• psg-başakşehir maçında 4.hakemin webo’ya ırkçı söylemde bulunması. saha kenarı karıştı. bekleyip görelim. uefa “no to racism” derken kendi “racism” yapıyor hakemler eliyle. ilk gelen bilgiler bu yönde. değişirse edit’lerim.

edit: başakşehir haklı olarak sahayı terk etti. 4.hakem rumen sebastian coltescu.

(bkz: sebastian coltescu)

edit-2: mehmet ayan’ın tweeti;

--- spoiler ---

sahadan net bilgi ! 4.hakem önce webo'ya 'negro' diyor! sonra da 'romanya'da bu siyah demek!' diye kıvırıyor!

--- spoiler ---

tweet

edit-3: demba ba ile hakemlerin konuşması.
    video

edit-4: rumencede negru kelimesi ingilizcede black, dark, negro, brown, sable, blackened kelimelerini karşılıyor.

edit-5: göksel gümüşdağ 4.hakem sahaya çıkarsa biz çıkmayız dedi.

edit-6: var hakemi ile 4.hakem değişebilir iddiası var. bence zayıf ihtimal.

edit-7: demba ba maça çıkmak istemiyormuş. ba yoksa başakşehir de çıkmayacakmış.

edit-8: hakemin negru dediği an; tık
  • bunun hesabı sorulur umarım.
  • webonun belki on kere üstüste "why he said negro?" diye bağırmasıyla başlayan olaylara son noktayı mehmet topal koydu:
    (bkz: fucking respect!)
  • uefa hakemleri eliyle ırkçılık yapılmışa benziyor.

futbol sahalarında hakem tarafından ırkçılık yapıldığını hiç duymadım şahit de olmadım.

büyük bir tepki konulmalıdır.

maça 10 dakika ara verildi 10 dk sonra hakem kararını verecek.

bu süreçte takımımız sahayı terk etti.
  • başakşehir şampiyonlar liginde tarih yazdı.
  • başakşehir'in dik duruşu takdire değer.
  • 4. hakemin anası zenciler tarafından sikilmiş ondan ırkçılık yapıyordur pezevenk. bu sebeble sahadan çekildilerse helal olsun. dik duruş budur. reisin takımı olmak bunu gerektirirdi.

edit: psg de sahadan çekilmiş.
  • çok ilginç bir hadise. taraftarlardan ve futbolculardan ırkçılık görmüştük daha önce ama hakemden böyle bir şeyin gelmesi inanılmaz rezalet.

başakşehir çok takdire şayan bir harekette bulundu.
  • bu sezon muhtemelen bu olay ve başakşehir ile hatırlanacak şampiyonlar ligi

edit : ben fıfa yetkilisi olsam o hakem müsveddesini önce senegal süper ligine atardım yarım sezon maç yönettirip sonra siktir ederdim

büdüt : orta hakem yan hakeme kırmızı kart gösterirse tarihe kazınır bu maç
  • hakem siyahi anlamında söylediğini belirtmiş. kabul etmiş

lan konu o zaten. visca'ya şşş sarı kafa gel buraya mı diyecektin
hesabın var mı? giriş yap