şükela:  tümü | bugün
  • gelen yorumlar uzerine edit: oncelikle destekleyenlere cok tesekkur ederim. kizin bi sorunu vardir rahatsiz olmustur diye saldiranlara da bi not birakmak istedim. ben iki kisilik koltuklarin koridor tarafindaydim. bu kiz geldi cok da yabanco bi tipim olmadigi halde ingilizce konustu. pencere tarafina gecebilirsin dedi. ben de farketmez siz gecin dedim. o da yok yok gecin siz olmadi degisiriz sonra dedi. ben de gectim. yani daha ortada ne ter kokusu, ne agiz kokusu, ne corap kokusu hicbiseyi alacak kadar yaklasmamisti bu karari verdiginde. koltuga oturmamisti bile yani. sonrasinda da hafif diger tarafa donuk sinirsek bisekilde bi one bi arkaya bakti. son notum da moderatorlere. olay genis kitleye ulassin diye up yaptim tanim vermeden. bir daha olmaz affedin ucurmayin beni.

simdi efendim normal bi ucus bu aslinda. bi numarasi yok. 9 saat mal gibi koltuklarda her yeriniz agriyana kadar ucacaksiniz. simdi sorun ne biliyor musunuz sorun bi tane yerden bitme bi kiz. ıki kisilik koltuklarda geldi oturdu yanima. huzursuz ama belli. gitti hostesle konustu oturdu yerine tekrar. cok huzursuz. sonra hostes geldi ve onde bi tane ara koltuk bos dedi. kiz da neresi olursa olsun farketmez diye atladi. oysa ki ben bu kizi taciz edecektim ucus boyunca hatta tecavuz falan bile edebilirdim defalarca. ben senin ta amina koyayim umarim okursun burayi seni gerizekali. umarim ileride benim hissettiklerimi biri sana hissettirir de anlarsin beni nasil igrenc bi duruma soktugunu!
  • asagilik cinsel durtuleri arsa dayanmis bir kezo kiz tarafindan taciz edilen yazarin bulundugu ucustur.
    efenim olayin psikolojik alt yapisinda bu pek hanim turk kizimizinin kendinin ucakta yandaki koltuktaki erkek tarafindan cinsel munasebet kurulasi biri oldugu algisi var, haliyle bu kezomuzun.(bkz: şeftali gibi amcığımı açıp ırzımı sikeceğidi)
  • yazarın beyanlarını okur okumaz böyle tiplere daha önce birçok yerde denk geldiğim için olayın sinir bozuculuğuna empati yapabildim. aynı insan durduk yere insanın kendisini kötü hissettirmesini sağlayan, hostesi küçük gören, huzursuz, mutsuz insan tipi.

anlamadığım bir şey de biz genelde ılımlı bir sorun halinde bile durumu naiflikle çözmeye çalışırken bazı kendini bilmez insanlar bizim hayatımızın içine balıklama bir şekilde huzursuzlukları ile dalabiliyorlar. bir düşünün genelde etrafımızda bu ve benzeri insanların vermiş olduğu huzursuzluğu. bu insanları görmezden gelmek ama ciddi anlamda görmezden gelebilmeyi başarmak, hayatımızdan çalacakları bir saniyeye, bir dakikaya dahi olsa izin vermemek lazım. ister tanıdık, ister akraba, ister başkası kim hak ediyorsa ona karşı.
  • yazar arkadaşa tek önerim, uçak inince onu yakalayıp oracıkta şaap.

edit: burada galapagos kardeşimize potansiyel sapık muamelesi yapan götten bacaklı kıza laf ettik diye "ahlaksız" diye mesaj atan var. sanırım kızı buldum galapagos. yoksa niye üzerine alınsın :)
  • merak ediyorum bu kiz ucaktan inince istanbulda otobuse ya da havas'a binmeyecek mi? yoksa limuzin mi bekleyecek onu kapida. ya da umarim soyle guzel bir taksicinin eline duser.
  • anksiyete bozukluğu yaşayan bir tiptir , üzerinize alınmayınız sayın yazar.
  • hostesin bok yemesi..

halbuki gelip"galapagos bey, buyrun business'ta yer var, sizi bu kezbanla yanyana oturtmayalım" demesi gerekirken, gidip kezbana yer bulmuşlar..

hostes de kezbansa demek..
  • allah erkeğin de kezibanından korusun amin.

belki at hırsızı gibi tipin vardır. belki alışık olup hissetmediğin bir kokun vardır, kokuyorsundur.
  • anlamadan,dinlemeden gereksiz heyecan yapan yazar beyanatı.belki başka bir sorun vardır sordun mu hostese?
  • aynısını askerlik bittiğinde yaşadım yahu. hostesler seferber oldu yanımdaki bağyan kişilik için en sonunda alternatif bulamayınca benim yerimi değiştirdiler.

6 ayın acısını o 60 dakikalık uçuşta çıkaracağımı düşündüler herhalde.

gerizekalı sürüsü yapacak bir şey yok. medeni olun dedikçe bunlar maymuna evrilmeye devam ediyorlar.

(bkz: dünyalılardan tiskiniyorum)