• elektrik, su, internet, digiturk ve bilimum aylik odemeli hizmetlerde, hizmet veren kurumun, fatura odemesi fatura son odeme tarihinden sonra yapildiginda, daha doğrusu belli bir süre geçtikten sonra hizmet kesildiğine, açılması için alınan ücrettir.

elektrik, su, doğalgaz gibi hizmetlerde 25 tl civarındadır. adsl'de de 25 tldir.

gsm hatlarında 8 tl'dir.

hadi elektrik, su, doğalgaz manuel bir iş. eleman geliyor kesiyor. borcunu ödüyorsun geliyor tekrar açıyor. afaki de, yine de arabayla geliyor, uğraşıyor falan.

adsl ve gsm hatlarında neden bu kadar fahiş bu sorgulanmalı. tamamen elektronik bir sistem değil mi bu? 49 tl'lik internet faturasında 25 tl'lik bir açma kapama bedeli sebepsiz zenginleşmek değil mi? 2 haftada yüzde 50 faiz çalmanın önüne geçecek bir devlet kurumu yok mu?

gsm'de birkaç ay öncesine kadar 3 tl idi bu. bir anda 8 tl'ye çıkartıldı. ayıp be.
  • bu sabah tesadüfen öğrendiğim yeni abone sikme yöntemi.

ofiste 49.90 liralık kurumsal bilmem ne tarifesi kullanıyoruz.

bir şekilde fatura atlanmış, ve hat kapanmış ve elbette hemen ödemesi yapılıp açtırılmış.

bir sonraki faturaya 29 lira (yirmidokuz lira) açma/kapama bedeli eklenmiş.

gecikmeli ödemelerde zaten faiz/ceza adı altında bir bedel alınmıyor mu?

bu amına koduğumun açma kapamasını zaten bir program yapmıyor mu?

maliyeti ne bu açma kapamanın?

tüketici bu kadar mı sahipsiz?

her sikenin yanına kâr mı kalır?

müşteri hizmetleri denen bir boka yaramaz yere de telefon açıp sövüp saydım.

taahhüt sonunda operatör değiştireceğim elbete ama, sizlerin de haberiniz olsun istedim.

boykot mu edersiniz, küfür mü edersiniz bilmem...

not: çok sövdüm bu yüzden başlığı +18 yaptım.
  • kısaca indi bindi ne kadar ?
  • doğalgaz faturaları için konuşmak gerekirse dayanağını doğalgaz piyasası dağıtım ve müşteri hizmetleri yönetmeliğinden alır. dağıtım şirketlerinin tahakkuk ettireceği bedel her yıl epdk kurul kararı ile belirlenir. tüketici hakem heyetine de başvursanız iadesine karar verilmez; başvurunuz reddedilir.
  • yasal soygun yollarından, göze sokularak yapıldığı için en namussuzca yapılanıdır.
  • düpedüz dolandırıcılık
  • resmî gazete tarihi: 28.10.2017 resmî gazete sayısı: 30224

elektronik haberleşme sektörüne ilişkin tüketici hakları yönetmeliği

hizmetin kısıtlanması ve durdurulması

madde 17 –
    (3) işletmeci tarafından, abonenin faturasını ödememesi nedeni ile hizmetin kısıtlanması/durdurulması ve hattın tekrar hizmete açılması durumunda, bir takvim yılındaki ilk açma-kapama işlemi için aboneye herhangi bir ad altında ücret yansıtılamaz.
hesabın var mı? giriş yap