şükela:  tümü | bugün
  • roland garros 2018 tek erkekler yarı final maçı. 1 ve 4 numaranın karşılaşacağı rüya eşleşme. thiem-cecchinato maçının ardından oynanacak.

not: karakter sınırı nedeniyle delpocuğumun tam adını yazamadım. affetsin.
  • tarihin tekerrür etmesi ile muhtemelen izleyemeyeceğim maç, zaten delpo'nun ne zaman önemli bir maçı olsa, mutlaka bir iş çıkar. (bkz: murphy kanunları) kendisine en içten dileklerimi sunuyorum, bugünkü galibiyetten sonra gözyaşları içinde dediği gibi "yarın yenerim veya yenilirim, bilmiyorum ama burada sevgi var, içimi sevgi dolduruyor ve esas olan da bu."
  • sonuç ne olursa olsun, kazanan için sevinip, kaybeden için üzüleceğim maç. gönüllerde taht kurmuş iki muhteşem insan. keşke finali oynasalardı, kısmet değilmiş.
    del potro, sakatlıklarla boğuşmasaydı big 4’un bir parçası olacaktı sıkıcı murray yerine. 21 yaşında grand slam’i vardı, neler yapabileceğini düşündükçe insan üzülmeden edemiyor.
    yine de vazgeçmeyip savaşmaya devam etmesi, bu seviyelerde tutunabilmesi muhteşem bir başarı.

del potro, oyunun en iyi forehand’lerinden birine sahip, flat groundstroke’ların nadal için sıkıntı yarattığını bolelli maçında görmüştük. şimdi bu vuruşu en iyi yapan adam ile karşılaşacak. servisleri çok iyi işliyor şu ana kadar. momentum da delpo’nun yanında. zaten muhteşem bir başarı yakaladı buraya gelerek, üzerinde baskı olmadan oynayacak.

nadal mental ve fiziksel olarak tabi ki önde. fakat üstünde daha büyük baskı var, daha turnuva başlamadan grand slam’i kendisine verdiler zira. nadal’ın form ya da fiziksel bir problemi yok, aynı set içinde en iyi nadal ile rezalet nadalı bize gösterebiliyor. bence diego ile ikinci günün seviyesinin altına artık düşmeyecektir. delpo’nun basın toplantısında dediği gibi, nadal kolayca delpo’nun backhand’ini görebilir, bunu us open’da yapması yeterli oldu, clay’de daha farklı bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

3-0 ya da 3-1 nadal’ın kazanacağını tahmin ediyorum. delpo sürpriz yaparsa da üzülmem diyemem, az üzülürüm.
    normalde totem yaparım, del potro kazanır derim ama farklı platformlarda gerekli dokunuşları yapıp del potro’ya bastım parayı:d

vamos rafa & vamos delpo

rusya’dan sevgilerle
  • delpo leblebi gibi harcadığı servis kırma puanlarının bedelini nadal'a servis kırdırıp seti kaybederek ödedi. bundan sonrası nadal'ın vitesi yükseltip yükseltmeyeceğine bakıyor artık. delpo için maçın bundan sonrası biraz acı verici geçebilir.
  • garip garip toplari çeviriyor nadal. 3-0' a baglanacak muhtemelen maç. ama yensin yenilsin önemli degil, yeter ki sakatlanmasin delpo. daha fazla uzak kalmaya dayanamayiz.
  • nadal döktürüyor yine, del potro sanki moral olarak çöktü ve kafada kaybetti maçı.
  • depo göçtü. geçmiş olsun.
  • del potro hiçbir kırma puanından yararlanamadı. durum böyleyken de nadal'a karşı kazanmak çok kolay değil.
  • 2 setin özeti:

servis kırma puanları:

delpo: 0/7
    nadal 3/7

servis kıramazsan maçı da kazanamıyorsun biraz.