötürü bilmiyorum, hiç sürükleyici gelmedi. ve finali de hiç sevmedim,fazla basitti.
  • kore versiyonu izlediğim için beni çok etkilememiş filmdir. klasik mutlu sonlu biten türk filmi. kore versiyonu izlediğimde 3 gün kendime gelememiştim.
  • miracle in cell no. 7 filminden bir farkı var mı yoksa aynısı mı?
hesabın var mı? giriş yap