• radyo eksen'de çalan çoğu şarkı bu kategoriye girmekte ve merak içinde kıvranmama yol açmaktadır.bu kategoriye giren şarkılar eğer bir cafe ya da barda çalınıyorsa program sonrası gruba sorarak ya da müzikten sorumlu şahısa başvurarak öğrenilir genelde.
  • senesini tam bilemiyorum ya 1994 yazı ya 1995 yazı. telsim cep telefonu piyasasına adım atmı$. beni pek ırgalamıyor o dönem telsim mi$, selocan'mı$. ipimle ku$agım sikimle ta$agım ortalıkta dola$ıyorum.
    o sıra bir reklam televizyonlarda dönmeye ba$lıyor. bir telsim reklamı, reklamı kısaca özet geceyim;

kadın sanırım bir ayrılık ya$ıyor, evden bir hı$ım cıkıyor.. evden cıkarken neden bilmem cantasındaki her $eyi etrafa sacmaya ba$lıyor, mücevherler kagıtlar bilmem neler.. orası beni ilgilendirmiyor.. ya$anan ili$kiye saygımız var sonucta. en sonunda sanırım sim kartı görüyo cantasında ve onu alıyor.. i$te bu reklam da arka fonda calan $arkıyı yakla$ık 12 senedir aramaktayım mamafih bulamamaktayım.

zaman zaman unutuyorum bu $arkıyı, hic sanki hayatıma girmemi$ gibi oluyor. ama bazen hatırlıyorum ve birden icimde bir $eyler harekete gecip bulmalıyım diyor.
    1999'un sonlarında bir arkada$ cemiyetinde bir kız arkada$la tanı$tırıldım. kız telsim'de calı$tıgını söyleyince bu $arkı aklıma geldi ve heyecanlandım. kıza konuyu actım, kız oralı olmadı. internet sitesine bak dedi. dü$ünmü$tüm, demek o kadar gerizekalı görünüyordum ki kız benim bunu bile akıl edemeyecegimi tahmin etmi$ti. ama internet sitesine bak diyince, aklıma telsim'i direk telefonla aramak geldi. eh sonucta telefon alı$veri$i yapılmı$tı, bir $ekilde artık cem uzan'ın direkt olmasa bile telsim'in telefonu vardı.
    aradım ertesi gün, kar$ıma kibar bir bayan cıktı. ''efendim nasıl yardımcı olabilirim'' dedi'', kitlendim. aklıma söyleyecek bi$i gelmedi kızın ismini söyleyerek ''ebru **'le görü$mek isterdim'' dedim.
    ertesi gün kafamda soracaklarımı kurdum ve tekrar aradım. gene kibar bir ses cıktı, ne istedigimi sordu. ben ba$ladım, sizin ''bir reklamınız vardı......'' , o kibar kadın gitti direk bir saniye sizi aktarıcam diyen nemrut suratlı oldugunu bildigim bir sekreter tipi geldi. öyle bi aktardı ki 10 dakika mozart dinledim, ulan sanki kıza beni mozart'a aktarırmısınız dedim o da memnuniyetle dedi.. 10 dakika kadar sap gibi bekledim ve dayanamadım kapadım. artık ebru iyice aklımdan cıkmı$, hani aramızda bi$i olsa da kendisini mü$teri hizmetlerinin hepsiyle aldattıgımı zannederdi zaten
    4-5 günlük bir toparlanma sürecinden sonra tekrar telsim'i aradım. sanırım ba$ka biri cıktı, o da internetten bahsetti. ya güzel karde$lerim biliyorum da yok diyemiyorum , kibarım ya da hıyarım. te$ekkür edip kapadım telefonu. ama kibar ya da hıyar oldugumdan her internet ögüdünü aldıgımdan bir kere kesin olarak giriyordum. o sıra telsim'in reklamlarının altında yönetmen'in e-mail'ini gördüm ve direk olarak konuyu özetleyen bir mail attım. cevap geldi, arkada$ o sıra telsim'le calı$mıyormu$.. niye diye sormak, neden calı$mıyorsun diye sinkaf etmek istedim. sonra icimde bir $eyler duruldu, aramaktan vazgectim bu $arkıyı, zaman icerisinde bazı arkada$ ortamlarında böle anlattım bu reklamı ama kimse hatırlamadı. fatih terim olmasın, ajda pekkan sölüyor diye ta$ak gecmek isteyenler oldu. yılmadım.

bugunlerde icimde gene bi$iler kıpırdadı.
  • bazılarının yazıyla "dıt dıt tak dıdıt dırıdıt" filan yazarak anlatmaya çalıştığı şarkılardır. bulmasalar daha iyi sanki.
  • bu şarkıların adlarını öğrenmenin kesin yolunu buldum. aklınızda kalan melodiyle bir şarkı yapıp piyasaya sürüyorsunuz. kim size dava açıyorsa o grubun şarkısıdır.
  • "ne bu çalan?" adlı turkcell hizmetinin esin kaynağı olduğu yadsınamaz bir gerçektir.
  • bu aralar ucubik hürriyet reklamında çalan şarkı.

danny elfman'ın tim burton filmleri için yaptığı şarkılara benziyor. hatta tanıdık sanki. ama çıkaramıyorum. uykularım kaçacak artık nerdeyse. iyisi mi bir şiirle ifade edeyim duygularımı;

danny elfman'ın şarkılarına benziyor,
    tim burton filmleri için yaptığı.
    sanki,
    sanki tanıdık geliyor kulağıma,
    uykularım kaçıyor geceleri,
    ... çıkaramıyorum.

şiir süper bi iletişim şeysi yaaa.
hesabın var mı? giriş yap