• başlığı "a101 kasiyerine zorluk çıkaran bebekli müşteri" diye düzeltirsek daha doğru olacak.
  • üst edit: gerektiği kadar ilgi alaka toplayıp pışpışlanmayınca kaçmış. muhtemelen bir yerlerde "onlarca ekşicinin bebekli kadına saldırması" konulu hikayeler anlatıyordur.

--- spoiler ---

görsel

--- spoiler ---

amk marabaları a101de bile kalite sıkıntısı yaşıyor. neymiş 200 liralık ürün geçiriyormuş. 1 kilo peynir aldın diye marketin sahibi mi oldun. madem doğurduğuna sahip çıkamıyorsun eşek gibi açtığın zararı ödeyeceksin sonra da gelip buralarda ağlamayacaksın.

(bkz: hem suçlu hem güçlü)
  • saldıranlar üstleri çıplak deri elbiseliydi.
    rezaletimsi 1/10
  • sizin niyetiniz kasiyeri ilgilendirmez. kasiyer insan sarrafı olmak zorunda değil. akşama kadar bin tane değişik kafada insana belki geri dönüp öder, iyi niyetlidir veyahut tanıyorum zaten diye eyvallah demek zorunda da değil.

normalde yapmamanız gereken parası ödenmemiş bir ürünü tüketme durumu kasiyere zorluk çıkarıyor ise haksızsınız. parası ödenmemiş şeyin 3.5 lira olması, hele ki açta açıkta değilken çikolata gibi bir ürün olması bunu haklı çıkarmaz.

daha da acısı, parasını ödemediğiniz şeyi almamayı çocuğunuza öğretemediyseniz dibine kadar haksızsınız. 1 yaşında çocuk para/bedel/fiyat nedir bilmez, burada sizin ebeveynlik becerileriniz devreye girmeli. çocuk istiyor, engel olamıyorum diyorsanız yine haksızsınız, 2 dakika sabretmeyi öğretememişsiniz.

1 yaşında çocuğa çikolata veriyorsanız üzülerek söylüyorum haksız olmakla da kalmıyorsunuz, yaptığınız cahillik.

neresinden tutsan elinde kalıyor durumu yani.

(bkz: 2 çocuk büyütmüş olmak)
    (bkz: kime ne anlatıyorum ki)
  • kulağa çok inandırıcı gelmeyen saldırı. 3 adet a101 çalışanı çocuklu bir kadına saldırdı kelimesi çok absürt.. 3 kişi birden size saldırmaları için ciddi anlamda tahrik etmiş olmanız lazım çalışanları. ücretini ödeyeceğinizi söylediyseniz zaten konuyu uzatacaklarını sanmıyorum. bize hiç denk gelmiyor böyleleri. rezalet puanım 0.
  • bazı rezaletleri görünce yalancıyı siksinler mi diyesim geliyor.

olayın böyle yaşanmadığına eminim ama ispatlayamam dediğim olaydır.
  • olayı doğru düzgün anlatmamışsınız ama anladığım kadarıyla 1 yaşındaki bebeğiniz kucağınızda (yani gözünüzün önünde ) çikolatayı yiyor, sonra kabını muhtemelen atıyor, nasıl oluyorsa siz bunu fark etmiyorsunuz, “bu çocuk çikolata yemişti yahu, onu da ödeyeyim” demiyorsunuz, bunu söyleyen a101 çalışanıyla da muhtemelen “ne var yahu 3,5 liralık çikolatadan ne olacak” diye kavga ediyorsunuz. hadi siz unuttunuz, yanınızda anneniz de varmış. onun da mı aklına gelmedi bu çocuğun çikolata yediği?

bizim de bazen çocuğumuzun ve hatta bizim markette bir şeyleri açtığımız oluyor. bazen çok susuyorsun, dayanamıyorsun mesela, olur böyle şeyler. ama en çok onu ödemeye dikkat ediyoruz çünkü gerçekten de çalışanın maaşından kesiliyor. benim de iki kere kolumun altında karikatür dergisiyle migros'tan çıktığım oldu. ne kasiyer fark etti ne ben. her seferinde geri dönüp ödedim, hiçbir şey de demediler. o çalışan zaten üzerindeki baskıdan dolayı siz zorlamazsanız sizle kavga etmez, özellikle de tanıdığı biriyseniz. kibarca “ya kusura bakmayın, nasıl unuttum. hemen ödeyeyim” deseniz böyle bir sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. oldu da kasiyer manyak çıktı, hata yine sizde. bunu buraya yazmanın manası ne? kasiyeri işinden etmek mi amacınız? çocuklarla alışverişe gidiyorsanız bir zahmet dikkatli olacaksınız çünkü o çocuklar nasıl davranması gerektiğini bilmez, siz bileceksiniz.
  • "3.5 yaşındaki oğlum ve kucağımdaki 1 yaşındaki kızım" dan sonrasını okumadım.

3 yılda iki kez üreyen biri kesinlikle haklı olamaz .
  • gizli bir tarikat var bu sözlükte. pusuda bekliyorlar. biri bir sorundan bahsettiği anda o kişiyi linç ederek üzerinde ayin yapıyorlar. bu şekilde taptıkları sikkoya tanrısına kendilerini daha yakın hissediyorlar.

olay tek taraflı ve herhangi bir delil sunulmadan anlatıldığı için yorum yapamayacağım.
hesabın var mı? giriş yap