şükela:  tümü | bugün soru sor
 • roche firmasının kan şekeri ölçüm cihazı
  piyasadaki şeker ölçme cihazları arasında en güvenilir ölçüm yapan cihaz olduğu birincil kullanıcılar tarafından teyit edilmiş ayrıca şahsıma gebelik şekeri münasebetiyle doktor tarafından tavsiye edilmiş cihaz
  tecrübelerime göre piyasada çok kolay bulunmuyor bulunduğunda da hemen atlayıp almaya kalkmamak gerekiyor zira fiyatı oldukça değişiklik gösteriyor
  kadıköy merkezde üç dört tane eczane gezdikten sonra beşincisinde 120 tl bir fiyat verildi
  daha önceden aynı cihazı alan bir tanıdık tarafından fiyatının çok çeşitlilik gösterdiği hususunda tembihlendiğimden üç beş dükkan ilerideki başka bir eczanede iki kutu ölçüm çubuğu alana (70 tl) ölçüm cihazının hediye olarak verildiğini öğrendim. anladığım 50 tl karşılığı satılan ölçüm cihazlarının kampanya dolayısıyla hediye edilenlerini de ayrıca satma çabasında olan çakal eczacılar var.
  bir kazıklanmadığımız eczacı kalmıştı dememek için alınacaksa birkaç yerden fiyat almadan satın almamakta fayda bulunan cihazdır kendisi
 • gerçekten piyasadaki en iyi ve en güvenilir şeker ölçümü yapan cihaz. peki ama fiyatı neden pahalı ? eczacılar gerçekten kazıklıyor mu ?

  şimdi öncelikle şunu belirtiyim şeker ölçüm cihazını devlet 2 yılda 1 sefer verme hakkı tanıyor hastaya.
  stripleri ise şeker hastalığının türüne göre -insülin kullanan veya kullanmayan- 1 ile 9 kutu arasında ödüyor.
  ancak devletin şeker ölçüm cihazı için belirlediği fiyat 25 tl
  şeker ölçüm stribi için belirlediği fiyat ise 17.73 tl
  bu fiyatlar reçeteli bile alsanız striplerde fark çıkmasının sebebidir.

  şimdi gelelim parekende satış fiyatının farklılığına. accu check dediğiniz ilacın eczaneye gelişi bellidir. şöyle bir kavram var bu ürün çok satılmadığından çoğu eczane stoklu almaz baremi düşük şekilde alır. o şekilde de eczacıya maliyeti yüksektir. devletin belirlediği oranlara göre eczacı kârı o fiyat baremindeki bir ürün için %20-25 arasındadır. biz o stribi ve cihazı sattığımızda devlet biz %25 kâr ediyoruz diye hesaplıyor ve kâra göre bunun vergisini alıyor. ben o ürünü %1 kârla bile satsam devletin hesapladığı kâra göre vergisini ödüyorum. şimdi eczacılar salak mı ? hepimiz bir işletme işletiyoruz; onun gider kalemlerini ve vergisini ödüyoruz. kimse kimseye geliş fiyatına ürün satmak zorunda değil.

  gelelim eczane eczane değişen fiyat farkının sebebine. bir ürünü yüksek sayıda almakla düşük sayıda almanın maliyet fiyatına etkisi bellidir. ucuza veren eczane yüksek sayıda aldığından ona göre kâr miktarını ekleyerek ucuza veriyor. diğer eczanenin suçu var mı ? yok. kimse kimseye zararına ürün satmak zorunda değil.

  serbest fiyatlı ürün olarak geçen bu ürünleri geniş çaplı sormanız daha mantıklı olucaktır. bu yanlış bir durum ancak ürünlere parekende satış fiyatı eklenmesi bu yanlışı bir nebze çözecektir. firmalar ayıptır ya şunlara bi adam akıllı psf çakın.

  özet: süper cihaz ama pahalı. gülü seven dikenine katlanır
 • süper cihaz. elinde bu cihaz için üretilen her strip ile uyumlu siyah çiplerden olan varsa hayrına karşı ödemeli olarak aileme ya da bana göndermek üzere yeşillendirilmesini istediğim. senelerdir beleşçilik yüzünden eb sensor ile rezil olmuşuz, ölçümler 120 130 iken hba1c 8 gelince anladık. doktora stripleri de yazdırdık, sonra bi baktık sakladığımız tek siyah çip kaybolmuş, kutulardan da çip çıkmıyor artık. velhasıl sağlık önemli. lütfen yeşillendirin.
 • diabetlilerin asil ve güvenilir dostu benim de öyle. ancak sgk 5 stripe kadar karşılıyor şu anlık veya benim öyle. 5x1 den fazla alan yazarlar bunu nasıl başardıklarını yeşillendirip anlatırsa çok makbule geçer sevgiler.