• bir adanalı olarak kayseri'deki beşiktaş maçlarını kaçırmayan biriyim ama bu maça gidemiyorum bir sürü sebepten. gidip de yenilgi gördüğüm maçlara inat bu maç gidemeyip de galibiyet haberi aldığım maç olsun.

tabi kayseri'deki ibb ile oynanan ve penaltılarla kazandığımız türkiye kupası finali hariç. zor da olsa kazanmıştık.

15 metrekare civarında bir kulübeye çuvallarla konan boş bira şişelerinin kulübenin kapısından taşmasını ve çöpçülerin saygılarını sunmasını unutamayacağım. kayseri kayseri olalı öyle içmek görmemiştir ki kayserililer çok içer ha bakmayın siz muhafazakar takılmalarına.
  • tüm gazetelerde kadroda revizyon haberleri var. abi yemin ederim hiç inanmıyorum. standart 11'den çok düşük ihtimalle bir oyuncu değişebilir, adına da revizyon denir.
  • beşiktaş kazanmak istiyorsa jaja'ya zamk gibi yapışması lazım bugün. veli bu iş için ideal, işe yarayacağı bir gün geldi inşallah değerlendirilir. jaja'ya imkan bırakılırsa kayseri alır maçı.
  • ne yapıp edip kazanmamız gereken maç.. kayseri de çıkışa geçmek istiyor beşiktaş da.. aslında ikisi de çıkışa geçecek ama ilk çıkışa geçen biz olalım.. olcay kerim frei tartışmaları almış başını gidiyor ama kerim frei a sempatimiz yaşının gençliğinden maalesef ilk on biri kaldıracak durumda değil şu an, işin boktan tarafı gökhan töre'de de acayip düşüş var.. bu maçta da puan kaybedersek artık vodafone arena ile çıkışa geçeceğimiz yılları hayal etmek kalacak bize.. dönüşümüzün muhteşem olacağı o zamana kadar heyecanımızı kaybetmemek için alalım artık bu maçı.. haydi saldır kartalım..
  • oğuzhanın etkili oyunuyla kara kartal'ın galip geleceği maç.
  • beşiktaş'ın bu sezon ligde oynayacağı 11. maçtır.

ligde ki konumu gereği (10 maçta 1 galibiyet 3 beraberlik 6 mağlubiyet,9 gol atmış 18 gol yemiş) hafife alınan kayserispor kadro kalitesi,potansiyeli ve prosinecki faktörü ile her zaman tehlikeli bir takım.3 puan için sahaya ciddiyetle çıkması gereken beşiktaş'ın sahaya çıkması gereken 11 bence şu şekilde olmalıdır;

kalede tolga.

sağ bek atiba.önder özen hocam eğer buraları okuyorsan (okuduğunu umalım) önümüzdeki sezon takım planlamasında sağ bek konusuna dikkatle eğilmeni rica ediyorum.yarıştığınız takımlarda gökhan gönül,eboue gibi ofansif bekler varken sahaya isabetli uzun pas atamayan,son çizgiye gidemeyen ve bu eksiklerinin yanında asıl yapmaya mükellef olduğu defansif müdahaleleri de yapamayan serdar kurtuluş ile maça başlamak modern futbolun en önemli gereği olan iki yönlü oyun ilkesine taban tabana zıt.mottavari hızlı,driplingli,isabetli pas yüzdesine sahip kısacası "bek gibi bek" kazanması beklenen bir beşiktaş'ın sağ bek pozisyonu için elzem.serdar kurtuluş bu takım için ancak iyi bir yerli rotasyon oyuncusu olabilir.

defans tandemi bu akşam sivok ve ersan'dan oluşacak.escude kimsenin nedenini bilmediği bir şekilde istanbulda bırakıldı.benim fikrim ersan ile bir yabancı kontenjanı daha açıp oyuna müdahale edebilmek adına kadroda yeralan neredeyse tek opsiyon olan eneramoyu yedeklere oturtmak.ersan sert ve hamleli bir oyuncu ama pozisyon kaybetme,rakibine fazla yakın olma gibi teknik hataları var.umarım bugün futbol şansı yanında olur.zira deplasmanda onun yapacağı bir hatayla yenik duruma düşmek kendisine karşı güveni iyice azaltacaktır.buarada uzun zamandır sivok'tan bir duran top golü görmedik.vakti gelmedi mi kaptan?

sol bek motta.hızlı,sert,güvenilir,pas oyununa yatkın.bek gibi bek.ersanı onun topladığını görmemek için kör olmak gerek.

takımın bundan sonraki mevkileri için bilic'in taktik değişikliği yapacağı söyleniyor.hiç ihtimal vermiyorum.orta sahada kesin olması gereken futbolcu oğuzhan.ne yapıp edip onu sahada tutmalı.o'nun için orta saha formasyonu bile değiştirilebilir.veli savaşçı orta saha göreviyle sahada olacaktır.fernandes defansif oyun kurucu olmalı.adamın oyun karakteri bile o yönde.o'ndan forvet arkası performansı beklemek necipten santrafor performansı beklemeye eşdeğer.yinede buakşam yine forvete yakın oynatılacağını öngörüyorum.

sağ açık için gökhan töre sahaya çıkacaktır.haftalardır ilk iki maçta attığı gollerin yüzüsuyu hürmetine oyunda kalan gökhan yerine oynayacak kimse olmayışının rahatlığını yaşıyor.holosko yabancı kontenjanına takılmasa orada denenebilir.zira biz holoskoya boğazda yemek yesin diye para ödemiyoruz değil mi?adam eksiltemese bile gökhana nazaran daha gole yakın olacağı kesin.

sol açıkta olcay olacaktır.kesin sahaya kerim frei çıksın diyenler kerim frein bu lig için fazlasıyla güçsüz olduğuna dikkat edebilirler.olcay 65-70 dakika sahada kalmalı sonrasında kerim girmeli diyelim.

santrafor yine,yeni,yeniden almeida.bu akşam gol atacağını düşünüyorum.o seviyede o maaşa oynayan bir futbolcu için o kadar komik ve bir o kadar ciddiyetsiz goller kaçırıyor ki deli olmamak elde değil.tabii topsuz oyunda oldukça başarılı bir "pivot santrafor" kendisi ama arkasında oynayan adamların gol girişimleri okadar az ki takım 119 km koştuğu bir maçı bile kazanamıyor.bir de bilic'in yerinde olsam olcaya da mottaya da atiba ve gökhana da almeidaya orta yapmasını söylerdim.inadına son çizgiye kadar topu yerden oynamak tabii ki modern futbolun gereği ama bu ligde almeidayı kafa topunda bozabilen stoper neredeyse yok gibi ve almeida darbeli kafa vuruşları yapabilen,kariyerinde ayakla attığı kadar kafa golü yazılı olan bir santrafor.maçın sıkıştığı anlarda gökhan sağ kanattan topu içeri çevirip bir iki kişi eksilttikten sonra kaleye vuracağına kafasını kaldırıp almeidaya orta yapsa pozisyon büyük ihtimalle gol olur.galatasaray maçında da bu nevi bir pozisyon yazdım ve aynısını almeida gol yaptı.umalım ki bu da gerçekleşsin.

yedekler oyuna müdahale anlamında oldukça iyi bu akşam.ömer,mustafa,eneramo,muhammed gibi hocanın oyuna müdahale edebileceği futbolcular kulübede yanında olacak.özellikle maçın gidişatına göre çok beklemeden müdahale etmeli bilic.oyunu okuyup müdahale etme konusunda eksikleri var zira.

sezon başında beşiktaşı yenilmez kılan orta sahada fernandes atiba arasındaki yüksek pas yüzdesi ve atiba'nın insanüstü performansıydı.puan kaybedilen haftalarda fernandes oyunda kayboldu,atiba pozisyondan pozisyona evrilip orta saha ritmini kaybetti,takım orta sahada pas yapmayı unuttu,pas olmayınca oyun sıkıştı gol atılıp maç çözülemedi.orta sahada pas üçgenleri için oğuzhan orada buakşam.yeter ki fernandes biraz ciddi oynasın ve aidiyetini bir zahmet göstersin artık.

fenerbahçe ve galatasaray'ın kendi aralarında oynayacağı bu hafta puan kaybetme lüksümüz yok.3 puanla dönmek zorundayız.
  • olcay oynarsa izlemeyeceğim maç.

edit: ama izliyoruz işte amk lanet olsun sevgimiz.
  • olcay oynarsa izlemeyecek olanlar için sevindirici haber gelmiştir.
    olcay oynuyormuş. hadi kapatmayın dükkanın önünü.
  • beşiktaş'ın ilk 11'i tam olarak günün ilk entry'sinde belirttiğim gibidir. sanırım artık hepimiz bilicleniyoruz.
  • totem yapmayı düşündügüm maç.

o,bu,şu değil de 6 puanlık kayseriyi yenemezsek olmaz arkadaş.

hocamızın da niye bir kere de değişik kadroyu denemedigini de kafama taktım arkadaş. biz bu kadroyu geçen hafta görmedik mi?
hesabın var mı? giriş yap