şükela:  tümü | bugün
  • değerli sözlük yazarları, bunu buraya yazmalımıyım bilmiyorum.
    normalde emekten, emekçiden yana bir insanım.
    (önce kendini tanımlama. etik değer sahibi olduğunu belirtme) . v
    her pazar, evimize yakın metro istasyonundan simit, açma, poğaça (bazı yerel şivelerde, poça, bohça, pohaça) alırız.
    domatesin 10 tl olduğu günlerde bile menemenimizi yaparız.
    zevkine kilosu 9 tl olduğu günlerde soğan dildiğimiz, 8-9 tl lik patates dilimleyip, sofraya getirip, geri çöpe attığımız olur.
    (durumumuz iyi, rutinimiz belli). v
    bugün yine simit almaya gittiğimde, metronun çıkış turnikelerinin önündeki tezgahta bittiğini gördüm. simitçiye ;
    -simit nereden bulabilirim, diye kibarca, hatta nezaketten iki dirhem bir çekirdek kırılarak, sormama rağmen, simitçi şahıs, sert, kaba, saygısız bir el işareti ile, metronun giriş turnikelerini göstermekle yetindi.
    bu hareketi hazmedebilmek mümkün olmamakla beraber, yine de kavgacı bir insan olmadığımdan, medeniyeti özümsemiş bir birey olarak, gösterdiği yöne hareket etmek için adımımı attığımda, adımım istemsizce havalanarak ve havada sert bir tekmeye dönüşerek, simitçinin avrad-ı mahal bölgesine, istem ve irade dışı sert bir biçimde çarptı.
    bunun üzerine, simitçi, edepsiz ve hayasızca bana dönerek;
    -aaaaaaaghhhhhhhhh diye bağırdı.
    ben, masum bir şekilde olayı anlamaya çalışırken, uzattığım elim, ivmelenerek ve biraz da hızlanarak, simitçinin, sabah ayazında al al olmuş -eski bakan suat kılıç vari-
    dombililikteki yanağına şrraaaak diyerek, istemsizce çarptı.
    bunun üzerine, anlamlandıramadığım bir şekilde, daha da öfkelenen, simitçi
    -yandım anaaaaaaammmm diye bir feryat kopardı ki buna hiç gerek yoktu.
    metro nun varış saati olduğundan, oradaki tüm nezih insanlara beni rezil ve rencide etti, bu tutum ve davranışıyla.
    .
    siz ki iki kardeş, iki metro çıkışını tutmuş, kurumsal bir simit firmasısınız.
    böyle amatörce yönetilen şirketten ne hayır gelir size.
    eğer buraları okuyorsan ki eminim okuyorsundur, simit tezgahı başında eve ekmek götürme derdinde değilsindir, mutlaka, mobilden girip girip ekşi sözlük okuyorsundur, umarım bu günkü kaba davranışını hatırlar ve utanırsın!
    .
    evet sevgili suserler, gördüğünüz gibi, olayı tarafsız, nesnel, tüm çıplaklığı ile anlattım.
    tıpkı, her rezalet açan ekşici suser gibi, gördüğünüz üzre ben de sonuna kadar haklıyım.
    up layarak bana destek olursanız, çok mutlu olurum.
    bu olay, simitçi kardeşlerin yanına kalmasın istiyorum.
    hatta, change org da imza kampanyama destek verirseniz, minnettar kalırım.
    simite boyoza haaayır!
  • simitçilerin kurumsal sözlük hesabından arayıp özür dilemesi ile iş tatlıya bağlanmak istenmiştir. fakat o da ne? bağlamak istedikleri tatlı kerhane tatlısı. yani alenen senin annen genelevde sözleşmeliden kadroya geçmiş demek istiyorlar.

rez alet puanım 8c. evet harfli. yeni moda çünkü aletli.