• bir izleyici olarak aklımla dalga geçen filmdir. izleyenlerin bir çoğu nelerin mantıksız olduğunu yazmış zaten değinmeme bile gerek yok. konu her ne kadar orijinal olsa da işleniş çok kötü, her şeye rağmen iyi vakit geçirtir mi gerilim yaşatır mı evet, çünkü hikaye güzel. evinizde izlemenizi şiddetle tavsiye ederim, sinema salonunda sinir harbi yaşayabilirsiniz çünkü film bir hayli sessiz ve salondaki en küçük ses dahi film zevkinizin içine edecektir.
  • saçmalıkların olduğu bir film.

filmdeki tutarsızlıkları yazar arkadaşlarımız zaten irdelemiş de... benim -belki mesleğimden ötürü- (bkz: çiftçi) en çok takıldığım nokta o marul gibi yemyeşil mısır tarlaları oldu.

o çıt bile çıkmaması gereken ortamda sen bunların ne ara çiftini sürdün, ektin, suladın, ne ara ilaçladın da o maşallah denilesi darı tarlaları var ortamda? (içi dolu silo'lara hiç girmiyorum)

tamam, hadi önceden ekilmiştir derseniz de... x yüz gün'dür (1.5 yıl falan) devam eden bir post apokaliptik ortamda o tarlalar nasıl böyle kalabildi? asfdf

amatör eğlendiren bir film. para vermeyip torrent takıldığım için mutluyum.
  • canınız sıkkınsa ve kafa dağıtma amaçlı gitme düşünceniz varsa gitmemeniz gereken film.zira film adının hakkını verircesine büyük bir sessizlik içinde geçiyor ve bu sessizlik sizi derin düşüncelere sevk edebiliyor. *
  • mantık aramadan izleyin
  • --- spoiler ---

filmin final sahnesi ve emily blunt'ın şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it bakışı
    --- spoiler ---
  • yer altı canavarı filminin devamı gibi ama özellikle bebekli sahnelerde germeyi başarmıştır.
  • korkarım ki moda olur bir süre kendi kopyaları ve değişik versiyonları işgal eder beyaz perdeyi.

fikir orjinal mi evet ama hem kurguda hem akışta sıkıntı büyük ( bariz mantık hatalarını saymıyorum ). izlenir ama şu insanın ya çok sevdiği yada delicesine nefret ettiği filmlerden biri. ortası yok.

uyarayım.
  • korku/gerilim filmlerini çok seven biri olarak son zamanlarda izlediğim en güzel gerilim filmi. konusu klişe korku/gerilim filmlerinin aksine bildiğim kadarıyla ilk kez işlenmiş. film, vaad ettiği gerilimi 90 dk boyunca fazlasıyla veriyor. senaryofa bazi tutarsızlıklar olmasa kült bir film olurmuş ancak bu haliyle dahi oldukça iyi
    ekşi sözlük bir boku beğenmeme timinin yazdıklarını ciddiye almadan gidilmesi siddetle tavsiye olunur
  • (bkz: overrated)
    hem de alâsından. sözlük tarafından, imdb tarafından, fragman, youtube, geekyapar tarafından kazıklandım resmen. bu nasıl bir film idi arkadaşım? neydi yani?

--- spoiler ---

filmde ince var mıydı? -hayır konu var mıydı? -ses alan bir mahlukatın ses çıkaranları katletmesi. 500 gün boyunca ders alamamış iki adet hıyarın bebek yapmaya karar verip hayatlarının dersini almaları. bunun dışında hayır, hiçbir şey yok. ne bir fikir, ne bir duygu yükleyen bir hikaye. film sessiz ortamda izlenince etkili oluyormuş, öyle diyorlar? -... saçma şeyler (aslında mantıklı şeyler daha azdı ama neyse) var mıydı? 500 gün boyunca ses çıkara çıkara yaşayan tombik iki hayvanın(türlerini anlayamadım karanlıkta) nedense insanların yanında ses çıkarınca ölmesi. en basiti bu, bunun yanında yaşlı aileden bahsetmeyeceğim bile. paranıza yazık edeceğiniz bir film. gidin dizi izleyin daha korkunçtur.
    --- spoiler ---

bu arada film korku filmi falan değil. masallar
    bile daha korkunçtur.
    not: “gerilimle korku filmleri farklıdır” diye atlayacak hayvanlara ithafen yazıyorum, filme girmeden yediğim patates boğazıma takılacak diye bile daha çok gerilmişimdir.

özet: çöp.
  • --- spoiler ---

suriyeli iki mültecinin; dünyanın sonu gelmişken çocuk yapma isteğini anlatan güzel bir film.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap