• hem de 1 yılda.

haber

(bkz: boğaz ağrısı ile acil servise gelmek)

(bkz: vatandaşlar artık acil servise kız bakmaya gidiyor)

tabi önce sistemin değişmesi gerek. ancak sanki eve dönünce buluş yapacakmış veya dünyayı kurtaracakmış gibi "polikliniğe gidince 3 saat bekliyorum." sözü de enteresan. sağlık bu yeri geliyor kağıt oynarken 3 saat harcıyorsun. bir gün de evlilik programı izlemeyiver.
  • süper sağlık sistemimizin özeti.

ama siz suçu doktorlara atın olur mu;
    "bakacaksın tabi, işin ne?"
    "1 haftadır boğazım ağrısa da gelirim, sana ne?!" de.
    sonra gerçek acil duruma düştüğümüzde hiçbirimize sıra gelmesin.
  • sağlık sisteminin kökten boka battığının ilanıdır. sorunu çözülen adam bir daha doktora -hele de acil servise- gitmez. (bu bilgiyi aklınızda tutun anahtar bilgi bu)

modern toplumların modern istatistiklerine göre acil servise başvurma oranı yıllık nüfusun binde beşi ile yüzde onu arasında olmalıdır. bak biz eğer ekstra bir cúzzam endemisi falan yaşamıyorsak bu adamların başvuru toplamı nüfusun 1.5 katına ulaşmış. iyileşmemiş abi işte adamlar. hesabı ona göre yapın. yapamazsanız yeşillendirin ben oranları da sağdeleştirip yazayım.

ayrıca düşünün ki bu adamlar bir de geçiş garantili yol yaptı. işte aynı hesap, hesap hatalarından en basitini metrobüste ekmek arası kaşar olarak zaten ödüyoruz, bir önceki hesap hatasını sağlığımızdan olarak ödedik, yine aynı boktan hesap hatasını bu sefer otoban falan diyerek direkt cepten ödeyeceğiz. ... bak söylemedi deme bu işin sonu bombok bir yere çıkıyor.
  • iktidarın canına minnet. o yüzden zaten fabrika mantığı ile çalışacak şehir hastaneleri ni yapıyorlar.

ne diyordu beyler : yürüyen bantlar olacak. hasta bir yandan girecek öbür yandan sağlılı çıkacak.

sıkıntı yok yola devam. aman ürkmesin millet ya akp sağık sisteminin kocaman bir balon olduğuna ayarlarsa . ( çok ilginçtir. sadece hasta olup işi bu sisteme düşenler anlıyor sağlık sisteminin ne kadar batakta olduğunu. dışardakilere sorsanız herşey harika )
  • o kadar kalabalığa rağmen lan yine azmış dediğim miktar. ancak küçük bir yerde çalışan doktor bir arkadaşımla küçük(little) bir hesap yapmıştık. sonuca göre ilçenin tamamı ayda en az bir kez hastaneye gidiyor. ki bunların %60'ı doğrudan acileydi. ne yapıyor bu manyaklar insanlar hastanede dememe sebep oluyor her seferinde bu görüntüler.
  • bugun poliklinikten randevu almistim. doktor ilk kontrolu yaptiktan sonra ikinci bir birime yonlendirdi. orada randevum olmadigindan tekrar sira almak icin acil servise muracat etmem gerektigi soylendi. doktorun baska hastasi olmadigi icin sira almadan girdim iceri.

gerekli kontrolu yaptiktan sonra hastahadeki teknik ekipmanin yetersiz olmasi nedeniyle baska bir hastahanenin acil servisine yonlendirdi. orada da acil serviste yapilan on muayene sonrasi ilgili birime sira verilmis olarak yonlendirildim.

herhangi bir birimdeki doktor faroi bir birime yonlendirdiginde ya 10 gun sonrasina randevu almak ya da acil servise basvurmak gereikiyormus. ıslemlerin ayni gun icinde bitmesini isteyen doktorlar hastayi her defasinda acil servise yonlendiriyor bu arada.
  • double yollar yapıldığı için vatandaş çok hızlı geliyor.
  • dün yapmak zorunda kaldığım eylem... ishal kusma ateş düşük tansiyon. nereye gideyim? he gitmemek için iki gün dayandım o ayrı. neyse ki gidince "tahlile gerek yok salgın var serum verelim" diyerek beni benden alan konuşma... serum candır...
  • rusya domatesleriniz daha çok öldürüyor derken.millet neden hastaymış niye bu kadar zayıf bünyeler araştırılmıyor
  • şu anda salgın olduğundan başvuru hat safhada. ben de bugüm özel bir hastanenin acil servisine 30 tl karşılığında muayene olmak için gittim. bir de üstüne eczaneye 20 tl verince "yaşasın koca karı ilaçları" diyeceğim bir daha hasta olduğumda. ama işe gitme mecburiyeti , bir de ani gelişen diare nedeniyle gideyim bari dedim.
hesabın var mı? giriş yap