• yapılmaması gereken, görgüsüzce ve hadsizce bir davranış biçimi.

ama var bunu yapanlar amk. deli oluyorum, çıldırıyorum kalkıp kafa atasım geliyor.

bi de bunu yapan ofis boy, yaşı da benden büyük siktir git diyemiyorsun kırılacak kalbi diye.

dalyarak bi de duruyor tepemde, ilgilendiğim şeye bakıyor bönbön. kafamı dinlendirdiğim aralarda 9gag'e falan takılırken geliyor izliyor. amk işsizi zaten bi işe yaradığı yok ofiste, bütün gün kabak çekirdeği yiyip facebook'ta takılıyor 40 yılda 1 sağa sola göndermemiz gerekirse o işleri yapıyor, bir de üstüne ofisin sahibi gibi bütün gün dolanıp milletin ekranına bakıyor.

bir daha gelip de tepemde dikilip angut gibi ekranıma bakarsa ağır konuşacağım artık.
  • "falanca da tüm mesai ense yapıyor" diye dedikodu çıkaran kişidir aynı zamanda.
  • (bkz: shoulder surfing) olarak da bilinir; yapılması etik olarak yanlıştır.
  • gecmis olsun kardes. seni en iyi ben anlarim. sendeki bisey mi?
    bende gozu benim pozisyonumda olup, bizzat safi ne yaptigimi ogrenmek icin ve nasil yaptigimi ogrenmek icin, zirt pirt dibime sokulan, sirf ekranimi degil, not defterimi, hatta cantamin icini dikizleyen versiyonu var.

gelme dedigim halde arsizca gelmeye devam eden. en son bir iki defa 'sana gelme dedim' uyarimi da dikkate almadiginda, 'stoooop!' diye elimi kaldirip bagirdim herife. bu hadise 3-4 kez tekrarlandigindan beri yaklasmiyo.

ama ben varken. simdi diceksin ki o ne demek. ekranima post-itler yapistiriyorum, fikir geliyo, ne bileyim unutmayayim diye. bu o post-itlerde yazdiklarimi patrona kendi fikryiymis gibi aktariyo, demek ki ben yokken hic isi olmayan benim tarafima gecip ekranimdaki post-itleri didikliyo. ben ne yaptim? aikido!

evet, onun saldirisi ile onu vurdum.
    yanlis, olmicak bikac bisi yazdim post-itlere. tesadufe bak ki, hepsi toplantilarda gundem oldu. ilgili arkadaslar isyan etti, olmaz o is yahu falan diye.
    simdi de maksat eglence olsun diye, sifreli yaziyorum, ornegin 'karen'in dokumanlarini kontrol et'. karen kim? yillar once tanistigim uzman bi hatun, bizim sirketle alakasi yok. yayinlarindan bi tanesi su an yaptigim konu ile ilgili. kastim o.
    tirim tirim karen ariyo sirkette.
    ya da bisiyi biseyle iliskilendirip star wars droid karakterleri gibi isimler veriyorum, 3g-206 mesela. 'remebber rx-hcp' . git bul amk. rx-hcp ne demek, tirim tirim algoritmada 3g-206 ara.
    ha bi de az bilindik gruplarin begendigim sarkilarinin isimlerini yazdigim bi post-it var. o da essoglunun kulturunu arttirmaya yonelik bi calisma.

krizi firsata cevir arkadasim. burdan bol eglence cikiyor.
  • bir dönem ben de böyle bir durumdan muzdariptim. ben de masaüstümü şu yaptım, ve söz konusu röntgenci (evet bunun adı röntgenlemek gayet de) geldiği zaman hiç arkamı dönmeden, başımı çevirmeden doğruca masaüstüme geçtim ve bekledim. ikinci defadan sonra tekrarı olmadı. bazı insanlar bazı kabalıkları hak ediyor ne yazık ki. insanlara hak ettiğini vermek gerek. keşke biz de hak ettiğimizi alabilsek.
  • ekrana takılacak bir filtre ile birilerinin sizin ekranına bakmasını engelleyebilrsiniz
hesabın var mı? giriş yap