• 2017 atp çin açık tenis turnuvası final maçı.

başlığının açılmamasına şaşırdım, göremedim sandım önce. muhteşem bir maç oluyor. ilk sette durum 2-2 ve dört oyunun toplam süresi tam 32 dakika. nadal'ın ilk servis oyununda, kyrgios bir kez servis kırma şansını değerlendiremedi. sonraki oyunda bu defa nadal beş kez bu fırsatı kullanamadı. kyrgios'un servis kullandığı oyunlar nadal'ınkilere nazaran daha çekişmeli geçiyor. kimin kazanacağı belirsiz; muhteşem ralliler, çok usta işi vuruşlar seyrediyoruz. bu maçı izlemeyen tenisseverler çok şey kaybeder.

edit: nadal' setleri 6-2 ve 6-1 kazanarak, bu sezonki altıncı şampiyonluğuna ulaştı. vamos rafa
  • nadal servis kırdı. ilk sette durum 4-2. servis karşıladığı diğer iki oyunda defalarca kullanamadığı servis kırma şansını bu oyunda heba etmedi. daha doğrusu kyrgios'un hataları sayesinde kazandı.
  • ilk set 6-2 nadal'ın oldu. kyrgios'un kafayı kuşa koysan ters uçar. oyundan düştü, üst üste çift hatalarla servis kırdırdı.
  • bu kyrgios inanılmaz dengesiz bir adam. iki ace ile başlayıp 40-0'a getirdiği oyunda üç kez servis kırma şansı verdi nadal'a.e tabii rafa da en sonunda gerekeni yaptı. öyle güzel vuruşlar yapıyor ki hayran kalıyorum. hemen sonrasında olmayacak hatalarla elindeki oyunu veriyor. değil finalde, herhangi bir turnuva maçında dört ace attığı oyunda servisini kırdıran başka biri olmuş mudur, hiç sanmıyorum.
    çok güzel rallyler var, son dönemde izlediğim en zevkli tenis maçı diyebilirim.

ikinci sette durum 5-0, nadal önde. servis sırası kyrgios'da.
  • nadal'ın set kaybetmeden kazandığı maç.
hesabın var mı? giriş yap