• 2015 örgün öğretim girişliyim. bu sayede askerlik 2022'ye kadar tecilli. yaşım şuan 23.
    2019 yılında aöf ikinci üniversiteye kaydoldum. seneye örgünden kaydımı sildirip askerlik tecil işlemlerimin aöf tarafından yapılmasını isteyeceğim. bu şekilde askerlik tecilim 2025 veya 2024'e kadar uzar mı?

tecrübeli suserlar yardımcı olursa sevinirim.

edit: örgünden kaydı sildirip, kaydınızı sildirdiğinize dair belgeyi alıp aöf bürosuna verdiğinizde tecil işlemlerinin aöf tarafından yürütüldüğünü biliyorum. benim merak ettiğim bu şekilde yapıp birebir bu konu hakkında tecrübesi olan, tecili uzatan arkadaşlar var mı?
  • radyo ve televizyon işletmeciliği final soruları, sanırım aöf tarihinde çıkmış en zor sorular olabilir. vizeler ne kadar kolay ve kopya çekmeye müsaittiyse, finaller de o oranda zordu.
  • final sorularının bu denli zor olmasından iki grup sorumludur

1- vize döneminde sorduğu basit sorular deşifre olunca intikam alma düşüncesi ile hareket eden üniversite yönetimi

2 - ahlaksızca çektiği kopyayı sosyal medya'da yayınlayarak tüm öğrenciler kopya çekiyor algısı oluşturan gerzek güruh.

sonuç; bariz hatası olan iki grubun günahını kazık sorularla ödemek zorunda kalan sayıları yüz binleri bulan mağdur örgenci.
  • almanca gerentoloji okuyorum ağzıma sıçtılar sanki virüsü ben icat ettim intikam alır gibi sormuşlar
  • bu akşam konaklama işletmeciliği 3. sınıfın 2 dersinin sınavını hallettim,açıkçası çekinmiştim üstteki yorumları okuyunca ama çıkmış sorulardan vardı hatırı sayılır derecede yine
  • intikam gibi final sınavı yapan ticari kurum.

bir lobicilik ve halkla ilişkiler sınavına girdim ki, muhtemelen edward bernays ve joseph goebbels mezarda ters dönmüştür. adamlar mezardan çıkıp soruları birlikte çözmeyi denese, iddia ediyorum “baba siz ne yaptınız ya!” deyip küfür ederlerdi.
  • mezun olmaya ramak kala, son şakasını yapıyordu. sorunun cevabı kitapta yok kitapta.
  • bi zamanlar uluslarlar arası ilişkiler bölümüne bizimde kayıt yapmışlığımız olduğu fakülte. burayı okumadık tabii örgünden devam ettik
  • şaka gibi bir karar alıp yaz okulunu iptal etmiş üniversitedir. mezuniyete ramak kala yaz okuluna güvenen öğrenciler için çok yanlış bir karar oldu bu. insanların okulları bir yıl uzadı. eski rektör mumla aranmakta.
  • covid nedeniyle herkes aöf lü oldu
hesabın var mı? giriş yap