• adalet ağaoğlu sarıyer’e, eve davet etmişti.

yemekte carter findley vardı. çok kaliteli bir bilim adamı.

bir de, serhan ada diye genç bir şair/akademisyen de vardı. tanışmış olduk.

halim (ağaoğlu) abi pek konuşmadı.
  • anneeeeee bitttiiiğ.
  • aşırı derecede asi görünebilmek için dersi kırıp okul bahçesindeki bankta yatıp kulaklıklarla müzik dinlediğim yıllardır. o sarışın yakışıklı çocuk bile bana imrenerek bakıyor. çok havalıyım.
  • gooooooooooooooooooooolllllll sergeeeeennn.
    dakika 90'da ali şen ve erman töroğlu'nun göt oluşunu izliyoruz.
    ilker yasin, senin de anlatımına sokayım.
  • sözlükte fikir, görüş diye okuduğumuz entrylerinin çok büyük bir bölümünün çoluk çocuk tarafından yazıldığını görmemizi sağlayan başlık. biz de kayda değer birşey çıkar belki birşeyler biliyordur diye okuyoruz normalde olsa anca yaşıtlarıyla takılacak ergenler sözlükte bilirkişi gibi ahkam kesiyor biz de salak salak adam yerine koyup vakit harcıyoruz sonra nasıl bu kadar mal olabilirler diye düşünüyorum çoğu zaman meğerse zaten bunlar ergenliğini yaşayan kendi dünyalarındaki veletlermiş hata bizde.
  • boğaziçi'nde hazırlık sınıfının başları... mağaradan çıkmış ve kendini burada bulmuş gibi hissediyorum.
    sanki hayatımda ilk kez kadın görüyorum.
    ilk kez ateist görüyorum. bu öyle inanılası bir şey değil. insanlar ya nurcudur ya da tarikatçı.
    öyle bir dünya işte...
    sonsuz bir yabancılık duygusu içinde hissediyorum...
    sabah arkadaşımla kantinden küçük karton kutuda süt alıyoruz. derse yetişeceğiz. çok rüzgar var. ben basit mekanizmayı çözemiyorum. içmeye çalıştıkça rüzgar sütü savuruyor. yüzüme gözüme... arkadaşım tuhaf tuhaf bakıyor...
    sonra... sonra her şey değişecek...
  • yayaye kokocambo yayayee kokocambo diye yazın çılgın atmak, ne de olsa istenilen liseyi kazanmışız, liseli olmuşuz. (bkz: ilkokuldan sonra anadolu lisesine giren nesil)
  • wow ve side by side ingilizce hazırlık kitaplarımın sonuna geliyoruz.
  • (bkz: aaadfgklooytfvnmncwwryuiknbsfhlkgsaadcvbnjjtddsygvnniig)
  • yaklaşık bu tarihler için konuşursak:

merhaba, akıcı okumayı yeni öğrendim. ders aralarında arka sıramda oturan sarışın kızın saçını çekip silgisini alıp kaçıyorum. herkes "kerrat cetveli" diye bir şeyi ne zaman öğreneceğimi soruyor. fiş defterime fişlerimi takmayı çok seviyorum. en çok farklı renk içeren kuru boya ve pastel boya setleri bende olsun istiyorum.

genel olarak yıl hakkında konuşursak da kardak kayalıklarından (bana kaç yaşında nasıl bir tarih anlattılarsa savaş çıksın da kazanalım istiyordum), kamyona çarpan mercedes'te ölenlerden, akşamları ışık açıp kapatılması eyleminden, büyüdüğümde boyacı olmak istediğimden (inşaat mühendisi oldum) bahsederdim.
hesabın var mı? giriş yap