• bi tur atim mi?..
  • reis büyük oyunu görüp hem uçakları almayıp hem de şartları kabul etmez inşallah.
  • norveç değil isveç'tir o, norveç olsa duramazsın.
  • ben orospu çocuğuyum ifadesinin amerikancasıdır.
  • yanında holosko ile tabata da ister misiniz amk diye karşılık verilebilecek istekler listesi.
  • gotunuze sokun f16'larinizi. savaslar hava gucu ile kazanilmiyor. catlasaniz da patlasaniz da kara kuvvetleri dunyanin en elit birliklerinden olusuyor.

tanim: turklerin diasporayi hic beceremedigini gosteren aciklamalardir.
  • amerika istedigi kadar zorlasin, global arenada konu ozetle “game over”… ikinci dunya savasi’ nda adamlar atom bombasiyla savasi bitirdi ve bana kimse racon kesmesin diyerek 80 sene isi goturdu. kim bilir daha ne bombalari uretmislerdir ama o arada kimse armut toplamadi, amerika fazla ego yapip ben ne dersem o olacak edebiyatina cok girdi. biraz bedel odeme zamani geldi. ukrayna cumhurbaskani oyle bir hamle yapti ki amerika yine kazanan oldu ve affetmeden gucunu gosterdi. bu hamle gelmeseydi amerika daha hizli bir sekilde durumunu gorecekti, ozetle 20-30 sene daha kazandilar ama akibet belli. herkes paylasmayi ogrenecek.
    kotu olan ise agalar beyler paylasacak ve biz bu kafayla gidersek agalarin beylerin paylastiklarindan biri olacagiz, bizim acilen gunu kurtaran degil, vizyonu olan kafaya gecmemiz sart. daha az insan ama kaliteli insan. multeci degil nitelikli yabanci insan gucu. konvansiyonel degil modern askeri hamleler gibi gibi …
    f-16 almaliyiz. vermezse hemen cin rusya vs ile gorusmeliyiz. anlamalilar.
    dronelar guzel ama pervaneli sistemler savaslarda ana guc degiller. acilen buradaki eksikler giderilmeli.
  • "baktığın yüze sıçmayacaksın, sıçtığın yüze bakmayacaksın" diye bir söz var. oysa biz, sıçmakta tereddüt etmediğimiz yüze bakmaktan utanmıyoruz maalesef ve o boku bize yediriyorlar şimdi.
hesabın var mı? giriş yap