• herkesin dinlemesi gereken çok tatlı bir şarkı:

https://www.youtube.com/watch?v=xqrrr86kq08

aç zülfünü gözlerini göreyim
    gözlerin içi güler mi göreyim
    tut elimi bakalım

yan yana yürüyelim
    yanaklarındaki kırmızıyı seveyim
    böyle de yahşi olunmaz ki güzelim
    aç saçlarını aç
    aç saçlarını aç
    aç saçlarını aç
    dudağının kenarı oynasın da göreyim
    bir gülümsemene dünyayı vereyim
    akşam güneşi parlar imiş güzele
    yarime değil de kime olacak kime
    aç saçlarını aç
    aç saçlarını aç
    aç saçlarını aç
  • yağmurlu gece ninnimiz bu güzel şarkı. gelecek güne çok yakışıyor.
  • ahmet ali arslan şarkısı fakat şöyle bir eda baba yorumu var, canlıyken daha nefis olmakla birlikte:
    aç zülfünü
  • dinlediğim en güzel şarkı desem abartmış olur muyum? hiç sanmıyorum.

eda baba sayesinde keşfettiğim ahmet ali arslana aittir. aidiyet önemli. eda'dan dinlerken eda'ya ait olmadığını anladım çünkü. hatta dedim ki, benim bilmediğim hangi türküyü coverlamış olabilir?

yeni bir şarkı ama çok eskiye dair. buna hayat verenin yüreğine methiye düzmek gerek. çok güzel, çok gerçek.
  • ılık bir yaz ikindisine uykunun bütün mahmurluğuyla gözlerini açmışsın gibi.
    "gözlerinin içi güler mi göreyim"
  • kalbimin işlevini hatırladığı bu güzel bahar akşamında ahmet ali arslan dan dinledim. gönlümün ritmi değiştiğinden midir bilinmez yüzümde gülümseme yarattı. sevdim.

ahmet ali arslan-aç zülfünü
  • uzun zamandır yazmayan bendenizi yazma gereksinimine sokan harikulade eser.
    sevgiliye yakılan bir nevi ağıt ve yalvarma yerine geçen ifadeleriyle mest etmiştir.
    ilk kez dinlememe vesile olan malum kişinin aklımdan çıkmamasına bağlı olarak 3 gündür dilimden düşürmediğim ve fırsat buldukça dinlediğim bir parça oldu.
    velhasıl kelam akıcı olsa da dinlerken güzel etkilerin yanında hafif bir sızı bırakma ihtimali de vardır.
  • harika bir sarkiymis yeni kesfettim, hatta eski bir turk sanat muzigi sarkisi da coverlandi mi diye dusunuyordum, ahmet ali arslan bu hissi bu caga uyarlamis.
    cok guzel
  • dök zülfünü meydana gel isimli şahesere atılmış diss'tir.
hesabın var mı? giriş yap