• özet geçiyorum abd'ye dil öğrenmek için gitmiş 3 aydır alışamamış. aklı sevgilisinde ve ailesinde kalmış.

bu kadar.

debe editi: başlığı açan arkadaş kaçtığı için bu özete bir şey daha ekleyim. arkadaşın bütün ailesi, konu, komşu fetö yüzünden gözaltına alınmış. yazdıkları darbe girişiminden 10 gün önce abd'ye kaçırıldığı izlenimini veriyordu.

linç üzerine yazdığı destanı toplayıp gitti.
  • hoca efendisini ziyarete gitmiş bir şakirtin hezimeti. darbe gecesi çok endişe ettiği (!) ailesini bırakıp hocasını savunduğu bu entry de kanıtı :

http://i.hizliresim.com/gxdby5.jpg

ailen ve arkadaşlarından o kadar kişi alınıyor ama bu çeteyle hiç alakanız yok öyle mi? aynen knk aynen.

(bkz: buna ancak kadir inanır)

edit: bu da fetösüne ağladığı diğer entryler:

http://i.hizliresim.com/dxaryz.png
    http://i.hizliresim.com/d3ran1.png
  • farkinda degil galiba arkadas ama onun agzina turkiye sicmis.
  • üşenmedim okudum, sana ve ailene sadece amerika değil, fetö de zarar vermiş, haberin olsun!
  • gayet gereksiz ve başlıkla alakasız bir hikaye, olayın abd ile orada yaşamaya hayat kurmaya çalışmakla alakası yok. abd'ye geldim, ülkemde ve özel hayatımda şunlar oldu, şunları hissettim, şöyle psikolojik durumlara girdim odaklanamadım falan. bütün dünyayı kendi duyguları etrafında dönüyor sanan, olgunlaşmamış kızlara hayat nasıl gidiyor neler oldu diye sorduğunda aynen böyle yaparlar. somut olgusal bilgi üç kelime, neler hissettim 12 paragraf. bunun abd ile akalası ne lan. ortaokulda türkçe hocası olsam bırakırım bunu yazan 13 yaşındaki çocuu.
  • abd'nin %99 suçsuz olduğu olay, tek suçu bu kişiye vize vermek olmuş.
  • soyadını gülen yap .
  • anası, yeğeni ve iş yaptıkları çevrenin alayı fetöcü olduğu için içeri alınan birinin abd'ye bok atma sevdası.

olm abd'nin ne suçu var lan? namibya'ya gitmiş olsan darbe olmayacak mıydı, annen, baban, sülalen fetöcü olmayacak mıydı? sevgilin seni boynuzlamayacak mıydı? (tamam bu kısmı öznel bir tümevarım)

hayır, onu bunu göstermelik 3-5 gün sorguya alıyorlar diye bunalıma giren bu genç vatandaş ülkenin anası becerilirken, ordusu dağıtılırken, tüm askeri sırları kozmik odadan abd'ye taşınırken, müebbet hapis cezası istemiyle casusluktan yargılanan tertemiz subaylar dayanamayıp canına kıyarken, o güzel insanlar cezaevi görüşmesinde çocuklarının yanında itilip kakılıp rezil edilirken, kalbi bu rezilliğe dayanamayıp içerde kimsesiz can veren insanlar ortadayken, sırf gazeteci olduğu için 5 sene haksız yere cezaevinde yatan, hastalanan, çocuğu elinde fotokopi broşürlerle sokak sokak "babama yardım edin" diye dolaşan insanlar onurlu mücadelesini ağlamadan sürdürürken neredeymiş acaba?

o masum insanların hakkına girerek kazanılan paraların acısı böyle böyle çıkacak işte. önce cemaatten, sonra ona çanak tutan yandaşlardan..
  • özetin özetini geçiyorum; dil dile değmeden dil öğrenilmez.
  • abd soslu fetö draması. güzel bir manipülasyon ve dezenformasyon örneği.
    arkadaş milleti aptal sanıyor galiba. adamın derdi amerika filan değil fetö üzerinden bir mağduriyet yaratma çabası.
    konudan tamamen bağımsız olarak; fetöcüler hak ettiğini buldu, umarım daha da beterlerine maruz kalırlar. yıllardır bu tür sinsiliklerle insanlara iftiralar atıp, haklarını gasp ettiler, beter olun.
hesabın var mı? giriş yap