• beşiktaş 'ın galibiyeti, sadece iyi oynarsa hakedeceği düşüncesinin hem taraftarlarınca hem de rakiplerince benimsendiğini gördüğümüz maçtır. kendi takımı olunca "şampiyonluk zaten kötü oynadığın maçları da kazanınca geliyor " veya "ihtiyacımız olanı öyle ya da böyle aldık,önemli olan da bu " diyerek savunma yapanların dahi beşiktaş'ımıza kötü oynayarak kazanmayı yakıştıramadığını görmek sevindirici.
  • opare sarı kart görüyor, hareketin tekrarını bile göremiyoruz.
    utaka, necip'e müdahalede bulunuyor, ne yaptığının tekrarını göremiyoruz.

şerefsiz birtakım kimseler tarafından yayınlanmaktadır bu maç.
  • 2014-2015 sezonunda besiktasimizin aldigi en haybeden 3 puandir.

net.
  • kötü futbol falan filan...

http://i.imgur.com/zzsyhwn.jpg
  • atiba haçınsın çatışmalar başlasın
  • kendimi bildim bileli beşiktaşlıyım. neredeyse 25 yıldır maçları takip ederim. ben hayatımda takımımdan bu kadar utandığımı çok fazla hatırlamam. büyük takım bu kadar rezil oynayamaz. kimsenin bize böyle futbol izletmeye hakkı yok. çok sinirliyim.
  • mustafa pektemek'in sakatlanmadan tamamladığı mücadele.
  • yazmayacaktım bu maç hakkında ama yazayım dedim. evet yatarak aldık maçı zaaaaaaaaaaaaaa:)

ağlayın şimdi amk evlatları :):)

(bkz: zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
  • başlamasına 15 saatten az zaman kaldığı halde sözlük beşiktaşlıları tarafından gerekli ilgiyi henüz görmediği bu başlıkta iş bu entryin 11. entry olmasından belli diye düşündüğüm maçtır. oysa bence ligin en kritik maçlarından birine çıkıyor beşiktaş. mutlaka kazanması gereken bir maç.mutlaka.

öncelikle şu entryde beşiktaşın genel ruh halini ve durumunu ele aldım. merak eden ve uzun paragraflı analizler okumayı seven dostlara tavsiye edeyim. beşiktaş kesinlikle kazanmak zorunda. evet 3 puanlı sistem (bu geyiğe de hastayım,sanki bu ligde bir çok puanlama sistemi gördük de 3 puanlı sistem başka diyebiliyoruz) ve daha 11 maç var lig sonuna. ama şampiyonlukta bizde varız diyebilmek için bu maçı kazanmak zorundayız. puan kaybettiğimiz takdirde ligden kopacağımızı ve avrupa ligine önem vereceğimizi öngörüyorum şahsen ben.

peki beşiktaşın bu deplasmandan 3 puan alıp çıkabilme umudu var mı? rakibimiz sivasspor ligde oynadığı 22 maçta 24 puan toplayıp kendisine 13. sırada yer bulabilmiş bir takım. oynadığı her maçta 1,09 gol atabilmiş ve 1,4 gol yemiş istatistiki olarak. kadrosunda bence bu ligde fark yaratan oyunculardan aatif chahechouhe, çok beğendiğim bir stoper olan manuel da costa, isabetli pas istasyonu adem koçak, yine en iyi türk stoperler arasına yazılabilecek seviyede bir stoper olan ümit kurt ve real madrid tecrübesine sahip asist kralı bir sağ bek olan cicero joao de cezare var. özellikle atıf maç başına en fazla şut isabeti konusunda demba ba'dan sonra lig ikincisi. genel olarak derli toplu bir takım görüntüsü olan sivasspor ev sahipliği avantajını kullanıp mutlaka puan kazanmak isteyecektir.

gelelim beşiktaşa. artık yeni bir ivme kazanma zamanı geldi beşiktaş için. eğer bu şampiyonluk yarışını cidden sonuna kadar varolmak istiyorsak ivme kazanma zamanı işte bu maç. liverpoolu eledik,coştuk,eğlendik,balıkesirde 2 puan bıraktık,başımızı ellerimiz arasına aldık,durup bir soluklandık ve artık bu ligde deplasmanda en çok puan toplayan takım (27) etiketini boşa almadığımızı gösterme zamanı geldi.

ilk olarak sezonun ilk yarısında rahatça yapabildiğimiz hızlı pas trafiğimizi tekrar sağlamak zorundayız. takım boyunu eskisi gibi kısaltıp,blokları yakın tutmak zorundayız. atıf'ın hızı gözönüne alındığında bu maç özelinde pedro franconun kart cezası dolayısıyla oynayamayacağından necip uysal ile başlamalıyız. yanında son haftalarda saçmalama hakkını pek çok kez kullanan ersan adem gülüm yerine fiziği ile utaka-eneramo-batuhan santrafor hattına ezilmeyecek atınç nukan oynamalı. sol bekte sanırım motta sivasa götürüldü ama kimse daniel opareden o formayı alamaz artık bence. sağ bekte serdar kurtuluş güvenli görüntüsünü sürdürür. orta sahada mutlaka veli kavlak,atiba hutchinson ve artık rica-minnet tolgay ali arslan oynamalı. böyle maçlarda 3lü 4lü orta sahalar ile beşiktaşın pas oyunu arasına girmeye çalışacak sivasspora karşı fıtık sakatlığı performansının önüne geçen jose ernesto sosa ile başlamak oldukça sıkıntılı olur.

sözü açılmışken süper ligde başarılı pas yüzdesi %90,2 ile ligin en iyi pas istasyonu olan atiba hutchinson ile sözleşme yenileme konusunda beşiktaş yönetimi ne bekliyor merak ediyorum. sezon başından beri 34 maça çıkıp bu istastiği tutturabilen,bukadar yararlı bir futbolcu için verilmeyen birkaç yüz bin euro nasıl oluyor da işi gol atmak olduğu halde 4 sezonda 10 gol atabilen mustafa pektemeke gözünüzü kırpmadan dağıtabiliyorsunuz cidden merak ediyorum. neyse.

olcay şahan rica ediyorum artık bir şeyler yap. bir gol bir asist bir kıpırdanma. bir ışık ver. sezon bitiyor zira.

beşiktaş olarak mutlaka bu maçı kazanmalıyız. telafisi yok.
  • 3-0'dan maç verebilme özelliği olan beşiktaş'ın 1-0'a yatmaya çalıştığı maç.

ileri uç oyuncuları leş, top tutamıyor. bunun cezasını da defans hattı çekiyor. ersan iyice saçmalamaya başladı halısaha defanslarına bağladı. necip takımın en iyisi şu ana dek.

bu gidiş iyi gidiş değil, siz beşiktaşsınız, büyük düşünün.
hesabın var mı? giriş yap