şükela:  tümü | bugün
 • şu diyaloglarıyla beni benden alan çizgi film.

  baş kahraman prensesi kurtarır:
  -bugünkü kahramanım sensin.
  +iyiymiş.

  köpek insana küser.
  -hey onu kırdın!(yarasa kız der bunu)
  +makarna yaparım düzelir.

  ahahaha bunlar nedir lan böyle. çok iyi bence.
 • harika ötesi, çocukların pek de anlayamayacağı türde bir mizaha sahip olan çizgi film. müzikleriyle olsun, karakterleriyle olsun, ortalığı yıkar geçer.

  olayın konusu kıyamet sonrası dünyada geçmektedir. finn dünyada kalan son insandır fakat diğer herkes canlıdır (canlı olmaması gerekenler bile, buna şeker ve bulutlar da dahil). onun en yakın arkadaşı ise, istediği kadar esneyebilen ve istediği şekle bürünebilen köpek jake' dir. zaten finn, jake' in ailesi tarafından bulunur bebekken ve beraber büyürler. bu ikisi o macera senin, bu macera benim koşturur dururlar. şahsi favorim ise ice king' dir. günümüz çizgi dünyasının en yaratıcı ve en komikleri arasında yerini rahatça alabilir
 • beemo(oyun konsolu) yüksek sesle müzik dinleyip eğlenirken jake beemo'ya der:
  -beemo biraz sesini kıssana.
  beemo sesi biraz daha yükseltir ve bizim elemanlar dellenir.
  -beemo git şu köşede hayatını gözden geçir.
  beemo hüzünlü bir şekilde köşeye gider.*
 • bünyesinde böyle bir şarkı barındırıyor. çok fazla iyi lan. vay arkadaş ya.

  edit: link yenilendi
 • çocuklar için pekte uygun bir çizgifilm olmadığının söylenmesinin doğru yanları vardır kısmen.
  zira yemek yerken izlediğim bir bölümünde; bir sihirbazın bir tane kuşun içini dışına çıkarması akabinde kuşun uçamaması, sonra kusan bir yaratığın kızarmış kusmuğunun ayak kokusunu bastırdığını söyleyen bir köpek...

  tüm bunlara rağmen candır. adam gibi bir çizgifilmdir. sıcaktır, içtendir. giderek daha çok sevmeye başladığımdır...
 • bir bölümünde küçük ayıcıklar surekli parti verip, vur patlasın cal oynasın eglenmekte ve hayatlarına devam etmektedirler. fakat bir ejderhanın midesinde yasadiklarından haberleri yoktur. kahramanlarımız ayıcıkları ikna edip dışarıya çıkartmak icin goreve baslarlar.. "olaylar gelişir"
 • yetişkinlerin büyük beğeni ile izleyebileceği çizgi film. paralel evren temalı bölümünde neil patrick harris konuk olmuştur.

  http://www.wired.com/underwire/tag/adventure-time/
 • adventure time,
  c'mon grab your friends,
  we'll go to very distant lands.
  with jake the dog and finn the human,
  the fun will never end,
  it's adventure time!

  şeklinde bir introya sahip süper çizgi film. kesinlikle favorim marceline'dir. kan yerine cisimlerin kırmızı renklerini tercih eden dişi vampirdir kendisi. babası ile ilgili bir bölüm vardır ki mutlaka izlenmelidir.
 • her akşam 8'i 10 geçe karşısına geçtiğimiz tuhaf çizgi film. yetişelim diye hızlı hızlı yemek yerken, bir gün boğulacağız kızımla. bu ne acaipliktir, bilinçaltı yoluyla bağımlı mı yaptılar bizi?
 • bu çizgi filmdeki finn denen bacaksızın hastasıyım. kendi kıçını kurtaramayacak kadar zavallı bir velet olduğu halde, gözünü budaktan esirgemiyor, gördüğü her boklu işin üstüne sazan gibi atlıyor. yanında, acaip güçleri olan jake denen it olmasa, bir halt beceremez aslında. ama bu jake de delikanlı köpek allah için. daha bir kere, "bütün olayları benim yeteneklerimle çözüyoruz aslanım" demedi çocuğa, iyi aile terbiyesi görmüş bir köpek bu, belli.
hesabın var mı? giriş yap